› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Garaż blaszany – pospolita przechowalnia dla auta czy nowoczesny, wielofunkcyjny mini-budynek?

› bieżące 3 miesiące temu    29.05.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Garaż blaszany – pospolita przechowalnia dla auta czy nowoczesny, wielofunkcyjny mini-budynek?

Garażowane samochody są lepiej chronione przed niekorzystnym wpływem czynników środowiskowych, dlatego wolniej się zużywają, dłużej utrzymują dobrą kondycję i wymagają rzadszych zabiegów konserwacyjnych, naprawczych oraz pielęgnacyjnych. W dbałości o swoje cztery kółka wiele osób decyduje się na wybudowanie garażu w obrębie posesji. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się garaże blaszane. Na wzrost ich popularności niewątpliwie miało wpływ ich unowocześnienie i poszerzenie palety produktowej o wiele nowych, praktycznych wariantów. Dzięki tej ewolucji garaże blaszane spełniają dziś dużo więcej funkcji niż tylko przechowywanie aut i sprzętów gospodarstwa domowego. Sprawdź, dlaczego warto mieć blaszaka na swojej posesji!

Garaż blaszany – tani, uniwersalny, ale czy estetyczny?

Z jednej strony zainteresowanie garażami z blachy (potocznie zwanymi blaszakami)  rośnie, z drugiej wciąż istnieje sporo osób nastawionych do nich niechętnie. Tym ostatnim garaże blaszane kojarzą się z prymitywnymi, niesolidnymi, a do tego totalnie pozbawionymi walorów estetycznych obiektami.

Ci, którzy stawiają na trwałą, a zarazem atrakcyjną wizualnie konstrukcję, często skłaniają się ku trudniejszym w budowie garażom murowanym. Wystarczyłoby jednak odwiedzić jakąkolwiek witrynę producenta blaszaków, na przykład stronę firmy Gregor oferującej garaże blaszane w warmińsko-mazurskim i w innych miejscach w Polsce (https://gregor-garaze.pl/garaze-blaszane-warminsko-mazurskie/), by zmienić na ich temat zdanie. Dzisiejsze garaże blaszane to bowiem oparte na nowoczesnych technologiach i ciekawym wzornictwie mini-budowle, które można wkomponować w każde otoczenie.

Obok standardowych, najtańszych garaży blaszanych wykonanych ze zwykłej szarej blachy, w paletach produktowych czołowych dystrybutorów można znaleźć również: niezwykle miłe dla oka garaże blaszane drewnopodobne, praktyczne, wielofunkcyjne garaże blaszane z wiatą, designerskie blaszaki a'la ogrodowe domki, ultra nowoczesne garaże ze stali ocynkowanej o matowym, eleganckim pokryciu. To dopiero niektóre z rozwiązań, jakie nie powinny umknąć naszej uwadze, jeśli myślimy o wzbogaceniu posesji o praktyczny, ale i ciekawie prezentujący się, niebanalny garaż, składzik czy pracownię.

Blaszany czy murowany, czyli stawiamy gotową konstrukcję czy budujemy garaż od zera?

I garaże blaszane, i murowane mają swe niezaprzeczalne zalety. Jednak patrząc na dzisiejsze oczekiwania większości konsumentów, można odnieść wrażenie, że blaszaki jednak wygrywają rywalizację. Bo na czym nam głównie zależy przy dzisiejszym szybkim tempie życia i ograniczonych budżetach, jakie większość z nas posiada? Chcemy przede wszystkim, żeby instalacja garażu odbyła się szybko, bezproblemowo, przy minimum formalności. Z drugiej strony chcemy wydawać pieniądze racjonalnie – inwestycja ma być na lata, a obiekt, który zasiedli naszą posesję ma być bezawaryjny, trwały, odporny, no i oczywiście – ładny. Wszystkie te cechy spełniają garaże blaszane.

Garaż blaszany – produkt dopracowany do maksimum i trafiający wprost w potrzeby klienta

Garaże blaszane są niedrogie, a ich ceny zaczynają się już od 1200 zł. Proces montowania obiektu jest bardzo szybki, przeważnie zajmuje około godziny. Za dowóz i instalację odpowiedzialna jest firma, od której zakupiliśmy garaż, my sami nie musimy robić nic oprócz wcześniejszego przygotowania podłoża, co nie jest żadnym skomplikowanym procederem. Kwestie formalne mamy obniżone do minimum, nie musimy starać się o pozwolenie na budowę, okazywać dziesiątek dokumentów ani czekać na decyzję (dotyczy to garaży o powierzchni zabudowy do 35 m2). Wystarczy, że wypełnimy prosty formularz i zgłosimy chęć postawienia garażu w gminie.

Decydując się na garaż blaszany, możemy też być spokojni o kwestie techniczne. Dzięki użytym materiałom i stabilnej konstrukcji, spełniają wszystkie parametry wytrzymałego, bezpiecznego i odpornego na różnorakie warunki pogodowe mini-budynku. Mamy zatem zapewnioną bezusterkowość i długą żywotność takiego obiektu. Co warto zauważyć, charakterystyczną cechą garaży blaszanych jest to, że z jednej strony są niezwykle trwałe i solidne, a z drugiej strony są mobilne. Jeśli, dajmy na to, zmieni nam się koncepcja aranżacyjna, będziemy mogli bez trudu przesunąć taki garaż w inne miejsce działki, co nie byłoby możliwe w przypadku garażu murowanego.

Również w kwestii estetyki garaże blaszane nie pozostają w tyle za garażami murowanymi. Jak się okazuje nie musimy stawiać budynku od podstaw, wylewać fundamentów, murować, tynkować, wykańczać, aby uzyskać garaż dopasowany aranżacyjnie do innych elementów posesji. Dzięki bogatej różnorodności współczesnych garaży blaszanych, można znaleźć gotowy model, który idealnie wpisze się w architekturę naszej działki.

Na koniec warto wspomnieć o kwestiach praktycznych. Zwolennicy garaży murowanych często podkreślają, że budując od podstaw taki obiekt, możemy od A do Z zaprojektować go zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Możemy zadbać o każdy detal i wykreować budynek, który w pełni zadowoli nas pod względem funkcjonalności. Natomiast w przypadku blaszaków ponoć jesteśmy skazani na gotowy, stworzony według szablonu obiekt i nie mamy możliwości spersonalizowania go i podporządkowania naszym oczekiwaniom. To nieprawda.

Firmy dystrybuujące blaszaki wyróżniają się dużą elastycznością i kreatywnością. Zapewniają klientom szeroką paletę najrozmaitszych modeli i wiele ciekawych funkcjonalności. Niektórzy z producentów udostępniają także usługę garaży blaszanych na wymiar lub usługę indywidualnej konfiguracji parametrów garażu przez klienta. W licznych ofertach pojawiają się też takie urozmaicenia jak:

  • możliwość kupna garażu z dodatkowymi małymi drzwiami i praktycznymi okienkami lub świetlikami,
  • możliwość zamontowania bramy segmentowej i uchylnej,
  • możliwość ocieplenia garażu,
  • możliwość montażu klimatyzacji w garażu,
  • montaż rynien,
  • bogata paleta kolorów i faktur blach (np. drewnopodobna, tynkowana), różne formy dachu,
  • garaże wielostanowiskowe i garaże z wiatą,
  • garaże dodatkowo wzmocnione,
  • budowa hal blaszanych o dowolnej konfiguracji.

Biorąc pod uwagę wymienione funkcjonalności, można stwierdzić, że dopasowanie garażu blaszanego pod względem zarówno praktycznym, jak i wizualnym do własnych oczekiwań, nie stanowi dzisiaj żadnego problemu.

Budynek z blachy, czyli co jeszcze oprócz garażu przyda się na naszej działce?

Domek ogrodowy? Narzędziownia? Schowek? A może altana? Pomysłów na mini-budynki z blachy jest na aktualnym rynku coraz więcej. Każdy z nich, w zależności od upodobań i potrzeb, możemy wykorzystać i w wybranej formie przenieść na własne podwórko. Co ciekawe, podobnie jak garaże, również inne obiekty z blachy charakteryzują się zróżnicowaną stylistyką – od tradycyjnych po awangardowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się wiaty blaszane, oferowane między innymi przez firmę Gregor i dostępne na witrynie: https://gregor-garaze.pl/wiaty/. Są to konstrukcje o bardzo szerokim zastosowaniu, zarówno jeśli chodzi o użyteczność publiczną (np. wiaty przystankowe, śmietnikowe, rowerowe), jak i prywatną.

Na działkach i w ogrodach zadaszone wiaty świetnie sprawdzają się jako dodatkowe miejsca do przechowywania sprzętów, pojazdów, materiałów opałowych. Spełniają wówczas również funkcję ochronną przed opadami atmosferycznymi. Praktyczna wiata to także dobre rozwiązanie dla osób lubiących relaks na świeżym powietrzu – siedząc pod daszkiem zawsze przyjemnie się wypoczywa, nawet gdy pada deszcz lub świeci ostre słońce.

Konstrukcje z blachy w sektorze biznesowym

Wielorakie konstrukcje z blachy posiadają dziś świetną pozycję na rynku. Cieszą się rosnącą klientelą nie tylko wśród osób prywatnych, ale i instytucji oraz firm. Przebojem wśród przedsiębiorców są ostatnio nowoczesne hale stalowe (które można zaleźć tu: https://gregor-garaze.pl/hale-stalowe/). Bazują na mocnym, stabilnym szkielecie ze stali, obudowa zaś wykonana jest z płyt warstwowych z ocynkowanej blachy falistej. Dodatkowo ściany izolowane są wełną mineralną lub styropianem.

Szybkość budowy i nieograniczone możliwości późniejszej rozbudowy, a także solidność, wytrzymałość, odporność, łączą się z uniwersalnością takich obiektów. Dlatego z powodzeniem są stosowane we wszelkich sektorach przemysłu, zarówno jako pomieszczenia magazynowe, jak i produkcyjne.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.