› bieżące |
ponad rok temu
20.02.2015 Paweł Makowski komentarzy 1 ocen 11 / 82% |
A A A |
Na każdej sesji Rady Miasta radni mają możliwość przedstawiania wniosków, interpelacji i zapytań, będących wynikiem ich rozmów z mieszkańcami Elbląga. Nie inaczej było podczas wczorajszych obrad. O co elblążanie prosili za pośrednictwem swoich reprezentantów w Radzie?
Radna Maria Kosecka skierowała do prezydenta Wróblewskiego zapytanie, w którym zwróciła uwagę na konieczność analizy warunków dojazdu służb ratowniczych do budynków mieszkalnych (nie bez znaczenia jest tu obecność szlabanów, o których ostatnimi czasy znów dużo się mówi).
W odpowiedzi na mój wcześniejszy wniosek, który dotyczył kwestii analizy dostępu służb ratowniczych do budynków mieszkalnych, zawarto informację, - tu cytat - że zarządcy spóldzielni, wspólnot mieszkaniowych oraz administratorzy obiektów mieszkalnych otrzymają pisma, aktywizujące ich do przeprowadzenia własnej oceny przygotowania budynku, obiektu budowlanego lub terenu do przeprowadzenia akcji ratowniczej.
W odpowiedzi prezydent Wróblewski stwierdził, że już od dłuższego czasu służby ratownicze mają utrudnione zadanie jeśli chodzi o dostęp do budynków mieszkalnych w niektórych częściach miasta. Zgodził się, że stosowna analiza tego problemu jest jak nabardziej konieczna.
Radna Kosecka podniosla również kwestię zanieczyszczenia powietrza w mieście. Oprócz tego w złożonym na wczorajszej sesji Rady Miasta wniosku zabiegała o wznowienie kampanii "Bezpieczny Senior", przekonując o potrzebie takiego działania. Kolejny jej wniosek dotyczył zwrócenia uwagi na okolicę ul. Fromborskiej i Ogólnej i zalegające tam śmieci. Prezydent Wróblewski zapowiedział, że zajmie sie tą sprawą, bowiem stosowna umowa, uwzględniająca utrzymywanie czystości na terenie miasta, nie jest w pełni realizowana.
Małgorzata Adamowicz w swojej interpelacji zwróciła uwagę na konieczność wprowadzenia w szpitalach procedur, uściślających zasady przechowywania rzeczy osobistych mieszkańców, przyjmowanych na oddziały wspomnianej placówki. Przywołała pewną sytuację, która dowodzi zasadności stworzenia odpowiednich procedur.
Wydarzenia ostatnich dni ujawniły niedoskonałość dotychczasowych procedur w jednym z miejskich szpitali, w którym bliska mi osoba została okradziona z pieniedzy, dokumentów i kluczy do mieszkania. Wiem, że nie jest to przypadek odosobniony i podobne przypadki zdarzały się również wielu innym osobom. (...) Lakoniczne stwierdzenia personelu, że za rzeczy pacjenta szpital nie odpowiada, są co najmniej dziwne.
Prezydent Witold Wróblewski przyznał, że problem, o którym wspomniała radna jest mu znany i w zasadzie podobne sytuacje mają miejsce w całym kraju. Włodarz miasta zapowiedział, że będzie rozmawiał z dyrekcją elbląskich szpitali aby wypracować jakieś rozwiązanie problemu.
Radna Adamowicz mówiła też o konieczności zamontowania oświetlenia ulic na drodze do Krasnego Lasu, a w swojej interpelacji zwróciła uwagę na potrzebę włączenia do planu inwestycyjnego miasta budowy placu zabaw lub boiska na osiedlu Próchnik. Zapytała również prezydenta Wróblewskiego o doniesienia o zamiarze sprzedaży części spółki EPEC. Odpowiedział on, ze takie informacje do niego nie dotarły, w związku z tym nie jest w stanie udzialić odpowiedzi na pytanie radnej.
Radny Andrzej Tomczyński chciał się dowiedzieć, kto zdemontował próg zwalniający na ul. Bolesława Prusa, a w przedłożonej interpelacji informował o konieczności budowy ronda u zbiegu ulic: Łęczycka, Rawska, Grottgera.
Mamy pewną koncepcję odnośnie tego, jak powinno wyglądać to rondo - odpowiedział prezydent Wróblewski. Kwestia ta przedstawiona zostanie na najbliższym posiedzeniu Komisji Gospodarki Miasta.
Robert Turlej natomiast wnioskował o pilne sprawdzenie stanu technicznego i wykonanie niezbędnych remontów budynku przy ul. Grobla św. Jerzego 17, a Jan Redzimski wnioskował o montaż spowalniaczy na ul. Kolejowej i zgłosił problem z sygnalizacją świetlną na ul. Robotniczej, Jaśminowej i Brzozowej.
Małgorzata Adamowicz (c. Romana) w imieniu mieszkańców ul. Dębowej złożyła wniosek o zamontowanie progów zwalniających, natomiast Radna Jolanta Janowska w swojej interpelacji zabiegała o montaż osobnej sygnalizacji świetlnej dla aut i tramwajów na ul. Płk, Dąbka i Węgrowskiej dowodząc, że takie działanie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa uczestników ruchu.
Komentarze
(1)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
› pokaż według najstarszych |
ponad rok temu | ocena: 60% | 1 |
oceń komentarz 3 2 |
wpisy tej osoby | zgłoś do moderacji |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |