› poradnik |
ponad rok temu
2.07.2021 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Ciepłe miesiące roku to idealny czas, aby znaleźć odrobinę wytchnienia w zielonej przestrzeni wokół domu. Czy wiesz, jak ciekawie zagospodarować przestrzeń w ogrodzie, aby dobrze służyła wszystkim domownikom? W poniższym tekście przedstawiamy Ci kilka pomysłów.
Posiadacze większych ogrodów, zwłaszcza tych, w których zielona przestrzeń jest wyeksponowana na południu, w środku lata mogą odczuwać nieznośny upał. W poszukiwaniu cienia na pewno z przyjemnością uciekną do drewnianej altany, która rzuca przyjemny cień. Dlatego jeżeli tylko masz w swoim ogrodzie odrobinę wolnej przestrzeni, nie omieszkaj wykorzystać jej właśnie na altanę – zwłaszcza wtedy, gdy masz niezadaszony taras. Altana w nowoczesnym wydaniu może przybrać formę czterech punktów podparcia, na których opiera się dach. Dobrym pomysłem jest postawienie na drewniane rozwiązania, które doskonale pasują do charakteru niemal każdego ogrodu. Pod taką przestrzenią idealnie sprawdzi się miejsce do siedzenia i spożywania zdjętych z grilla potraw.
Ci, którzy mają smykałkę do prac ręcznych, mogą spróbować samodzielnie zrobić meble ogrodowe. Do montażu stolika potrzebne będą akcesoria takie jak: papier ścierny, cztery palety oraz preparaty do zabezpieczenia drewna. Wbrew pozorom, proces budowy stolika nie jest skomplikowany. Pierwszym krokiem będzie szlifowanie palet. Można to zrobić przy użyciu elektrycznej szlifierki lub papieru ściernego. Jakiekolwiek ubytki należy uzupełnić szpachlą do drewna. Teraz przyszedł czas na zabezpieczenia stolika przed wilgocią - surowe drewno jest wyjątkowo nieodporne na wodę. Do tego celu warto użyć lakierobejcy w kolorze naturalnego drewna. Malowanie palet można odbyć się również przy użyciu białej farby do drewna. Stolik można pokryć na koniec bezbarwnym impregnatem. Będzie to dobre wykończenie stolika. W przypadku osób, które nie mają czasu ani umiejętności do samodzielnego wykonywania stolika i krzeseł, mogą zaopatrzyć się w gotowe meble ogrodowe.
Ci, którzy są wielkimi fanami gotowania, mogą zdecydować się na zaaranżowanie w swoim ogrodzie letniej kuchni. To wspaniałe rozwiązanie, które pozwoli jeszcze lepiej spędzać czas z najbliższymi. Warto w tym celu pokusić się o postawienie wędzarni, grilla lub pieca do wypieku chleba. W końcu przy palenisku zawsze chętnie gromadzi się więcej osób, skuszonych wyjątkowymi zapachami. A i jedzenie obiadu lub kolacji na świeżym powietrzu jest zupełnie innym doznaniem!
W przypadku rodzin z dziećmi optymalnym rozwiązaniem jest przeznaczenie części ogrodu na kącik do zabaw. To dobry wabik na najmłodszych, zapatrzonych w ekran telewizora czy komputera. Na pewno szybko załapią bakcyla i trudno je będzie odciągnąć od piaskownicy czy huśtawki. Wspaniałym pomysłem może być również zakup i ustawienie w ogrodzie domku ze zjeżdżalnią.
Stylistyka ogrodu powinna być nie tylko odbiciem gustu właścicieli, ale także wpasowywać się w charakter całej posesji. Jedni lubią rośliny iglaste, inni duże drzewa, jeszcze inni kolorowe, jednoroczne byliny. W dobrze zaprojektowanym ogrodzie znajdzie się miejsce na każdy typ rośliny. Ważne, aby dobierać je w taki sposób, aby charakteryzowały się one odmiennym okresem kwitnienia – wówczas na rabacie nigdy nie będzie pusto, a ogród będzie cieszył kolorami kwiatów, liści i gałązek od wczesnego kwietnia aż po późny październik. Niesamowicie w ogrodzie prezentuje się choćby najmniejsze oczko wodne czy skalniak. Możliwości aranżacji zielonej przestrzeni wokół domu jest naprawdę mnóstwo. Warto dopasować je do wielkości ogrodu, potrzeb i liczby domowników, a także własnych preferencji estetycznych.
Przeczytaj, jak zrobić stolik ogrodowy z palet euro krok po kroku: https://www.sniezka.pl/poradniki/porady-techniczne/stolik-ogrodowy-z-palet-euro-zrob-go-sam.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |