› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Inspektorat ochrony środowiska: okresowy wzrost emisji zanieczyszczeń był, ale krótkotrwały i zgłoszony

› zagrożenia i utrudnienia ponad rok temu    4.04.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
6 zdjęćInspektorat ochrony środowiska: okresowy wzrost emisji zanieczyszczeń był, ale krótkotrwały i zgłoszony fot. Bartłomiej Ryś

Powracamy do tematu czarnego i gęstego dymu wydobywającego się z komina elbląskiej elektrociepłowni. W otrzymanej odpowiedzi od delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Olsztynie czytamy, że wzmożona emisja zanieczyszczeń do powietrza trwała około trzech godzin. Cała sytuacja była zgłoszona przez Energę, która zarządza elektrociepłownią.

Przypomnijmy: 29 marca około godziny 19:00 nasz fotoreporter zauważył czarny i gęsty dym wydobywający się z komina elbląskiej elektrociepłowni. Sytuacja była dość nietypowa – w dobie szeroko pojętego dbania o ekologię taki widok jest dość zaskakujący. Więcej o tej sprawie można przeczytać tutaj

Grupa Energa wyjaśniała:

Jest to sytuacja przewidziana w przepisach środowiskowych i wiąże się z okresowym zwiększeniem emisji do powietrza do momentu uzyskania parametrów normalnej pracy urządzeń. O planowanych w tym dniu przełączeniach kotłów powiadomiony został Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska - Delegatura w Elblągu.

Tę informację potwierdziliśmy w WIOŚ:

W dniu 29 marca br. wpłynęło do tutejszego Inspektoratu informacja od Spółki Energa Kogeneracja w Elblągu, z której wynikało, że zakład zaplanował przeprowadzenie uruchomienie kotła OP-13 K-5 i jednoczesne wyłączenie kotła OP-13 K-7, co w konsekwencji mogło spowodować okresowy wzrost emisji zanieczyszczeń do powietrza, do momentu uzyskania parametrów normalnej pracy tych urządzeń.

Elbląska delegatura WIOŚ potwierdziła również wcześniejsze informacje przekazane przez Energę:

Spółka posiada pozwolenie zintegrowane na prowadzenie instalacji sklasyfikowanej jako instalacje w przemyśle energetycznym do spalania paliw o mocy nominalnej ponad 50Mwt wydane przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, którego warunki dopuszczają eksploatację instalacji w sytuacjach odbiegających od normalnych, związanych z rozruchem oraz zatrzymaniem pracy kotłów.

WIOŚ potwierdził również, że spółka Energa na bieżąco prowadzi i przekazuje do delegatury w Elblągu wyniki ciągłych pomiarów emisji zanieczyszczeń z instalacji.

Rozruch kotła K-5, o którym mowa wyżej, rozpoczął się około godziny 17:00. Wyłączenie kotła K-7 zakończyło się natomiast przed godziną 20:00.

Poinformowano, że elektrofiltr kotła K-5 został załączony przed godziną 20:00 od razu po uzyskaniu odpowiedniej temperatury spalin, w wyniku czego emisja zanieczyszczeń zaczęła gwałtownie spadać do momentu uzyskania parametrów normalnej pracy instalacji.

WIOŚ potwierdza jednak, że do atmosfery w przeciągu trzech godzin przedostało się więcej zanieczyszczeń, niż normalnie.

Z analizy przesłanego „Raportu dobowych stężeń i emisji substancji ze średnich godzinowych w warunkach umownych” z dnia 29.03.2016 roku wynika, że wzmożona emisja trwała od godziny 18:00 do 21:00.

Była to jednak sytuacja wyjątkowa, co dokładnie wytłumaczył przedstawiciel Grupy Energa w naszej poprzedniej publikacji.

 

  • Czarny, duszący dym z komina elektrociepłowni. Energa wyjaśnia
  • Czarny, duszący dym z komina elektrociepłowni. Energa wyjaśnia
  • Czarny, duszący dym z komina elektrociepłowni. Energa wyjaśnia
  • Czarny, duszący dym z komina elektrociepłowni. Energa wyjaśnia
  • Czarny, duszący dym z komina elektrociepłowni. Energa wyjaśnia
  • Czarny, duszący dym z komina elektrociepłowni. Energa wyjaśnia
ilość zdjęć 6 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 1
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.