› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Otto, dokładnie. Gdyby nie ludzie, którzy przyjechali tu z Pasłęka, Braniewa i innych... ~ księgowyprawie kazdy elblążanin po studiach ,a w wieku produkcyjnym jest trochę zakompleksony , że tu... ~ ottoPrzyjechałem tu z Gdyni. To nie jest miasto z topu wyścigu szczurów, ale tu jest spokojniej,... ~ JaroSławekBo codziennie rano i wieczorem przytulam się do żony, a ona nigdzie wyjeżdzać nie chce :( ... ~ WKBo po 42 latach pracy już brak sił i chęci ~ Benek... ~ Andrzej z Elbląga Nie wyjeżdżamy, bo nie mamy pieniędzy na bilety :) A tak na poważnie to najpierw trzeba trochę... ~ kacperPrzestańcie te przeterminowane badania przeklejać. Od zeszłego roku mieszkańców przybywa,a... ~ hdNic nie trzyma, a wręcz wszystko wypycha np. kolesiostwo, układy, pogarda Januszy byznesu dla... ~ ddBo tu się można...porządnie wyspać. ~ Śpiący,zmeczonygdybym nie przeczytał tekstu od początku do końca to bym się nie wypowiadał. W tekście jest... ~ jesiotr do Olimp"ale znaczna grupa mylnie umieszcza go w województwie pomorskim (12,8%)" - i to jest właśnie... ~ Do_pomorskiegoProponuję po Starym Mieście rozlokować różne figury z Piekarczykiem -w różnych strojach i... ~ fadsjeśli dobrze kojarzę, to jednym ze zdecydowanie najczęstszych wskazań osób spoza Elbląga... ~ jesiotrDo papugarni jeżdżę bardzo często do gdańska, bardzo żałuję że nie ma takiego miejsca w... ~ UveŚwietny pomysł ja rownież mam nadzieję zę w Elblagu powstanie papugarnia, to na prawde urocze... ~ MSMało zdjęć budynku Kompanii Dowodzenia (za moich czasów tak sie to nazywało zwyczajowo), poza... ~ Jesion 02-03Gdyby woda trafiła do basenu to nie znalazła by sie na ulicach - to chyba proste. Może nie... ~ OOPO

Głosowanie na szkolne stołówki nadal trwa! Szkoły z Elbląga nieźle sobie radzą. Pomóżmy!

› konkursy 6 miesięcy temu    19.04.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Jeszcze przez 6 tygodni trwa głosowanie w konkursie, który towarzyszy programowi „Extra Szkolna Stołówka”. Szkoły podstawowe walczą o remont stołówki – takie wsparcie otrzyma pięć szkół z całej Polski. Ponadto w 50 szkołach zostaną przeprowadzone warsztaty dotyczące mądrego gospodarowania żywnością, a każda szkoła, która przystąpi do programu, otrzyma dostęp do darmowych materiałów edukacyjnych.

Szkoła Podstawowa nr 19 im Bohaterów Westerplatte z Elbląga zgromadziła dotychczas (19 kwietnia, godz. 13:04) 2947 punktów i jest w ścisłej czołówce szkół z naszego województwa. Zaraz za nią jest Szkoła Podstawowa nr 16 im. J. wybickiego z Elbląga (2289 punktów).

Głosowanie na szkoły ruszyło 1 lutego i potrwa do 31 maja, dlatego to najlepszy czas na mobilizację! 
Do tej pory do konkursu zgłosiło się 471 szkół z całej Polski, w tym z poszczególnych województw (dane z dnia 13.04.2017):

 • z województwa dolnośląskiego - 27
 • z kujawsko – pomorskiego – 10
 • z lubelskiego – 56
 • z lubuskiego – 3
 • z łódzkiego – 35
 • z małopolskiego – 18
 • z mazowieckiego – 63
 • z opolskiego –  14
 • z podkarpackiego – 21
 • z podlaskiego – 7
 • z pomorskiego – 18
 • ze śląskiego – 103
 • ze świętokrzyskiego – 15
 • z warmińsko – mazurskiego – 26
 • z wielkopolskiego – 30
 • z zachodniopomorskiego – 25

Najwięcej głosów łącznie zebrały dotychczas szkoły z województw: śląskiego, mazowieckiego i lubelskiego. 
A oto pierwsza 10. szkół z największą ilością głosów:

 1. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie
 2. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie
 3. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Czeladzi
 4. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach
 5. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Rudniku nad Sanem
 6. Szkoła Podstawowa im. bpa Franciszka Jaczewskiego w Górkach Grubakach
 7. Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Rychwale
 8. Szkoła Podstawowa nr 5 w Pyskowicach
 9. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łosicach
 10. Szkoła Podstawowa w Sewerynowie.

Jak zagłosować na szkołę?

Rywalizacja jest zacięta, bo jest o co walczyć. Jak sprawić, aby szkoła z naszego regionu miała szansę na wygraną? Głosować na szkoły może każdy - wystarczy wejść na stronę extrastolowki.pl i zagłosować na zdjęcie stołówki dodane przez daną szkołę. Jedna osoba może oddać jeden głos dziennie, warty jeden punkt. Aby zwiększyć szansę na wygraną, wystarczy zarejestrować paragon z dowolnego produktu Delmy – szkoła otrzyma wtedy głos o wartości 10 punktów. W ostatnim miesiącu głosowania warto pamiętać, by nadal wspomagać swoimi głosami szkołę ze swojego regionu.

Jest o co walczyć!

Stołówki zostaną wyremontowane w pięciu szkołach. Ponadto w 50 kolejnych szkołach z największą ilością głosów eksperci Federacji Polskich Banków Żywności przeprowadzą warsztaty dotyczące mądrego gospodarowania żywnością. 30 kolejnych szkół otrzyma także zestaw 50 kolorowych tac, w które extra stołówka powinna być wyposażona. 

Regulamin programu znajduje się na extrastolowki.pl.
Inicjator programu – Delma 
Partner społeczny – Federacja Polskich Banków Żywności


„Extra Szkolna Stołówka” to program edukacyjny dedykowany dla szkół podstawowych, którego partnerem społecznym jest Federacja Polskich Banków Żywności. Jego celem jest polepszenie warunków, w jakich dzieci w szkołach spożywają posiłki, oraz edukacja w zakresie właściwego gospodarowania żywnością. Każda szkoła zarejestrowana na stronie www.extrastolowki.pl otrzyma materiały edukacyjne w formie elektronicznej oraz scenariusz prowadzenia lekcji dla nauczycieli, przygotowane przez ekspertów Federacji Polskich Banków Żywności. Programowi towarzyszy konkurs skierowany do szkół podstawowych, dzięki któremu zostanie wyłonionych 5 placówek, które wygrają remont stołówki o 30 000 zł. Rejestracji może dokonać dyrektor placówki lub inna osoba dorosła za jego zgodą, w okresie od 2 stycznia 2017 r. do 31 maja 2017 r. Inicjatorem programu jest marka Delma.
Regulamin programu znajduje się na extrastolowki.pl.

 • Extra Szkolna Stołówka
ilość zdjęć 1 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.