› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
Ale dzieci ucza sie na małym basenie ~ Il..ngCześć,  Nie znalazłem odpowiedniego wątku, a temat dość podobny. Czy ktoś z was... ~ DominikWitkowskilokale uslugowe juz na Starowce niepotrzebne , trzeba garaży . ~ ottoA o ścieżce kościelnej to już zapomnieli? Kolejny minimalizm w wykonaniu władz miasta. ~ ArchitektJakos trudno mi znalezc podobienstwo.. ~ PickTa ciemna kamieniczka z żółtymi pionowymi paskami jest na prawdę brzydka.. ~ steSzkoda że nie będzie rekonstrukcji tego fragmentu ścieżki kościelnej. ~ er cemoże Ci się przyda https://www.zelbetex.pl/ile-cementu-na-m3-betonu/ ~ rokiwikaogólnie fajny wynalazek, odkurzacz który sam odkurza, ja choć dopiero się przymierzam do zakupu... ~ tabalugaroombę też za tysiaka można kupić całkiem przyzwoitą :) ~ MarixZarybic i bedzie swieza rybka co piateczek, a na wigile karpik jak znalazl! ~ Pomyslowy DobromirCzy mozna zapisac sie majac male dziecko lecz mieszkam u mamy i tam mam meldunek lecz to mieszkanie... ~ ZbigniewTam chodzą biedaki ale umysłowe. ~ STOP UST 447Kantory internetowe są często wygodniejsze niż zwykłe. Kursy lepsze, a gotówka w dużej... ~ FrankZapomnieli dodać że w budynku 101 wiecznie fekalia w piwnicy stoją taki smród że wytrzymać... ~ Polkakiedy te bydlaki chamy doprowadzą do wykoszenia trawy przy ogrodach???????na skarpie!!!Gdzie są... ~ w---nya czy będą palety!!!lepiej niech trawę wykoszą na skarpie ~ elblążaninNowosci zawsze przyciagaja klientow, chodzby po to aby zobaczyc co sie zmienilo i czy teraz jest... ~ Pick

Gdzie i jak najlepiej wynająć kontenery na budowę domu?

› bieżące 15 dni temu    3.09.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gdzie i jak najlepiej wynająć kontenery na budowę domu?

Podczas każdej budowy, czy to małego domu jednorodzinnego, czy też większej inwestycji niezbędne jest zapewnienie ekipie budowlanej lub podwykonawcom tymczasowych pomieszczeń, w których znajdą się zaplecze socjalne, biurowe oraz pomieszczenia do składowania materiałów. Najprostszym sposobem na zorganizowanie takiego zaplecza jest skorzystanie z usługi wynajmu kontenerów. W poniższym artykule odpowiemy na pytania, jakie są rodzaje kontenerów, gdzie ich szukać, ile kosztuje wynajem kontenerów oraz na co należy zwrócić uwagę podpisując umowę najmu.

Jakie kontenery można wynająć na budowę?

Istnieje wiele rodzajów kontenerów pełniących różnorodne funkcje, jednak do najpopularniejszych należą kontenery, w których będą przebywać pracownicy oraz kontenery do magazynowania materiałów, maszyn i narzędzi. Pierwsza grupa obejmuje kontenery, które są izolowane – tzn. zapewniają komfortowe użytkowanie zarówno zimą jak i latem, posiadają instalację elektryczną, oświetlenie, grzejniki, okna i drzwi. Kontenery te mogą występować pod kilkoma nazwami - na przykład kontenery biurowe, socjalne, stróżówki, czy sanitarne, w zależności od funkcji jaką pełnią.

Druga grupa to kontenery magazynowe, w których w bezpieczny sposób możemy przechowywać materiały budowlane i inne niezbędne na budowie sprzęty. Najczęściej wynajmowane są tutaj kontenery morskie, które charakteryzują się dużą ładownością (około 30 ton) mocną konstrukcją, łatwym dostępem do wnętrza (dzięki szerokim, dwuskrzydłowym wrotom) oraz odpornością na włamania. Kontenery te zazwyczaj nie posiadają izolacji, ani instalacji elektrycznej.

