› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Jak długo potrwają prace archeologiczne na drodze 503?

› bieżące ponad rok temu    17.04.2013
Nel Cybulska
komentarzy 0 ocen 8 / 75%
A A A
14 zdjęćJak długo potrwają prace archeologiczne na drodze 503? fot. Konrad Kosacz / elblag.net

Na drodze nr 503 archeolodzy znów biorą łopaty w dłoń. W grudniu ubiegłego roku, podczas prac remontowych drogi, spod ziemi wyłoniły się drewniane elementy. Przyjrzeć im się postanowiła archeolog Grażyna Nawrolska, która trzyma pieczę nad ukrytymi w ziemi zabytkami. W kontynuowaniu badań przeszkodziły wówczas warunki atmosferyczne. Jak długo potrwają prace, zależy od niespodzianek, które kryje w sobie badany obszar.

Wykopalisko przy Placu Słowiańskim jest dziś wielką niewiadomą

- Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć jedynie, że wciąż odkopujemy drewniane oraz murowane konstrukcje, które prawdopodobnie są dawnym przedłużeniem ul. Kowalskiej – mówi Grażyna Nawrolska, archeolog nadzorująca przebieg prac. - Pod drewnianym zadaszeniem najpewniej przebiega dawny wodociąg, który od strony Starego Miasta wchodzi w mury dawnych fortyfikacji i biegnie w kierunku ulicy Kowalskiej. Na chwilę obecną nie jestem jednak w stanie określić nawet okresu, z jakiego może pochodzić odkrycie – dodaje.

Zabytkowa budowla może być częścią bastionu

Latem minionego roku, również podczas przebudowy drogi, podziemia ukazały szesnastowieczne elementy fortyfikacji. Badacze nie wykluczają, że obiekt którym zajmują się teraz, może być częścią dawnego bastionu. - Czy możemy powiązać obydwie budowle, określimy dopiero po dokładnym odkryciu obecnego wykopaliska. Wstępne informacje powinniśmy znać już w następnym tygodniu – tłumaczy Pani Grażyna.

Postaramy się nie przeszkodzić w budowie torowiska

- Jeżeli nie znajdziemy nic nowego, nie będziemy bezpodstawnie rozkopywać większych obszarów ziemi, niż potrzeba. W tej chwili zajmujemy ponad dwieście metrów kwadratowych powierzchni. Teren w kierunku ulicy 1-go Maja został już przebadany, i nic nie wskazuje na to, żebyśmy pominęli coś istotnego – mówi szefowa prac archeologicznych. - Jeżeli będziemy musieli poszerzyć teren działania, zapewne odbędzie się to w kierunku Starego Miasta. Postaramy się zatem, aby nasze badania nie przeszkadzały nikomu w budowaniu pobliskiego torowiska – wyjaśnia.

ilość zdjęć 14 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.