› poradnik |
ponad rok temu
22.02.2022 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Dywanik łazienkowy uznawany jest za standardowy przedmiot, który stosowany jest niemal w każdej łazience. Wiele osób postanowiło dokonać zakupu antypoślizgowego modelu, który posiada gumowe podłoże chroniące przed poślizgnięciem. Jak dbać o tego typu akcesoria łazienkowe?
Dywanik łazienkowy w łazience to prawdziwy raj dla bakterii, pleśni, a nawet grzybów. Wszystko to dzięki obfitości wilgoci i ciepła. Oczywiście ostatnią rzeczą, którą chce zrobić świeżo wykąpana osoba, jest postawienie stopy na pełnym mikroorganizmów, brudnym dywaniku łazienkowym. Z tego powodu pranie tego rodzaju akcesoriów jest wręcz niezbędne.
Częstotliwość czyszczenia dywaników łazienkowych zależy przede wszystkim od gospodarstwa domowego. Rodziny, w których znajdują się małe dzieci uprawiające wiele sportów i często korzystające z prysznica powinny prać dywanik łazienkowy minimum raz w tygodniu. Z drugiej strony, w przypadku jedno- lub dwuosobowego gospodarstwa domowego, w którym każdy raz dziennie bierze prysznic, dywanik powinien być czyszczony raz na dwa, trzy tygodnie. Jedynie prawidłowa dbałość o dywanik łazienkowy sprawia, że korzystanie z łazienki staje się przyjemnością, a nie koniecznością.
Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, jest zapoznanie się z etykietą pielęgnacyjną, która znajduje się na każdym dywaniku łazienkowym. Przede wszystkim warto wiedzieć, że tego typu materiały można prać w pralce, jednak trzeba upewnić się, że nie mają jakiś specjalnych instrukcji dotyczących pielęgnacji, na które warto zwrócić uwagę. Zwłaszcza gdy zakupiony dywanik kąpielowy nie należał do najtańszych lub jest wykonany z niespotykanego materiału.
Przed wrzuceniem dywanika do pralki, zaleca się go potrząsnąć w celu pozbycia się wszelkich luźnych zanieczyszczeń, które mógłby gromadzić. Po wykonaniu tej czynności można ze spokojem umieścić materiał w pralce. Przeważnie nie jest problemem zmieszczenie kilku dywaników w jednej pralce. Jednak w przypadku większego bębna, można dołożyć do prania np. ręcznik. Takie działanie pomoże zrównoważyć obciążenie i przeciwdziała uszkodzeniu dywaniku łazienkowego w pralce.
W przeciwieństwie do prania zasłon prysznicowych nie ma tu konieczności stosowania niczego szorstkiego lub kwaśnego w czasie prania. Mocne środki piorące, czy też ostre przedmioty mogą powodować uszkodzenia gumowych spodów dywaników. Nie można także dodawać do prania octu czy wybielaczy. Co więcej, w trakcie prania dywaników powinno się stosować zimną wodę zamiast gorącej.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |