› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Ostatnio oglądałem ciekawe i tanie meble i mam zamiar zrobić zakup   Czy ktoś z was... ~ MAĆKOLACTak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag

Inwestor chce budować drogę, a prezydent się nie zgadza. Dlaczego?

› bieżące ponad rok temu    11.07.2014
Ines Kuraś
komentarzy 22 ocen 25 / 84%
A A A

Inwestor chce za własne pieniądze budować drogę z ul. Donimirskich do Browarnej, a prezydent Elbląga Jerzy Wilk się nie zgadza. Dlaczego? Na przeszkodzie stoją niestety procedury formalne.

Na jednym z ostatnim posiedzeń Komisji Gospodarczej, radni opiniowali uchwałę Rady Miejskiej dotyczącą oceny aktualności studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego miasta Elbląg.

Inwestor, który buduje budynek mieszkalny na ul. Donimirskich zwrócił się z prośba do prezydenta Jerzego Wilka, a także do radnych o możliwość zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. W zamian za pozwolenie na dobudowanie jednego piętra w budynku, dodatkowo wybuduje drogę dojazdową z ul. Donimirskich do ul. Browarnej.

Temat ten rozważany był na posiedzeniu Komisji Gospodarczej. Jak informuje nas przewodniczący komisji radny Ryszard Klim:

„Podczas Komisji mogliśmy temat podjąć tylko informacyjnie, ponieważ wymaga on zmian Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Generalnie odnieśliśmy się do tego życzliwie, bo wybudowanie drogi do Browarnej za środki inwestora jest obiecujące. Nie łudzimy się, że przy mizerii budżetowej znajdą się środki miejskie na ten cel.”

Inwestor zwrócił się z prośbą do prezydenta, o taką możliwość. Niestety Jerzy Wilk wydał negatywną rekomendację dla tej prośby.

„Do mnie nie trafia uzasadnienie z negatywnej rekomendacji, iż piąte piętro będzie za wysokie wobec otoczenia. Zgoda, że bloki przy ul. Daszyńskiego i Rechniewskiego nie są za wysokie, ale ul. Donimirskich i punktowce na ul. Barona raczej tak. Ważnym jest argument bezpośredniego wyjazdu na Browarną, zamiast okrężnie przez Okrzei lub Brzeską.” - dodaje Ryszard Klim.

Zwróciliśmy się w tej sprawie również o wyjaśnienia do Urzędu Miejskiego.

„Pomysł, aby połączyć ul. Donimirskich z ul. Browarną jest celowy. Droga ta powinna była być wykonana przy przebudowie drogi wojewódzkiej 503, niestety poprzednie władze tego nie uwzględniły, więc będzie się to wiązać z dodatkowymi kosztami. Miasto będzie starało się pozyskać na to środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020” - informuje nas Rafał Maliszewski z biura prasowego prezydenta

Dlaczego prezydent Jerzy Wilk nie zgadza się na propozycje inwestora? Przecież dzięki temu, miasto nie musiałoby pozyskiwać środków, akurat na tę drogę i wykorzystać je w innym miejscu. Na pewno wiązałoby się to z zyskiem dla miasta.

„Inwestor dostał pozwolenie na budowę budynku czterokondygnacyjnego. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego nie przewiduje wyższych budynków niż czteropiętrowe. Zmiany trzeba ogłosić, jest wiele pracy przy takich zmianach. Cała procedura mogłaby trwać nawet pół roku. Negatywna rekomendacja prezydenta może wynikać z faktu, że MPZP nie przewiduje wyższych budynków. Tak ustaliła Rada Miasta, a prezydent nie może robić czegoś wbrew ustaleniom rady” - dodaje Rafał Maliszewski.

Co na to radni z Komisji Gospodarczej? Czy podejmą jakieś działania w tym kierunku?

„Przygotowałem jako inicjatywę uchwałodawczą projekt uchwały RM w sprawie przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu zlokalizowanego przy ulicy Donimirskich w Elblągu-zmiany fragmentu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla na Stoku-Zachód w Elblągu. Chciałbym aby była to inicjatywa podpisana przez grupę radnych, niezależnie od opcji. Projekt zostanie przekazany do Przewodniczącego Rady Miejskiej, który nada normalny bieg sprawie, a więc Pan Prezydent, Komisje, Rada. Dobrze byłoby, aby projekt był rozpatrywany podczas sesji wrześniowej. W przypadku pozytywnej decyzji Rady proces zmiany w Planie trwa ok. roku” - informuje radny Ryszard Klim.


