› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
no i komu to przeszkadzało?   Charles ~ CO1986Zróbmy to panowie, zróbmy to! ~ elblążaninIle można łożyć rok w rok na te szkoły. Co roku coś dostają. To już staje się nudne. Niech... ~ RealistaJeśli chodzi o temat urządzania wnętrz, to ostatnio zainspirował mnie pewien wpis na blogu.... ~ wróbelAsphodel jedź za granicę i sie tu nie marnuj więcej :) ~ HmmmBardzo dobry pomysł , a ja dorzucę jeszcze :1/ zajazd na Gorze Chrobrego , jak przed 1945 ,2/... ~ ottoSwoją drogą, to słusznie zauważyła w artykule redakcja, że tzw. szkolne projekty (które... ~ Robert KolińskiJawor, masz mój głos, topór i łuk - w zamian tylko o basenie pamiętaj;) ~ Robert Koliński@ Radej stąd:... ~ krzysiek jaworskiprzeciez to tylko odgrzewany kotlet z lat ubieglych, gdzei taka wieza otrzymala minimalna ilosc... ~ jako komisja panu zabraniamKoszt 400 tysiecy - prośba o rozpiske co i za ile i czemu tak drogo? Ok 700 zł kosztuje m3 drewna... ~ Radejtylko koniecznie z monitoringiem, znając możliwości i fantazję naszych mieszkańców drewniana... ~ kierownikKrzysiu super pomysł. ~ łowczyni widokówdo Fa nieszczęściem Elbląga są mierni posłowie z niepełnym podstawowym wykształceniem ~ sylwekJa lubię lumpeksy, nie widze w tym nic złego... Można znaleźć sporo perełek i ładnych,... ~ hanulkaTrąbki Wielkie przepraszają za Andrzeja Kobylarza ~ poppostawcie panele słońce nagrzeje za darmo ~ wuplDlaczego w zakładce nie można otworzyć artykułu pana Kobylarza??, wcześniej nekrolog , a... ~ elblażanka

Gmina Przyjazna Rowerzystom – Elbląg poza konkursem

› sport ponad rok temu    7.10.2015
Mateusz Milanowski
komentarzy 3 ocen 5 / 100%
A A A

Elbląg ani razu nie został mianowany w organizowanym od 4 lat konkursie „Gmina Przyjazna Rowerzystom”. Czy to znaczy, że naprawdę nam daleko do liderów w tej kategorii?

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze (PTTK) po raz pierwszy ogłosiło konkurs w 2012 roku. Od tamtego czasu przyznawane są certyfikaty za „twórczy wkład w rozwój turystyki rowerowej”. Jest to swoistego rodzaju potwierdzenie słusznie realizowanych działań gmin na rzecz udogodnień dla miłośników roweru.

PTTK poprzez konkurs chce wesprzeć i wypromować gminy sprzyjające turystyce rowerowej, angażujące się w polepszenie infrastruktury rowerowej, promocję i popularyzację tej formy aktywnego wypoczynku. Jury składające się m.in. z przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, Związku Powiatów Polskich oceniło zgłoszenia i wybrało gminy, które otrzymały certyfikaty i wyróżnienia.

W kategorii gmina od 100 do 300 tys. mieszkańców pierwsze miejsce zajął Białystok, drugie Toruń i trzecie Rzeszów. Wyróżnione zostały kolejno: Częstochowa, Bielsko Biała i Kalisz. Wśród gmin od 30 do 100 tys. mieszkańców certyfikat zdobyły: Piotrków Trybunalski, Tczew, Kołobrzeg i Sopot. Wyróżnione zostały Racibórz i Rumia.

Jury zwróciło uwagę na wysoki poziom gmin zgłoszonych do konkursu. Wiele zgłoszeń przygotowanych było bardzo rzetelnie, z bogatą dokumentacją zdjęciowa i filmową. Powstały ciekawe inicjatywy adresowane do mieszkańców i turystów. Zwracano również uwagę na dostarczone materiały promocyjne, w tym mapy rowerowe, aplikacje mobilne, atlasy rowerowe i inne.

Nagrodą główną w tegorocznej edycji jest parking rowerowy ufundowany przez patrona tytularnego konkursu - Astrini Design.

Od nas chcielibyśmy dodać informację, że w Białymstoku i Toruniu infrastruktura rowerowa doprawdy jest wykonana na wysokim poziomie (osobiście sprawdzone). W miastach jest duża sieć dobrze wykonanych nawierzchni dla rowerów. Każda modernizowana droga zyskała ścieżkę rowerową, zgodnie z profesjonalnie rozwijaną polityką rowerową od wielu lat.

Co ciekawe, w obecnym rozdaniu finansowym Białystok jako jedyna gmina w Polsce ma najlepsze kwalifikacje do ubiegania się o bardzo duże środki finansowe na rozwój sieci ścieżek rowerowych łączących Białystok z okolicznymi gminami, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej. Elbląg, jako miasto cały czas ma dużo do nadrobienia w kwestii rozwoju polityki rowerowej. Możemy nawet wskazać od kogo warto brać dobre przykłady – z Białegostoku.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ qwa
ponad rok temu 3
najlepszy jest ten po bruk z dużymi fazami. Po kilku kilometrach cały jesteś w rezonansiee na stałe!w.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rower12
ponad rok temu ocena: 100%  2
Elbląg ma ścieżki rowerowe wzdłuż Kumieli- zaniedbane, zarośniete chwastami, krzakami. To doskonałe miejsce dla pijaczków i patologii. Odechciewa się jeździć rowerem.
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asd
ponad rok temu ocena: 100%  1
Oczywiscie ze daleko, bo tutaj urzednicy z glowa nie potrafia budowac!
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.