› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

galeria zdjęć

wszystkie ›

Instalacja podłogowa na lata. Jak przygotować się do kładzenia rur?

› bieżące 8 miesięcy temu    20.03.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Instalacja podłogowa na lata. Jak przygotować się do kładzenia rur?

Montaż instalacji ogrzewania podłogowego jest zależny od rodzaju zastosowanego zasilania. W podstawowej wersji mamy do czynienia z rurami, które biegną pod podłogą i tworzą powierzchnię grzewczą. Czasami wykorzystuje się do tego także specjalne maty elektryczne. Jak podejść do pierwszego rozwiązania, a więc kładzenia rur?

Jak funkcjonuje ogrzewanie podłogowe?

Generalna zasada, która decyduje o funkcjonalności ogrzewania podłogowego, skupia się na wykorzystaniu dużej płaszczyzny grzewczej. Dzięki wydzielaniu ciepła na niemalże całej powierzchni podłogi, ogrzewanie płaszczyznowe może skutecznie i naturalnie regulować temperaturę w pomieszczeniu. Jest to ekonomiczne i szybkie rozwiązanie, które można znaleźć między innymi na uponor.pl.

Przygotowanie podłoża

Jeśli do generowania ciepła wykorzystuje się rury, należy dokładnie sprawdzić podłoże i je przygotować do ich położenia. Muszą one biec w starannie wyznaczonych korytarzach i zostać w nich stabilnie osadzone. Podłoże musi być czyste i płaskie, nie można pozwolić sobie na ubytki w poziomie. Rury muszą biec w równych, ściśle określonych odległościach od siebie.

Właściwe rozmieszczenie rur

To właśnie rozmieszczenie rur grzewczych jest kwestią niezwykle istotną w kontekście ogrzewania podłogowego. Nie mogą one biec zbyt blisko siebie, by nie powodować niestabilności energetycznej podłoża. Jednocześnie nie mogą być zbytnio oddalone od siebie, gdyż staną się nieefektywne i nie będą spełniały swojego zadania. Zadanie kładzenia instalacji podłogowej najbezpieczniej powierzyć specjaliście.

Zalety ogrzewania podłogowego

Wśród zalet ogrzewania podłogowego wymienić można przede wszystkim ekonomię. Ten rodzaj ogrzewania jest skuteczny i tańszy niż klasyczne wersje, gdyż przebiega naturalnie, przy wykorzystaniu minimalnej energii, ale na dużej powierzchni. Jednocześnie ogrzewanie to jest doskonałym izolatorem termicznym, a więc pozwala na lepsze regulowanie temperatury. Rozwiązanie proponowane między innymi przez uponor.pl może także służyć do chłodzenia latem, co dodaje mu funkcjonalności.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.