Co ciekawe, inwestor deklaruje, że koszty opracowania nowego planu zagospodarowania poniesie sam. Widać więc, że wykonawcy zależy na tej inwestycji. Czy radni i prezydent przychylą się do jego wniosku?

ilość zdjęć 16 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (22)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Zły
ponad rok temu ocena: 40%  22
Wilk blokuje wszystkie inwestycje. RADNI NIE IDZCIE ZA NIM BO WAS TEŻ ZMIENIMY . WILK DO WYMIANY GORSZY NIŻ SŁONINA . Mieszkam tam i wiem jak bardzo potrzebna jest ta droga. Wilk nie patrzy że nie ma dojazu do szkoły. PIS TYLKO OBIECUJE
odpowiedz oceń komentarz 4 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sielanka była
ponad rok temu ocena: 50%  21
Panie Klim już sporzadzasz pan projekt zmiany ? A może tak zapytać o zdanie mieszkańców bo to nie jest dla nich bez znaczenia 4 czy 5kondygnacji.Mieszkańcy BARDZO odczują 4 kondygnacje a tu ma być jeszcze piąta .A droga ? HHHMMMM nie poprawi sytuacji.Mieszkańcom pogorszy się komfort mieszkania.Na topan nie patrzy? A szkoda.
odpowiedz oceń komentarz 7 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pazerny
ponad rok temu ocena: 55%  20
Wybuduje drogę za 300 a skasuje za dodatkowe mieszkania 2000000 ot plan.Ja proponuje isc za ciosem i wybudować wieżowiec.A coooooo
odpowiedz oceń komentarz 6 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pegito
ponad rok temu ocena: 63%  19
Ten iwestor to niezły cwaniaczek bo już wcześniej zadeklarował budowę drogi.Czyżby dostał amnezji a po za tym droga nie rozwiąże problemów bo kto zmusi ludzi do dojazdu ta drogą skoro nie będzie komuś pasowało.
odpowiedz oceń komentarz 5 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ i tak
ponad rok temu ocena: 67%  18
Zmiana zostanie zaskarżona
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ patriota II
ponad rok temu ocena: 67%  17
Panie klim na Donimirskich jest również niska zabudowa czy pan tego nie zauważył ?
odpowiedz oceń komentarz 6 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Patriot-PL
ponad rok temu ocena: 64%  16
Bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasiore !!!!!! Droga za pieniadze inwestora ???? ,a z czego Prezydent sobie do kieszeni wezmie ???? Nie ma jak wala zrobic to nie ma zgody ---> to chyba proste nie ?!
odpowiedz oceń komentarz 9 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ****
ponad rok temu ocena: 64%  15
A zdanie mieszkańców Sielanki w tym temacie się nie liczy. Sp. Prezes T. Lewicki inaczej ustalał podział terytorialny tego terenu z p. Słoniną. Rada Osiedla II nic nie działa? Bardzo dziwna reakcja Zarządu Sp-ni Sielanka ! Proszę o inne śmiałe informacje. Stoper
odpowiedz oceń komentarz 7 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ emerytka
ponad rok temu ocena: 31%  14
jerzy wilk przez lata zasiadania w radzie miejskiej i wielokrotnego kandydowania na prezydenta przesiąkł zwyczajami rodem z prl -u . jezeli mieszkancy/ inwestorzy o coś wnioskują , to na pewno trzeba odmówić , a potem się zobaczy ,jak będą uzasadniać .,a myślałam ,że bedzie inny nowoczesny , współczesny , prospołeczny ,jak obiecywał .
odpowiedz oceń komentarz 4 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ EuPi
ponad rok temu ocena: 44%  13
Obawiam się, że tym razem jest jedno piętro, a później może być szantaż, że nie skończymy drogi albo otrzymamy pozwolenie na 2 pietra. Tu popieram prezydenta. Plan jest planem.
odpowiedz oceń komentarz 12 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asdf
ponad rok temu ocena: 60%  12
Rafał Maliszewski z biura prasowego prezydenta "niestety poprzednie władze tego nie uwzględniły, " - a co panie Maliszewski zmienili się również urzędnicy????????
odpowiedz oceń komentarz 6 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 12
ponad rok temu ocena: 50%  11
Procedury trwają pół roku jest wiele pracy. Od czego Wy jesteście w urzędzie. Wziąć się do prace
odpowiedz oceń komentarz 10 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ To ja Wam powiem w czym problem.
ponad rok temu ocena: 59%  10
ŁAPÓWKA! Tak władze nie tylko Elbląga ale i w całej Polsce wymuszają na potencjalnych in westorach, korzyści majątkowe . Żądają łapówek w zamian za kontynuację lub rozpoczęcie inwestycji.
odpowiedz oceń komentarz 17 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zaxon
ponad rok temu ocena: 61%  9
