› bieżące |
ponad rok temu
20.03.2019 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Montaż instalacji ogrzewania podłogowego jest zależny od rodzaju zastosowanego zasilania. W podstawowej wersji mamy do czynienia z rurami, które biegną pod podłogą i tworzą powierzchnię grzewczą. Czasami wykorzystuje się do tego także specjalne maty elektryczne. Jak podejść do pierwszego rozwiązania, a więc kładzenia rur?
Generalna zasada, która decyduje o funkcjonalności ogrzewania podłogowego, skupia się na wykorzystaniu dużej płaszczyzny grzewczej. Dzięki wydzielaniu ciepła na niemalże całej powierzchni podłogi, ogrzewanie płaszczyznowe może skutecznie i naturalnie regulować temperaturę w pomieszczeniu. Jest to ekonomiczne i szybkie rozwiązanie, które można znaleźć między innymi na uponor.pl.
Jeśli do generowania ciepła wykorzystuje się rury, należy dokładnie sprawdzić podłoże i je przygotować do ich położenia. Muszą one biec w starannie wyznaczonych korytarzach i zostać w nich stabilnie osadzone. Podłoże musi być czyste i płaskie, nie można pozwolić sobie na ubytki w poziomie. Rury muszą biec w równych, ściśle określonych odległościach od siebie.
To właśnie rozmieszczenie rur grzewczych jest kwestią niezwykle istotną w kontekście ogrzewania podłogowego. Nie mogą one biec zbyt blisko siebie, by nie powodować niestabilności energetycznej podłoża. Jednocześnie nie mogą być zbytnio oddalone od siebie, gdyż staną się nieefektywne i nie będą spełniały swojego zadania. Zadanie kładzenia instalacji podłogowej najbezpieczniej powierzyć specjaliście.
Wśród zalet ogrzewania podłogowego wymienić można przede wszystkim ekonomię. Ten rodzaj ogrzewania jest skuteczny i tańszy niż klasyczne wersje, gdyż przebiega naturalnie, przy wykorzystaniu minimalnej energii, ale na dużej powierzchni. Jednocześnie ogrzewanie to jest doskonałym izolatorem termicznym, a więc pozwala na lepsze regulowanie temperatury. Rozwiązanie proponowane między innymi przez uponor.pl może także służyć do chłodzenia latem, co dodaje mu funkcjonalności.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |