› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
No rzeczywiście kultura.. Pismo zaczynające się od zwrotu Brudasie. Jestem ciekawa kto te... ~ Oburzona Łaża nie wiadomo gdzie w centrum, idzcie pod most na Modrzewinę tam to syf jest straszny i wielu... ~ elblążaninBłagam zajrzyjcie od strony ogrodu na wysokości przed posesją Łódzka 30 ~ potrzebna interwencjaZapraszam na parking przy ul. Kwiatkowskiego jedno wysypisko śmieci. Ciekawe komu wystawią mandat... ~ qazCo istatniejsze obecnie dzieki nim można dokonac bardzo ciekawych aranżacji wnętrz. Samo... ~ kulamarek11Straż miejska raczej Straż Wiejska nie wierzę w te brednie, raczej jedno wielkie kłamstwo. ~ SorChętnie popatrzę jak straż miejska i inne służby będą kontrolować tereny, bo jakoś nigdy... ~ Wiosnana robotniczej kolo rynku syf za blokami za sklepem abc kto to posprzata ~ mieszkaniec rencistabędzie tak jak w tamtym roku nawet z samochodu nie wysiądą a przez podwórka należące do... ~ novak Wszystko cacy zobaczcie jaki jest meksyk z tyłu Górnośląskiej od strony Dolinki po lewei... ~ tatus505Czy te ceny- http://www.baltica-heaven.pl są porównywalne do Waszych? Czy wyglądają... ~ KarinaWCzyli perspektywa Elbląga taka że Elbląg się zwija -Miasto do rozwoju potrzebuje młodych... ~ ErykW Elblagu są ceny atrakcyjne porownując do Gdanska ,nie wspomnę o Sopocie. ~ agataW Gdyni znajoma sprzedała mieszkanie 70m2 do kapitalnego remontu za 600 tys złotych i gdzie tu... ~ sw mikolajW Gdansku na Morenie za mieszkanie 36m2 w stanie denweloperskim trzeba zapłacić 10 000 za m2 ~ ElblążaninA czemu nie pisz A że te mieszkanie w Gdansku za 5800za m2 to są Kowale przy obwodnicy samej... ~ patolaCeny w Gdańsku rzeczywiście atrakcyjne w porównaniu do Elbląga. Znajoma kupiła niedawno... ~ onaBeczelność elbląskich tzw. developerów nie zna granic. Dobrze wiedzą, że Elblążanie... ~ Prawda

Instalacja podłogowa na lata. Jak przygotować się do kładzenia rur?

› bieżące miesiąc temu    20.03.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Instalacja podłogowa na lata. Jak przygotować się do kładzenia rur?

Montaż instalacji ogrzewania podłogowego jest zależny od rodzaju zastosowanego zasilania. W podstawowej wersji mamy do czynienia z rurami, które biegną pod podłogą i tworzą powierzchnię grzewczą. Czasami wykorzystuje się do tego także specjalne maty elektryczne. Jak podejść do pierwszego rozwiązania, a więc kładzenia rur?

Jak funkcjonuje ogrzewanie podłogowe?

Generalna zasada, która decyduje o funkcjonalności ogrzewania podłogowego, skupia się na wykorzystaniu dużej płaszczyzny grzewczej. Dzięki wydzielaniu ciepła na niemalże całej powierzchni podłogi, ogrzewanie płaszczyznowe może skutecznie i naturalnie regulować temperaturę w pomieszczeniu. Jest to ekonomiczne i szybkie rozwiązanie, które można znaleźć między innymi na uponor.pl.

Przygotowanie podłoża

Jeśli do generowania ciepła wykorzystuje się rury, należy dokładnie sprawdzić podłoże i je przygotować do ich położenia. Muszą one biec w starannie wyznaczonych korytarzach i zostać w nich stabilnie osadzone. Podłoże musi być czyste i płaskie, nie można pozwolić sobie na ubytki w poziomie. Rury muszą biec w równych, ściśle określonych odległościach od siebie.

Właściwe rozmieszczenie rur

To właśnie rozmieszczenie rur grzewczych jest kwestią niezwykle istotną w kontekście ogrzewania podłogowego. Nie mogą one biec zbyt blisko siebie, by nie powodować niestabilności energetycznej podłoża. Jednocześnie nie mogą być zbytnio oddalone od siebie, gdyż staną się nieefektywne i nie będą spełniały swojego zadania. Zadanie kładzenia instalacji podłogowej najbezpieczniej powierzyć specjaliście.

Zalety ogrzewania podłogowego

Wśród zalet ogrzewania podłogowego wymienić można przede wszystkim ekonomię. Ten rodzaj ogrzewania jest skuteczny i tańszy niż klasyczne wersje, gdyż przebiega naturalnie, przy wykorzystaniu minimalnej energii, ale na dużej powierzchni. Jednocześnie ogrzewanie to jest doskonałym izolatorem termicznym, a więc pozwala na lepsze regulowanie temperatury. Rozwiązanie proponowane między innymi przez uponor.pl może także służyć do chłodzenia latem, co dodaje mu funkcjonalności.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.