Większość wynajmowanych kontenerów zarówno biurowych jak i magazynowych posiada standardowy wymiar kontenera 20 stopowego – długość wynosi około 6 metrów, a szerokość około 2,44 metra. Dzięki takim wymiarom kontenery w łatwy sposób można załadować na samochód ciężarowy i dowieźć na budowę. Jednym transportem można maksymalnie przewieźć 2 kontenery 20 stopowe. Z reguły firmy oferujące wynajem kontenerów korzystają z samochodów ciężarowych typu HDS wyposażonych w dźwig, dzięki czemu można je od razu rozładować w miejscu dostawy i ustawić we wskazanym miejscu.

Jak znaleźć firmę świadczącą usługi wynajmu kontenerów

Na rynku funkcjonuje wiele firm świadczących usługi najmu, jednak z reguły ich placówki mieszczą się w dużych ośrodkach miejskich. Jeżeli chcemy wynająć kontenery w mniejszym mieście lub poza nim, musimy liczyć się z koniecznością dowozu kontenerów. Na szczęście w większości przypadków wszelkie formalności jesteśmy w stanie załatwić zdalnie bez konieczności odwiedzania siedziby firmy kontenerowej. Szukając dostawcy kontenerów można skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Warto jednak dodać do wpisywanego hasła najbliższą większą miejscowość lub województwo, w którym chcemy wynająć kontenery. Zwiększy to trafność zwracanych wyników i wykluczy firmy działające w innej części kraju. Zazwyczaj firmy kontenerowe umieszczają również dane kontaktowe na swoich kontenerach, więc możemy je odczytać będąc w pobliżu jakiejkolwiek większej budowy.

Jakie są koszty wynajmu oraz na co należy zwrócić uwagę podpisując umowę

Wynajem kontenerów pozwala nam trzymać koszty naszej budowy pod kontrolą. Możemy precyzyjnie określić w jakim okresie będą nam potrzebne kontenery i odpowiednio dopasować długość umowy najmu. W każdym momencie mamy także możliwość zwiększenia ilości kontenerów, jeżeli pojawi się taka potrzeba. Jest to więc rozwiązanie elastyczne i wygodne. Zazwyczaj wysokość stawki najmu kontenerów uzależniona jest od długości umowy oraz rodzaju kontenerów. Najtańsze w wynajmie będą kontenery magazynowe, najdroższe natomiast kontenery sanitarne. W przypadku krótkich okresów najmu, na przykład 1 miesiąca, nie będziemy mieli zapewne możliwości negocjacji ceny. Przy dłuższych okresach na przykład powyżej 3 miesięcy możemy już liczyć na upust cenowy. Przykładowe stawki wynajmu kontenerów można sprawdzić na przykład na stronie https://www.anga.pl/oferta/wynajem/ wysyłając zapytanie przez formularz.

Warto porównać oferty kilku firm ograniczając się nie tylko do samej stawki najmu, ale sprawdzając również koszt transportu, który przy dużych odległościach może być znaczącą pozycją. Podpisując umowę najmu należy również sprawdzić, czy nie pojawiają się w niej dodatkowe koszty, jak na przykład opłata za końcowe sprzątanie. Powszechną praktyką jest pobieranie kaucji będącej zabezpieczeniem na poczet ewentualnych zniszczeń kontenera lub opóźnień w płatnościach.

W umowie wynajmu kontenerów oprócz okresu najmu, stawek cenowych mogą się również znaleźć dodatkowe obowiązki dla najemcy. Na przykład zazwyczaj wymagane jest zapewnienie odpowiedniego dojazdu dla samochodów dostarczających kontenery, a także miejsca/posadowienia w którym kontenery będą postawione. Najemca zobowiązany jest również dbać o kontenery podczas ich użytkowania oraz zabezpieczyć teren budowy przed włamaniami i dewastacją.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.