› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Funkcjonalność dozowników do mydła w płynie

› poradnik ponad rok temu    17.01.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

W publicznych toaletach coraz rzadziej spotyka się tradycyjne kostki mydła. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, iż są one niepraktyczne oraz niehigieniczne. Stanowią bowiem idealne źródło rozwoju bakterii i różnorodnych drobnoustrojów. Odchodzi się również od mydeł w płynie w opakowaniach producenta, które często ulegają kradzieży lub uszkodzeniu (usterki dozowników i plastikowych pojemników). Najrozsądniejszym rozwiązaniem okazują się specjalne dozowniki do mydła. Najpopularniejsze są oferowane przez firmę Merida. Cenione są one ze względu na funkcjonalność, ekonomiczność oraz higieniczność.

Urządzenia produkowane są z najwyższej jakość tworzywa ABS lub ze stali. Dzięki temu charakteryzują się odpornością na różnego rodzaju urazy mechaniczne, rdzewienie oraz są łatwe w utrzymaniu w czystości. Sterylność gwarantuje również bardzo szczelny wkład, który chroni przed zanieczyszczeniem zawartości. Dozowniki wyposażone są w małe okienka, które służą kontroli ilości płynu wewnątrz, co ułatwia pracę personelowi sprzątającemu. Przyrządy te są zamykane na kluczyk sprawiając, że osoby nieuprawnione nie mają dostępu do środka dezynfekującego. 

Akcesoria te najczęściej występują w kolorze białym. Ze względu na swoją neutralność dobrze komponują się w różnych wnętrzach i pasują do reszty wyposażenia toalety. Mogą działać automatycznie lub manualnie - po naciśnięciu guzika. Warto zaznaczyć, że niektóre modele proponowane przez firmę Merida mają przycisk łokciowy. Niewielkie rozmiary urządzenia sprawiają, że można je umieścić nawet w bardzo małych pomieszczeniach. Subtelny kształt nie kłóci się nawet z najbardziej awangardową aranżacją łazienki. 

Należy podkreślić, że dozowniki są niezwykle ekonomiczne. Odmierzają jedynie określoną i niezbędną porcję mydła. Najnowszą metodą, która jednocześnie zapewnia wydajność i odpowiednią pielęgnację dłoni, jest mydło dozowane w postaci piany. 

Prostota obsługi, ekonomiczność działania, gwarancja higieny i neutralny wygląd sprawiają, że dozowniki do mydła coraz częściej stosowane są w publicznych toaletach.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.