do Baron - o jakich bzdurach mówisz ? O tym, że prawda w oczy kole, że kolejny cwaniaczek kupił działkę i teraz kombinuje ? Wiedział co kupuje, skoro chce piętro więcej to niech dopłaci za działkę, bo miasto sprzedałoby ją pewnie drożej gdyby można tam budować blok z jednym piętrem więcej a drogę to on i tak musi zbudować. A skoro został sporządzony plan, to inwestor niech poczyta co tam będzie mógł zrobić. Inwestor nie czyta planu, projektant nie czyta planu tylko projektuje, a jak co do czego to żale i pretensje, przecież zaprojektowałem to teraz dostosujcie plan do mojego projektu. Tak nie będzie, projekt ma być zgodny z planem a nie odwrotnie. Baron, ja nie wiem co by zrobiła moja matka, ale wiem co by zrobiła na pewno Twoja matka.
odpowiedz oceń komentarz 14 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ II LO
ponad rok temu ocena: 30%  8
Wszystko i Wszystkich moźna zmienić !
odpowiedz oceń komentarz 3 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Baron
ponad rok temu ocena: 22%  7
Do zaxon - a gdyby tak Wasza matka wiedziała co za bzdury piszesz, to co by zrobiła ?
odpowiedz oceń komentarz 4 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ iza
ponad rok temu ocena: 58%  6
Właśnie właśnie a czy obowiązkiem inwestora nie jest zapewnienie dojazdu dla mieszkańców ???? więc cwaniaczek inwestor chce sobie dobudować pięterko a drogi dojazdowe co ??? tak czy siak musi je zrobić !!!
odpowiedz oceń komentarz 15 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ browarek
ponad rok temu ocena: 38%  5
Akurat w miejscu tej inwestycji jedno dodatkowe piętro doda tylko uroku i ładu estetycznego. Zmiany mogą być wszędzie i wszystko moźna poprawić tylko trzeba pomyśleć. Obecna jedna droga wjazdowa i wyjazdowa to koszmar. Końcowy wyjazd i tak wpada tylko w ul Robotniczą, chyba , źe policzymy Brzeską na której jest nakaz jazdy w prawo. Urzędnicy z Ratusza ! Czy jesteście zatrudnieni po znajomości , z przypadku czy '' zawsze '' tam byliście to zrozumcie , źe MYŚLENIE MA PRZYSZŁOŚĆ. Akurat ta droga ma pilną zasadność. Obywatelu Wilku ! Poznamy ciebie po owocach twoich . Prędzej czy później ta droga powstanie , tylko za czyje pieniądze ?
odpowiedz oceń komentarz 9 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zaxon
ponad rok temu ocena: 65%  4
Mierna Pani redaktor powinna się doinformować zanim napisze nieprawdziwy artykuł. Z tego co mi wiadomo, to inwestor kupując nieruchomość wiedział co kupuje i jaki będzie mógł stawiać budynek. Po drugie, gdyby można było budować w tym miejscu więcej pięter, to miasto na pewno sprzedałoby tą działkę drożej. Po trzecie, inwestor musi zrobić dojazd do tej działki czy mu się to podoba czy nie, więc gadanie, że wybuduje drogę,którą i tam musi wybudować, w zamian za piętro jest śmieszne. A po czwarte i najważniejsze, to plany miejscowe są po, żeby pilnować ładu przestrzennego i wyglądu otoczenia. W ten sposób można rozwalić każdy plan zagospodarowania przestrzennego, bo inwestor będzie szantażem wymuszał zmiany fragmentów planów za budowę czegoś na potrzeby mieszkańców miasta. Może następnym razem za zgodę na postawienie na placu Jagiellończyka wielkiej BIEDRONKI jakiś inwestor zbuduje nam basen odkryty i będzie finansował jego utrzymanie ?
odpowiedz oceń komentarz 22 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ k
ponad rok temu ocena: 64%  3
Artykuł zawiera totalne bzdury. Plan miejscowy to nie karta przetargowa. Jak prywatna osoba może zapłacić za plan miejscowy?? To jest niedopuszczalne. Niech pani redaktor się doszkoli, bo kompletnie się skompromitowała tym artykułem.
odpowiedz oceń komentarz 18 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ to jest już żenujące
ponad rok temu ocena: 64%  2
Jeśli MPZP określa jakie budynki mogą stanąć, o ilu kondygnacjach, to wyższy może stanąć dopiero po zmianie planu zagospodarowania. Dziwić się autorce, że popisuje się kompletną nieznajomością tematu, skoro radny z takim stażem jak Klim też tego nie wie, choć sam ten plan uchwalał.
odpowiedz oceń komentarz 16 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zaxon
ponad rok temu ocena: 58%  1
Ciekawe kto ile wziął, żeby tak przeć na zmianę planu i dobudowanie jeszcze jednego piętra. Inwestor zbuduje drogę, już to widzę. Ewidentnie widać, że chce się nachapać maksymalnie przy sprzedaży mieszkań. A drogę zbuduje, jakąś badziewianą, żeby tylko była. Ktoś w końcu robił ten plan, ktoś kto się na tym zna i wie, że jeszcze jedno piętro wyżej i ten budynek będzie wyglądał pośród innych jak wielkie g... na polanie. Dlaczego miasto ma zmieniać plan tylko na widzimisię inwestora i jego zachcianki ? Czy inwestorzy i projektanci są tak tępi że nie potrafią czytać tych planów ? Zaprojektują coś nie patrząc na plany, czy wolno, czy można a później żale i pretensje. Rozumiem, inwestor stawia fabrykę, daje miejsca pracy to ok, można coś pomóc. Ale angażować ludzi do dodatkowej roboty tylko dlatego żeby jakiś dupek miał więcej kasy z mieszkań na sprzedaż ?
odpowiedz oceń komentarz 19 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.