› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Co istatniejsze obecnie dzieki nim można dokonac bardzo ciekawych aranżacji wnętrz. Samo... ~ kulamarek11Straż miejska raczej Straż Wiejska nie wierzę w te brednie, raczej jedno wielkie kłamstwo. ~ SorChętnie popatrzę jak straż miejska i inne służby będą kontrolować tereny, bo jakoś nigdy... ~ Wiosnana robotniczej kolo rynku syf za blokami za sklepem abc kto to posprzata ~ mieszkaniec rencistabędzie tak jak w tamtym roku nawet z samochodu nie wysiądą a przez podwórka należące do... ~ novak Wszystko cacy zobaczcie jaki jest meksyk z tyłu Górnośląskiej od strony Dolinki po lewei... ~ tatus505Czy te ceny- http://www.baltica-heaven.pl są porównywalne do Waszych? Czy wyglądają... ~ KarinaWCzyli perspektywa Elbląga taka że Elbląg się zwija -Miasto do rozwoju potrzebuje młodych... ~ ErykW Elblagu są ceny atrakcyjne porownując do Gdanska ,nie wspomnę o Sopocie. ~ agataW Gdyni znajoma sprzedała mieszkanie 70m2 do kapitalnego remontu za 600 tys złotych i gdzie tu... ~ sw mikolajW Gdansku na Morenie za mieszkanie 36m2 w stanie denweloperskim trzeba zapłacić 10 000 za m2 ~ ElblążaninA czemu nie pisz A że te mieszkanie w Gdansku za 5800za m2 to są Kowale przy obwodnicy samej... ~ patolaCeny w Gdańsku rzeczywiście atrakcyjne w porównaniu do Elbląga. Znajoma kupiła niedawno... ~ onaBeczelność elbląskich tzw. developerów nie zna granic. Dobrze wiedzą, że Elblążanie... ~ Prawdazarobki elblaskie, ceny gdanskie ~ qwerty1234Ten artykuł jest bez sensu. Wynika z niego, że ceny używanych mieszkań w Elblągu są dwa razy... ~ pytajacy na pustyniStąd trzeba uciekać. Ale o to chyba włodarzą chodzi. Starzy wymrą a młodzi nie będą drzeć... ~ gośćGrubo przesadzone te ceny. Kolega z Elblaga kupił właśnie w Gdańsku 85m2 w starym budownictwie... ~ Ed

Gdzie szukać tanich ofert ubezpieczenia mieszkania?

› poradnik 10 dni temu    11.03.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gdzie szukać tanich ofert ubezpieczenia mieszkania?

Już 80% Polaków ubezpiecza swoje domy i mieszkania. To przejaw zdrowego rozsądku, ponieważ roczny koszt polisy jest wielokrotnie niższy od wydatków, jakie niesie ze sobą np. włamanie, pożar czy zalanie nieruchomości. Ubezpieczenie mieszkania wcale nie jest luksusem dla wybranych. Zwłaszcza, że dobra polisa nie musi być droga. Gdzie zatem szukać tanich ofert ubezpieczenia mieszkania?

Tanie ubezpieczenie znajdziesz w Internecie

W dobie internetowych porównywarek ubezpieczeń znalezienie dobrej polisy ubezpieczeniowej w rozsądnej cenie jest kwestią spędzenia kilku minut przed komputerem. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest chociażby ubezpieczenia mieszkania z rankomat.pl. Tę porównywarkę kojarzymy przede wszystkim z polisami komunikacyjnymi, tymczasem rankomat.pl oferuje już pełen zakres produktów ubezpieczeniowych, w tym właśnie majątkowych.

Zawarcie umowy ubezpieczenia mieszkania przez Internet jest bardzo proste i oszczędza mnóstwo czasu. Nie musisz wybierać się do agenta, rozmawiać z konsultantem na infolinii czy samodzielnie analizować poszczególnych ofert. Porównywarka zrobi wszystko za Ciebie.

Wystarczy podać dane, podstawowe informacje na temat nieruchomości, a następnie otrzymasz konkretne propozycje od różnych ubezpieczycieli. Po wybraniu jednej z nich pozostaje już tylko uzupełnienie wszystkich danych i dokonanie płatności przez Internet. Polisa zostanie wysłana na Twoją skrzynkę mailową lub pocztą tradycyjną.

A co, jeśli później znajdziesz jeszcze lepszą ofertę?

Ogromną zaletą zawierania polisy majątkowej online jest prawo do odstąpienia od umowy w ciągu aż 30 dni. Gwarantuje Ci to ustawa o prawach konsumenta. Jeśli więc w ciągu miesiąca stwierdzisz, że jednak pierwotnie wybrana oferta nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz wypowiedzieć umowę bez żadnych konsekwencji, otrzymując zwrot opłaconej składki.

Czy to jest bezpieczne?

Jeśli do tej pory wykupywałeś ubezpieczenie nieruchomości tylko u agenta, bo „tak jest bezpieczniej”, to powinieneś wiedzieć, że opcja internetowa gwarantuje Ci podobny lub nawet wyższy poziom ochrony. Oczywiście przed podaniem jakichkolwiek danych na stronie internetowej towarzystwa ubezpieczeniowego lub porównywarki, warto sprawdzić, czy połączenie jest szyfrowane (symbol zielonej kłódki w pasku przeglądarki). Jeśli tak, to masz pewność, że nikt niepowołany nie wejdzie w posiadanie poufnych informacji o Tobie i Twojej nieruchomości.

Nie musisz się również obawiać, że po wypełnieniu formularza i nieskorzystaniu z oferty będziesz nękany telefonami od ubezpieczeniowych akwizytorów. To już nie te czasy. Obecnie wyłącznie Ty możesz wyrazić zgodę na kontakt telefoniczny czy elektroniczny ze strony towarzystw. Jeśli tego nie zrobisz, porównywarka nie udostępni nikomu Twojego adresu e-mail i numeru telefonu.

Na co zwrócić uwagę przed zawarciem umowy ubezpieczenia mieszkania przez Internet?

Kluczowe znaczenie ma gwarantowany zakres ochrony. Przy wyborze polisy na pewno nie należy się kierować wyłącznie wysokością składki. Musisz mieć pewność, że dane ubezpieczenie zadziała wtedy, gdy będziesz tego najbardziej potrzebować.

Dlatego zwróć uwagę, czy polisa obejmuje szkody wynikające ze zdarzeń losowych (np. pożar), jak i umyślnego działania człowieka (np. włamanie). Ważne jest także, aby ubezpieczenie obejmowało składniki ruchome, czyli meble, sprzęt RTV i AGD, cenne przedmioty itd.

Samodzielna analiza poszczególnych ofert ubezpieczeniowych jest oczywiście trudna i czasochłonna. To kolejny powód, dla którego warto kupić ubezpieczenie mieszkania za pośrednictwem internetowej porównywarki. W rankomat.pl wszystkie wyświetlone oferty zawierają zakres ubezpieczenia, co pozwala Ci szybko ocenić ich atrakcyjność w stosunku do ceny.

Ponadto zawsze możesz poprosić o pomoc specjalistów od ubezpieczeń, którzy podpowiedzią Ci wybór polisy najlepiej odpowiadającej Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.