› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ja też wyjeżdzam wkrótce. Wybrałam naukę na wsb wiec tym samym sie pzreprowadzam blizej... ~ Ewato chyba po to aby kilku durniów mogło sie pościgać skuterami wodnymi po rzece stwarzając... ~ alejandrofajnie , że powstaje taka inwestycja , ale dlaczego w takim miejscu ??? ~ elgPomysł fajny. Powstanie także dzięki pieniądzom z kieszeni naszej lokalnej firmy. Kwota dotacji... ~ elblążaninPrzed wyborami jak grzyby po deszczu wyrastają różne pomysły dzięki wsparciu lub znajomością... ~ wodnikSpytajcie ich gdzie jest basen przy Sadowej. Czytałem o tym jakieś.. nie wiem, 10 lat temu? ~ nieOszołomomGratuluje Panie Marcinie, wreszcie realizacja pomysłu sprzed lat. W Elblągu wreszcie włodarze... ~ MarkkPomysł fajny ale durne miejsce, przy drugim moście niskim to jeszcze jakoś te nowoczesne... ~ Złe miejscetak zamienić spłacając dług , za 200 tysi mozna mieć mieszkanie całkiem spoko w ciekawej... ~ robinchuCiekawe tylko dlaczego platformowcy w Elblągu podnieśli czynsze w komunałach. Czyżby miało... ~ gośćWłaśnie dzisiaj wszedłem do sklepu Biedronka przy ul Warszawskiej w Pułtusku 2 minuty przed 21.... ~ byk" aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ ulica, aleja, placCzłowieka uczciwego wyrzucą na bruk a takich pijusów trzymają latami z czego on to zapłaci do... ~ ObywatelCiężko spojrzeć w krs spółki z Sopotu i zobaczyć, że to Ci sami co mają firmę NEGOCJATOR u... ~ NEGOCJATORWreszcie. Niech jeszcze zajmie się inwestor kamienicą przy poczcie. ~ elNajlepsza wiadomość jaką mogłem usłyszeć. Balsam dla duszy, radość dla ciała. Hurrraaa!!! ~ Pedro Super sprawa , teraz pora na niekonczony od lat obiekt przy zbiegu Kowalskiej –... ~ ottoRóg wigilijnej ze starym rynkiem jeden niedokończony budynek tam stoi i to na pewno o ten chodzi... ~ Abecadło

Gmina Przyjazna Rowerzystom – Elbląg poza konkursem

› sport ponad rok temu    7.10.2015
Mateusz Milanowski
komentarzy 3 ocen 5 / 100%
A A A
Gmina Przyjazna Rowerzystom – Elbląg poza konkursem

Elbląg ani razu nie został mianowany w organizowanym od 4 lat konkursie „Gmina Przyjazna Rowerzystom”. Czy to znaczy, że naprawdę nam daleko do liderów w tej kategorii?

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze (PTTK) po raz pierwszy ogłosiło konkurs w 2012 roku. Od tamtego czasu przyznawane są certyfikaty za „twórczy wkład w rozwój turystyki rowerowej”. Jest to swoistego rodzaju potwierdzenie słusznie realizowanych działań gmin na rzecz udogodnień dla miłośników roweru.

PTTK poprzez konkurs chce wesprzeć i wypromować gminy sprzyjające turystyce rowerowej, angażujące się w polepszenie infrastruktury rowerowej, promocję i popularyzację tej formy aktywnego wypoczynku. Jury składające się m.in. z przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, Związku Powiatów Polskich oceniło zgłoszenia i wybrało gminy, które otrzymały certyfikaty i wyróżnienia.

W kategorii gmina od 100 do 300 tys. mieszkańców pierwsze miejsce zajął Białystok, drugie Toruń i trzecie Rzeszów. Wyróżnione zostały kolejno: Częstochowa, Bielsko Biała i Kalisz. Wśród gmin od 30 do 100 tys. mieszkańców certyfikat zdobyły: Piotrków Trybunalski, Tczew, Kołobrzeg i Sopot. Wyróżnione zostały Racibórz i Rumia.

Jury zwróciło uwagę na wysoki poziom gmin zgłoszonych do konkursu. Wiele zgłoszeń przygotowanych było bardzo rzetelnie, z bogatą dokumentacją zdjęciowa i filmową. Powstały ciekawe inicjatywy adresowane do mieszkańców i turystów. Zwracano również uwagę na dostarczone materiały promocyjne, w tym mapy rowerowe, aplikacje mobilne, atlasy rowerowe i inne.

Nagrodą główną w tegorocznej edycji jest parking rowerowy ufundowany przez patrona tytularnego konkursu - Astrini Design.

Od nas chcielibyśmy dodać informację, że w Białymstoku i Toruniu infrastruktura rowerowa doprawdy jest wykonana na wysokim poziomie (osobiście sprawdzone). W miastach jest duża sieć dobrze wykonanych nawierzchni dla rowerów. Każda modernizowana droga zyskała ścieżkę rowerową, zgodnie z profesjonalnie rozwijaną polityką rowerową od wielu lat.

Co ciekawe, w obecnym rozdaniu finansowym Białystok jako jedyna gmina w Polsce ma najlepsze kwalifikacje do ubiegania się o bardzo duże środki finansowe na rozwój sieci ścieżek rowerowych łączących Białystok z okolicznymi gminami, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej. Elbląg, jako miasto cały czas ma dużo do nadrobienia w kwestii rozwoju polityki rowerowej. Możemy nawet wskazać od kogo warto brać dobre przykłady – z Białegostoku.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ qwa
ponad rok temu 3
najlepszy jest ten po bruk z dużymi fazami. Po kilku kilometrach cały jesteś w rezonansiee na stałe!w.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rower12
ponad rok temu ocena: 100%  2
Elbląg ma ścieżki rowerowe wzdłuż Kumieli- zaniedbane, zarośniete chwastami, krzakami. To doskonałe miejsce dla pijaczków i patologii. Odechciewa się jeździć rowerem.
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asd
ponad rok temu ocena: 100%  1
Oczywiscie ze daleko, bo tutaj urzednicy z glowa nie potrafia budowac!
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.