› bieżące |
ponad rok temu
18.09.2015 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 2 / 100% |
A A A |
Wykończenie podłogi to jedna z pierwszych czynności, wykonywanych podczas remontu lub wykończenia domu i mieszkania. Daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych, a dzięki temu możemy wykazać się kreatywnością. Jednym ze sposobów wykończenia są panele.
Charakter paneli
Panele podłogowe to popularny sposób na wykończenie podłogi. Jest również szybki i łatwy w realizacji, ponieważ ich montaż nie zajmuje dużo czasu i nie wymaga dużo pracy. Na rynku jest duży wybór wzorów i kolorów, więc każdy dopasuje odpowiednie panele do konkretnego wnętrza. Popularność paneli jest także związana z ich funkcjonalnością i wartością estetyczną.
Przed zakupem paneli trzeba zdecydować o tym, z jakiego materiału mają być wykonane i w jakim pomieszczeniu będą. Żeby cieszyć się nimi na dłużej, trzeba także wziąć pod uwagę ich wytrzymałość na użytkowanie. Jeśli wykańczamy podłogę w pokoju z dużym natężeniem ruchu, kupmy panele z wysoką odpornością na ścieranie.
Zrezygnujmy z nich w pomieszczeniach z wilgotnością powietrza przekraczającą 70%. Poza tym panele nie pasują do każdego pomieszczenia oraz mogą być drewniane i laminowane.
Zasady pielęgnacji
Panele podłogowe wymagają wyjątkowej pielęgnacji i konserwacji. Dlatego stosujmy się do czterech zasad. Po pierwsze, żeby uniknąć porysowania podczas przesuwania mebli, należy przykleić pod ich nóżki filcowe podkładki oraz podnosić je góry, aby uniknąć szorowania po podłodze. Po drugie, unikajmy chodzenia po nich w butach z twardymi podeszwami, które mogą uszkodzić wierzchnią warstwę.
Po trzecie, przed myciem należy zamieść podłogę na sucho. Po czwarte, panele można umyć mopem i zwilżoną ścierką – musimy pamiętać, że są mało odporne na wodę i nie lubię jej w nadmiarze. Alternatywą jest mop parowy. Mop parowy do paneli ma zalety i wady. Zaletą jest to, że skutecznie usuwa różne zanieczyszczenia z każdej powierzchni bez użycia detergentów. Dodatkowo je dezynfekują, co przydaje się w przypadku alergików. Natomiast główną wadą jest to, że są ciężkie, nieporęczne i mogą dużo kosztować.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |