› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Otto, dokładnie. Gdyby nie ludzie, którzy przyjechali tu z Pasłęka, Braniewa i innych... ~ księgowyprawie kazdy elblążanin po studiach ,a w wieku produkcyjnym jest trochę zakompleksony , że tu... ~ ottoPrzyjechałem tu z Gdyni. To nie jest miasto z topu wyścigu szczurów, ale tu jest spokojniej,... ~ JaroSławekBo codziennie rano i wieczorem przytulam się do żony, a ona nigdzie wyjeżdzać nie chce :( ... ~ WKBo po 42 latach pracy już brak sił i chęci ~ Benek... ~ Andrzej z Elbląga Nie wyjeżdżamy, bo nie mamy pieniędzy na bilety :) A tak na poważnie to najpierw trzeba trochę... ~ kacperPrzestańcie te przeterminowane badania przeklejać. Od zeszłego roku mieszkańców przybywa,a... ~ hdNic nie trzyma, a wręcz wszystko wypycha np. kolesiostwo, układy, pogarda Januszy byznesu dla... ~ ddBo tu się można...porządnie wyspać. ~ Śpiący,zmeczonygdybym nie przeczytał tekstu od początku do końca to bym się nie wypowiadał. W tekście jest... ~ jesiotr do Olimp"ale znaczna grupa mylnie umieszcza go w województwie pomorskim (12,8%)" - i to jest właśnie... ~ Do_pomorskiegoProponuję po Starym Mieście rozlokować różne figury z Piekarczykiem -w różnych strojach i... ~ fadsjeśli dobrze kojarzę, to jednym ze zdecydowanie najczęstszych wskazań osób spoza Elbląga... ~ jesiotrDo papugarni jeżdżę bardzo często do gdańska, bardzo żałuję że nie ma takiego miejsca w... ~ UveŚwietny pomysł ja rownież mam nadzieję zę w Elblagu powstanie papugarnia, to na prawde urocze... ~ MSMało zdjęć budynku Kompanii Dowodzenia (za moich czasów tak sie to nazywało zwyczajowo), poza... ~ Jesion 02-03Gdyby woda trafiła do basenu to nie znalazła by sie na ulicach - to chyba proste. Może nie... ~ OOPO

Granit w domu – do czego można go wykorzystać?

› poradnik 2 miesiące temu    11.08.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Granit, czyli naturalny kamień, najbardziej znany jest ze swojego zastosowania w branży nagrobkowej oraz w… żużlu! To właśnie on wykorzystywany jest przy budowaniu powierzchni toru. Mało kto wie, że ze względu na swoją trwałość i odporność na zmienne temperatury może być także wykorzystywany w aranżacji wnętrz, zwłaszcza w pomieszczeniach projektowanych w nowoczesnym stylu.

Parapet z granitu jest bardzo trwały

Parapet, inaczej wykończenie wnęki okiennej, to bardzo ważny element dekoracyjny. To na nim większość osób przechowuje doniczki z kwiatkami (a w kuchni z ziołami) oraz stawia ozdobne lampki lub lampiony. Jeszcze kilka lat temu mało kto je doceniał – nie przywiązywano do nich większej wagi i decydowano się na najtańszy wariant, czyli parapety plastikowe, montowane najczęściej wraz z oknami plastikowymi. Od jakiegoś czasu zdecydowanie modniejsze są parapety wewnętrzne wykonane z kamieni naturalnych, zwłaszcza z granitu. Skąd ta popularność? Przede wszystkim do głosu doszły kwestie estetyczne. Parapety z granitu wyglądają dużo bardziej stylowo, a do tego świetnie komponują się z zasłonami i firanami. Do tego świetnie radzą sobie z warunkami atmosferycznymi i nie odbarwiają się pod wpływem słońca.

Granit w kuchni ma także zastosowanie

Oprócz parapetów z granitu można też wykonać blaty kuchenne. Zajmują się tym renomowane zakłady kamieniarskie, m.in. http://nagrobki-granitex.pl. Zawsze wydawało Ci się, że do kuchni najbardziej pasuje drewno? To zdecydowanie najpopularniejsza opcja – ten ekologiczny materiał od wieków wykorzystywany jest do blatów kuchennych. Niestety, ma wiele wad. Po pierwsze, jest podatny na uszkodzenia mechaniczne, o które gotując nie łatwo. Po drugie, szybko się odbarwia pod wpływem wody i środków chemicznych. Z kolei na granitowym blacie bez problemu można kłaść gorące patelnie, blachy i garnki lub kroić mięso i warzywa bez obaw, że ulegną zniszczeniu.

Granitowe donice to świetna ozdoba balkonu i tarasu

Masz duży taras lub balon i zamierzasz go przekształcić w przestrzeń do spędzania wolnego czasu lub organizowania imprez? Warto więc zainwestować w nieco droższe, ale zdecydowanie bardziej trwałe i ładniej prezentujące się dodatki, np. granitowe donice. Polecane jest to szczególnie w przypadku głębokich i dużych donic na iglaki lub duże kwiaty - dzięki większej ilości miejsca po prostu lepiej rosną. Ciekawym rozwiązaniem są też granitowe misy, które świetnie nadają się na stół, np. do zasadzenia małych kwiatków doniczkowych typu bratek.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.