› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Dalej glosujcie na PO i ich zwolenników. Okradali i zniszczyli te miasto. ~ Basen Wróćco Wróblewski i swłocz z Po na to!!!! ~ ciekawyMasakra. ~ asdPosesja? Hahahaha rozwieszone na sznurkach gacie ciagle imprezy ztylu posesji haha ~ Tytyty" Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości?... ~ aleja, ulica, placWściekłość mnie ogarnia jak widzę, że inne miasta potrafią znaleźć środki i inwestora na... ~ pływakPrzykre to jak władze miasta olewaja mieszkańców a razie kąpiemy się we własnym pocie za... ~ tatus505w tym artykule znajdziecie info o grabarzach naszego basenu. Prezydentem był wtedy Nowaczyk.... ~ Czak Noristo może beczki z wodą każdy bedzie wchodził do niej za opłatą i się chłodził ustawić... ~ tatus505to najgłupszy pomysł plaża nad rzeką jaki może być rzeka ma 2 przy brzegu i pływają łodzie... ~ tatus505nie wydawajcie pieniędzy na pierdoły zróbcie basen na Spacerowej ~ wkurzonyJak to jest, że wbrew temu, jak nam wmawiają od 1999 r., że w tym zapyziałym województwie nam... ~ Do_pomorskiegoTo Symbol - POMNIK rządów PO tak robili z całą Polską ! ~ ErykPrzetrwał wojnę a został zlikwidowany za tzw. wolnej Polski. Wolnej? Chyba od rozsądku. ~ emigrantWładza wszystko zniszczy. Tu mamy jeden z nielicznych przykładów. ~ Bartoszz I co zrobić? Kierownik wpłacił dwa klocki na kampanię i co mu zrobią? ~ smutne miasto Proszę sobie obejrzeć harmonogram zajęć na krytej pływalni przy ul. Robotniczej ~ PatWszystko zależy od godziny, ale jak są szkoły to jest po pływaniu. ~ motyl

Ile czasu musi minąć, by monety kolekcjonerskie zyskały wartość historyczną?

› biznes 25 dni temu    27.06.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ile czasu musi minąć, by monety kolekcjonerskie zyskały wartość historyczną?

Monety kolekcjonerskie wybijane są najczęściej do uczczenia historycznych wydarzeń, postaci i okoliczności. W przypadku wielu nie trzeba czasu, by zyskały wartość historyczną, ponieważ same w sobie podkreślają wagę ważnych zdarzeń. Monety te jednak różnią się od siebie wartością kolekcjonerską, która zależna jest nie tylko od kruszcu, ale również od trendów na rynku oraz oczywiście tego, co upamiętniają.

Czym różnią się od siebie monety kolekcjonerskie?

Do monet kolekcjonerskich zaliczają się monety okolicznościowe z skarbnicanarodowa.pl. Monety te różnią się przede wszystkim tym, co upamiętniają. Wybijane są, by uczcić:

 • ważne wydarzenia z historii i świata – w tym bitwy, olimpiady, a nawet katastrofy
 • ważne postaci z historii i świata – bohaterów i dowódców wojennych, władców, królów i prezydentów państw, utalentowanych artystów, rzemieślników i myślicieli
 • budowle architektoniczne – w tym zamki, pałace, katedry i kościoły
 • elementy przyrody – w tym pomniki przyrody, cuda świata, zagrożone wyginięciem gatunki.

Dodatkowo monety wzbogacane są kamieniami szlachetnymi, takimi jak cyrkonie czy bursztyny. Różnią się od monet obiegowych również średnicą i wagą – są większe i cięższe. Wiele z nich poddawanych jest również specjalnym zabiegom, takim jak platerowanie metalem szlachetnym czy oksydowaniu. Dzięki temu ich walory estetyczne są niezwykle imponujące.

Kiedy wartość kolekcjonerska wzrasta?

Monety kolekcjonerskie nie są środkiem pieniężnym, dlatego wybijane są w niewielkich nakładach. To w szczególności podnosi ich wartość kolekcjonerską. Mała ilość egzemplarzy sprawia, że kolekcja, która uzyska jeden, jest cenniejsza w oczach każdego kolekcjonera. Na wartość monet kolekcjonerskich wpływają również wyżej wspomniane dodatki. Rozmaite kamienie szlachetne dodają monecie nie tylko wyjątkowości, oryginalności i niebanalnej estetyki, ale również wartość, która doceniania jest przez każdego numizmatyka.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.