› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Byłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...

Gdzie przydają się lampy podłogowe i jakie warto mieć w swoich wnętrzach?

› bieżące 3 miesiące temu    7.06.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gdzie przydają się lampy podłogowe i jakie warto mieć w swoich wnętrzach?

Oświetlenie odgrywa w mieszkaniu bardzo ważną rolę. Umiejętnie rozstawione źródła światła pozwalają bowiem wykonywać wygodnie wszelkie obowiązki. A później spokojnie się zrelaksować. Dlatego, oprócz sufitowych, warto też dobrać lampy podłogowe. Są one niezwykle praktyczne, bo zawsze możesz przestawić je w inne miejsce. A wybór wzorów i kolorów pozwoli Ci dopasować coś do każdego pomieszczenia. Zobacz, które z nich warto mieć u siebie.

Klasyczne lampy podłogowe sprawdzą się w salonie i sypialni

Pojęcie klasyczne wskazuje tutaj na proste i stylowe dodatki, które nie zaburzają przestrzeni. Lampy to przede wszystkim przedmioty praktyczne, dlatego ich głównym zadaniem powinno być zapewnienie odpowiedniego oświetlenia. Taką lampę podłogową możesz swobodnie ustawić za kanapą, przy łóżku, a nawet ukryć częściowo za zasłoną. Oczywiście tylko wtedy, gdy wymaga tego wystrój Twoich wnętrz. Jeśli zdecydujesz się na kolor, który zgodny jest z Twoimi ścianami, przedmioty te będą niezauważone. Przynajmniej do czasu, gdy je włączysz. 

Tradycyjne lampy mają proste abażury i klosze, które dają przyjemne światło. Dostępne są one w różnorodnych wariantach, abyś mógł dopasować coś do każdego pokoju. Wygodne włączniki na poziomie podłogi pozwalają unikać kłopotliwego schylania. A dodatkowa regulacja umożliwia skierowanie światła dokładnie tam, gdzie chcesz.

Lampy podłogowe – prawdziwe dzieła sztuki

Wiele przedmiotów użytkowych ma także ogromne walory artystyczne. Nowoczesne lampy to prawdziwe dzieła sztuki, które możesz ulokować w swojej przestrzeni. Wyjątkowej jakości produkty, które wykonane są ze szkła i drewna, będą doskonale pasować nawet do minimalistycznych wnętrz. Szukasz czegoś do gabinetu i chcesz zachwycić odwiedzające Cię osoby? Modernistyczna lampa podłogowa z pewnością zostanie zauważona. O tym, że lampa nie musi wyglądać typowo, przekonasz się m.in. w sklepie Kler, który oferuje nieoczywiste formy, np. aluminiowe konstrukcje świetlne. To tutaj znajdziesz też wyjątkowej urody lampę w kształcie żyrafy, która trzyma w pyszczku urokliwy żyrandol. Przyznasz, że takie nieoczywiste koncepcje mogą być doskonałym rozwiązaniem przełamującym rutynę?

Podświetlane dekoracje w formie lampy podłogowej

W Twoich wnętrzach jest także miejsce na mniej oczywiste źródła światła. Podświetlane lampy podłogowe nie sprawdzą się do czytania, czy grania w planszówki, a jednak warto w nie zainwestować. Dają przytłumione światło w różnych kolorach, czyniąc atmosferę sprzyjającą relaksowi. Nawet gdy nie świecą, ich kształty zachwycają, przywodząc na myśl współczesne dzieła sztuki. Dostępne są np. donice, kwiaty czy kobiece rzeźby. Podświetlają się one na fluorescencyjne kolory, co uprzyjemni Ci nastrój także podczas wieczornych spotkań towarzyskich organizowanych w domu.

Minimalistyczne źródła światła, które możesz ustawić na podłodze

Proste kształty lamp podłogowych także mogą mieć sporo zwolenników. Tym bardziej, gdy wykonane są one z naturalnego drewna. Takie świetlne sztaby dają światło o różnej intensywności, które możesz regulować w zależności od potrzeb. Nie powiedziałbyś tego patrząc na proste pionowe kawałki buku, które jednak mają ogromną moc. Łatwo je przenieść, bez ryzyka uszkodzenia czegokolwiek, dlatego to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą mieć zbyt wielu rzeczy. Gdy chcesz, by przedmioty, którymi się otaczasz zawsze były użyteczne, praktyczne lampy są właśnie dla Ciebie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.