› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
I co zrobić? Kierownik wpłacił dwa klocki na kampanię i co mu zrobią? ~ smutne miasto Proszę sobie obejrzeć harmonogram zajęć na krytej pływalni przy ul. Robotniczej ~ PatWszystko zależy od godziny, ale jak są szkoły to jest po pływaniu. ~ motylChodzę na basen w godz. 12.20 -15.00 i na ogół są w tym czasie 2-3 tory wolne ~ maka47Jest naprawdę żle. Chodzę na basen co tydzień iciągle tory zajęte ~ nonaDzieci też są mieszkańcami tego miasta. ~ wswChodzę na basen regularnie, faktycznie jest czasami trochę tłoczno po 3 - 4 osoby na torze, ale... ~ loopTo miał być basen dla mieskańcow, a nie na jakieś zawody. ~ AntyProponuje wygonić wszystkie szkółki, wtedy tory będą wolne. Wasze dzieci nie będą umiały... ~ Tomek Mieszkam w pobliżu tej niecki. Mógłbym w klapkach nawet tam iść ale nie chodzę. Woda zimna i... ~ Bartoszz Z zajęciem torów to prawda. Są grupy, które zajmują jednocześnie trzy tory. Pod nadzorem... ~ ArturTy maruda jak nie masz gdzie popływać bo tory są zajęte przez dzieci to sobie na rzece Elbląg... ~ ObserwatorChodzę na basen regularnie 2 razy w tyg. Jeszcze nie miałem sytuacj zeby nie udalo mi sie... ~ UziBrawo za poruszenie tematu. Problem jest. Harmonogram ze strony internetowej odnośnie zajetosci... ~ Kozka No rzeczywiście kultura.. Pismo zaczynające się od zwrotu Brudasie. Jestem ciekawa kto te... ~ Oburzona Łaża nie wiadomo gdzie w centrum, idzcie pod most na Modrzewinę tam to syf jest straszny i wielu... ~ elblążaninBłagam zajrzyjcie od strony ogrodu na wysokości przed posesją Łódzka 30 ~ potrzebna interwencjaZapraszam na parking przy ul. Kwiatkowskiego jedno wysypisko śmieci. Ciekawe komu wystawią mandat... ~ qaz

Fotel do pokoju ucznia - jak wybrać?

› bieżące 6 miesięcy temu    17.12.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Fotel do pokoju ucznia - jak wybrać?

Pokój dla dziecka w wieku szkolnym powinien być urządzony nie tylko estetycznie, ale także z uwzględnieniem potrzeb ucznia. Nie może zabraknąć w nim wygodnego, przestronnego biurka oraz krzesła lub fotela, na którym dziecko będzie spędzać dużo czasu. Młodzież nie tylko odrabia lekcje, ale także czyta lektury lub korzysta z komputera. Wygodna pozycja przy biurku zmniejsza ryzyko wystąpienia w przyszłości schorzeń kręgosłupa, podnosi wydajność umysłu i sprawia, że nawet wielogodzinna nauka lub zabawa nie powoduje zmęczenia.

Idealny fotel do nauki

Dobrze dobrany fotel dla ucznia musi idealnie podtrzymywać cały kręgosłup. Tylko w ten sposób odciąża go i jednocześnie zapewnia optymalną pozycję przy biurku. Ergonomiczne fotele to te, których oparcie jest wygięte i dopasowane do naturalnego układu kości kręgosłupa. Musi podpierać plecy w odcinku lędźwiowym i piersiowym, powinno mieć także możliwość regulacji wysokości oraz kąta odchylenia. Każde dziecko jest inne i ciągle rośnie, dlatego rodzice muszą czuwać nad odpowiednim ustawieniem oparcia i siedziska. Kiedy pociecha siedzi przy biurku, jej stopy powinny spoczywać na podłodze, a kolana powinny być ugięte pod kątem prostym. Siedzisko fotela musi być tak długie, jak uda dziecka, a po bokach szersze od bioder o kilka centymetrów. Zbyt miękkie siedzisko powoduje zapadanie się dziecka, zbyt twarde będzie uwierać podczas dłuższego siedzenia.

Wygląd krzesła dla dziecka

Oczywiście liczy się także wygląd fotela, który dopasować można do wystroju pokoju dziecka, ale nie mniej ważna jest odporność tapicerki na zabrudzenia i przetarcia, tak by intensywne korzystanie z krzesła nie odbijało się negatywnie na wyglądzie całego wnętrza. Warto wybierać fotele plastikowe, tapicerowane grubą tkaniną, skórą lub ekoskórą. Takie są trwałe i niezawodne, łatwe w czyszczeniu.

Fotele obrotowe i na kółkach

Krzesła do dziecięcych pokojów mogą mieć klasyczne nogi, ale dla wygody małego ucznia warto zainwestować w model obrotowy i na kółkach. Duży wybór tego typu mebli znajdziemy w sklepie internetowym https://www.edinos.pl/fotele-obrotowe . Fotele obrotowe są niezwykle mobilne, umożliwiają łatwe siadanie i schodzenie z siedziska. To funkcja wygodna, zwłaszcza dla dzieci drobnej budowy, które jednocześnie potrzebują bardzo stabilnego mebla.

Dodatkowe wyposażenie foteli obrotowych

Jeśli fotel obrotowy jest prosty, ale wygodny, dziecko będzie mogło uczyć się lub bawić przy biurku przez wiele godzin. Można jednak rozważyć zakup bardziej zaawansowanego modelu, na przykład z podłokietnikiem, zagłówkiem i podnóżkiem. Najważniejsze jednak dla ergonomii pozostaje idealne ustawienie siedziska i oparcia fotela. Warto pamiętać, żeby w przypadku rodzeństwa każde z dzieci miało własne krzesło, idealnie dopasowane do wzrostu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.