› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Hala zbyt droga?

› inwestycje miejskie ponad rok temu    2.05.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Hala zbyt droga? fot. Bartłomiej Ryś

Powracamy do tematu zapoczątkowanego na naszych łamach w zeszłym tygodniu. Mowa oczywiście o budowie hali namiotowej przy Gimnazjum nr 7 i problemach związanych z samym rozpoczęciem inwestycji. Zdaniem urzędników, budowa hali znacznie przewyższy kwotę 480 tys. zł – a dokładnie tyle zaplanowano na tę budowę w ramach inicjatywy ogólnomiejskiej Budżetu Obywatelskiego.

Zaledwie cztery miesiące temu nasz dziennikarz zainteresował się „problematyczną realizacją Budżetu Obywatelskiego”. Zwróciliśmy wówczas uwagę na to, że wiele wygranych projektów w ramach BO ma duży problem, aby po prostu wystartować – miasto nie może znaleźć wykonawców poszczególnych inwestycji. Powód? Naszym zdaniem to kwestia oceny finansowej projektów – urzędnicy nie sprawdzają dokładnie tego, ile będzie potrzebne pieniędzy na realizację danej inicjatywy, tylko dopuszczają ją do głosowania. Problem rodzi się w momencie, kiedy inicjatywa zwycięża i trzeba ogłosić przetarg. Więcej o naszych spostrzeżeniach można przeczytać tutaj

Mówiąc z przekąsem: prawdopodobnie mieliśmy rację w odniesieniu do budowy hali namiotowej przy Gimnazjum nr 7. W miniony czwartek informowaliśmy, że pomimo tego, że projekt ten wygrał głosowanie jako inicjatywa ogólnomiejska Budżetu Obywatelskiego, to miasto nadal nie ogłosiło żadnego przetargu. Zarówno dyrekcja placówki jak i rodzice dzieci do niej uczęszczających zaczęli mieć obawy natury „co dalej”.

W czwartek dowiedzieliśmy się, że zaplanowano spotkanie wiceprezydenta Janusza Nowaka z dyrekcją Gimnazjum nr 7. Co z niego wynikło? O tym mówi Joanna Urbaniak z biura prasowego Urzędu Miejskiego:

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Wiceprezydenta Janusza Nowaka oraz Departamentu Inwestycji z wnioskodawcami tej inwestycji. W związku z tym, że według naszych szacunków realizacja inwestycji w znaczny sposób przewyższy kwotę 480 tys. zł zaplanowaną na ten cel w ramach Budżetu Obywatelskiego zaproponowaliśmy etapowanie tego zadania i wykonanie w tym roku płyty boiska z fundamentami pod przyszłe zadaszenie. Niestety rozwiązanie to nie spotkało się z aprobatą wnioskodawców, którzy twierdzą, że zgłosiły się do nich firmy, które zbudują halę namiotową w takiej kwocie. Departament Inwestycji w ciągu najbliższych dni skontaktuje się więc z tymi firmami i przeanalizuje ich propozycje. Wtedy też odbędzie się kolejne spotkanie z wnioskodawcami w celu ustalenia dalszego trybu działania.

Jeszcze podczas czwartkowej rozmowy telefonicznej z dyrekcją gimnazjum dowiedzieliśmy się, że projekt budowy hali był stworzony w oparciu o dokumentację i analizę kosztów z innych miast. Placówka od dawna jest już dobrze przygotowana do inwestycji, pozostaje kwestia wspomnianego kontaktu z potencjalnymi wykonawcami inwestycji. Kiedy? Nie wiadomo. Co to oznacza? Do tematu z pewnością powrócimy.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.