› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Jak dbać o dywaniki łazienkowe?

› poradnik ponad rok temu    22.02.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jak dbać o dywaniki łazienkowe?

Dywanik łazienkowy uznawany jest za standardowy przedmiot, który stosowany jest niemal w każdej łazience. Wiele osób postanowiło dokonać zakupu antypoślizgowego modelu, który posiada gumowe podłoże chroniące przed poślizgnięciem. Jak dbać o tego typu akcesoria łazienkowe?

Pranie i czyszczenie dywanika łazienkowego — jak często je wykonywać?

Dywanik łazienkowy w łazience to prawdziwy raj dla bakterii, pleśni, a nawet grzybów. Wszystko to dzięki obfitości wilgoci i ciepła. Oczywiście ostatnią rzeczą, którą chce zrobić świeżo wykąpana osoba, jest postawienie stopy na pełnym mikroorganizmów, brudnym dywaniku łazienkowym. Z tego powodu pranie tego rodzaju akcesoriów jest wręcz niezbędne.

Częstotliwość czyszczenia dywaników łazienkowych zależy przede wszystkim od gospodarstwa domowego. Rodziny, w których znajdują się małe dzieci uprawiające wiele sportów i często korzystające z prysznica powinny prać dywanik łazienkowy minimum raz w tygodniu. Z drugiej strony, w przypadku jedno- lub dwuosobowego gospodarstwa domowego, w którym każdy raz dziennie bierze prysznic, dywanik powinien być czyszczony raz na dwa, trzy tygodnie. Jedynie prawidłowa dbałość o dywanik łazienkowy sprawia, że korzystanie z łazienki staje się przyjemnością, a nie koniecznością.

Dywanik łazienkowy — jak go prać?

Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, jest zapoznanie się z etykietą pielęgnacyjną, która znajduje się na każdym dywaniku łazienkowym. Przede wszystkim warto wiedzieć, że tego typu materiały można prać w pralce, jednak trzeba upewnić się, że nie mają jakiś specjalnych instrukcji dotyczących pielęgnacji, na które warto zwrócić uwagę. Zwłaszcza gdy zakupiony dywanik kąpielowy nie należał do najtańszych lub jest wykonany z niespotykanego materiału.

Przed wrzuceniem dywanika do pralki, zaleca się go potrząsnąć w celu pozbycia się wszelkich luźnych zanieczyszczeń, które mógłby gromadzić. Po wykonaniu tej czynności można ze spokojem umieścić materiał w pralce. Przeważnie nie jest problemem zmieszczenie kilku dywaników w jednej pralce. Jednak w przypadku większego bębna, można dołożyć do prania np. ręcznik. Takie działanie pomoże zrównoważyć obciążenie i przeciwdziała uszkodzeniu dywaniku łazienkowego w pralce.

W przeciwieństwie do prania zasłon prysznicowych nie ma tu konieczności stosowania niczego szorstkiego lub kwaśnego w czasie prania. Mocne środki piorące, czy też ostre przedmioty mogą powodować uszkodzenia gumowych spodów dywaników. Nie można także dodawać do prania octu czy wybielaczy. Co więcej, w trakcie prania dywaników powinno się stosować zimną wodę zamiast gorącej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.