› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

FRE przekształca się w stowarzyszenie. Będą monitorować elbląskie inwestycje

› bieżące ponad rok temu    25.10.2012
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
 FRE chce skoncentrować swoje działania m.in. na monitorowaniu i opiniowaniu miejskich inwestycji infrastrukturalnych FRE chce skoncentrować swoje działania m.in. na monitorowaniu i opiniowaniu miejskich inwestycji infrastrukturalnych fot. Konrad Kosacz

23 października odbyło się spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Forum Rozwoju Elbląga. Nowo powstałe Stowarzyszenie będzie kontynuować działalność funkcjonującej w Elblągu od grudnia 2009 roku inicjatywy społecznej FRE.

Wybrano władze Stowarzyszenia w postaci Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Przewodniczącym Forum Rozwoju Elbląga został Cezary Balbuza, sekretarzem Kamila Kruk, skarbnikiem Iwona Turczyk, a członkami Zarządu Bogumiła Bełza i Arkadiusz Kluczyński. Komisji Rewizyjnej przewodniczy Daniel Mach, wiceprzewodniczącym został Marcin Zakęs, a sekretarzem Agnieszka Lovrencic.

Stowarzyszenie Forum Rozwoju Elbląga tworzą elblążanie chcący mieć realny wpływ na wszechstronny rozwój naszego miasta, które ma być atrakcyjnym miejscem zamieszkania, pracy i wypoczynku. FRE ma być podmiotem umożliwiającym komunikację władz miasta ze społeczeństwem, tak żeby władze wiedziały, czego chce społeczeństwo, żeby konsultacje społeczne nie były fikcją, a realnym wpływem społeczeństwa na decyzje władz Elbląga. Z drugiej strony, FRE może pomóc władzom miejskim Elbląga w informowaniu społeczeństwa o planowanych inwestycjach oraz całokształcie prowadzonej przez nie polityki społeczno-gospodarczej w mieście. FRE chce być partnerem społecznym zarówno obecnych, jaki i każdych kolejnych władz Elbląga bez względu na orientację polityczną, ponieważ uważamy, że najważniejszy jest wszechstronny rozwój miasta Elbląga i dobro jego mieszkańców.

W najbliższym czasie FRE będzie koncentrować swoje działania na monitorowaniu i opiniowaniu miejskich inwestycji infrastrukturalnych, współtworzeniu „Strategii rozwoju Elbląga 2020+” oraz „elbląskiej inicjatywy uchwałodawczej” itp.

Przymierzamy się również do stworzenia całościowego autorskiego „Programu rozwoju Elbląga”, z którego mogłyby czerpać inspiracje komitety wyborcze w najbliższych wyborach samorządowych.
Członkiem FRE może zostać każdy pełnoletni Elblążanin, mający pomysły na rozwój miasta i chcący się nimi podzielić z innymi. Chętnie powitamy w naszym gronie zarówno specjalistów z dziedziny architektury, marketingu, ekonomii, prawa jak i wszystkich pozostałych lokalnych patriotów, którym zależy na naszym mieście.

Zainteresowanych prosimy o kontakt na adres: redakcja@fre.elblag.pl

Cezary Balbuza

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.