› poradnik |
ponad rok temu
30.08.2017 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
W tym wpisie omawiam idealne połączenia kolorystyczne różnych elementów wykończeniowych wnętrz. Podpowiem, jak do ciemnej podłogi dobrać listwy przypodłogowe. Sprawdzę, jaki kolor ścian pasuje do egzotycznej podłogi oraz co najlepiej podkreśli rysunek słoi na drewnianej podłodze. Podpowiem także co zrobić, aby ściana w mocnym kolorze wyglądała we wnętrzu efektownie. Dodatkowo, wskażemy jakie drzwi pasują do jakich wnętrz. Przedstawiłem Ci kilka wnętrzarskich zasad, które pomogą Ci urządzić idealne wnętrze.
W tym wpisie omawiam idealne połączenia kolorystyczne różnych elementów wykończeniowych wnętrz. Podpowiem, jak do ciemnej podłogi dobrać listwy przypodłogowe. Sprawdzę, jaki kolor ścian pasuje do egzotycznej podłogi oraz co najlepiej podkreśli rysunek słoi na drewnianej podłodze. Podpowiem także co zrobić, aby ściana w mocnym kolorze wyglądała we wnętrzu efektownie. Dodatkowo, wskażemy jakie drzwi pasują do jakich wnętrz. Przedstawiłem Ci kilka wnętrzarskich zasad, którymi kierujemy się w Dekorplanet.pl, a które pomogą Ci urządzić idealne wnętrze.
Jasna podłoga – na jaką warto się zdecydować?
Jasna podłoga pasuje do większości wnętrz i zawsze wygląda znakomicie. Można zdecydować się na tę w wersji tradycyjnej wykonaną z:
Coraz większą popularnością cieszy się również jesion, który jeszcze do niedawna uważany był za zbyt pstrokaty. Nasze babcie i mamy za nic w świecie nie zdecydowałyby się na wykonanie z niego podłogi. Młodzi wręcz przeciwnie. Decydują się na podłogi z jesionu, jeżeli chcą stworzyć postmodernistyczne wnętrze w eleganckim apartamencie lub zwykłym mieszkaniu. Szarobiałe drewno z wyraźnym rysunkiem słojów idealnie do takiej przestrzeni będzie pasowało. Pięknie prezentuje się również jasna, egzotyczna podłoga wykonana z:
Obecnie to właśnie egzotyczne drewno króluje. To właśnie te rodzaje najczęściej decydują się osoby chcące stworzyć idealną podłogę w swoim domu. Zdecydowanie popularność dębu i buku spadła. Powodem jest przede wszystkim większa miękkość drewna egzotycznego. Jest ono również mniej kapryśne. Jeżeli chcesz powiększyć swoje wnętrze zawsze wybieraj jasne podłogi – odbija się od nich światło, przez co pomieszczenia wydają się być większe.
Jasna podłoga – pasujące listwy przypodłogowe i ściany
Obecnie wybiera się jasne kolory listew przypodłogowych. Królują wyraziste kolory, które wyznaczają wyraźną granicę między podłogą, a ścianą. Ciemna listwa przypodłogowa ma za zadanie przełamać zlewający się kolor ścian i podłogi. Można na przykład zdecydować się na stiukowe listy przysufitowe, które mogą zostać użyte jako cokoły podłogowe. Posiadają one ozdobne profile i reliefowe zdobienia. Można dzięki nim nadać wnętrzu pałacowy i dekoracyjny charakter. Jeżeli takie rozwiązanie nam nie odpowiada, zawsze można przemalować stiukowy cokół na mocny kolor, co pozwoli uzyskać pastiszowy charakter. Jasna podłoga od ściany może zostać również oddzielona wysokim białym cokołem. Takie rozwiązanie sprawdza się jednak jedynie wtedy, gdy ściana jest w intensywnym kolorze. Na czarną listwę można zdecydować się jedynie, jeżeli pasuje ona do charakteru wnętrza. Świetnie takie listwy przypodłogowe sprawdzą się w orientalnym indonezyjskim wnętrzu. Można zastosować tam gładkie lub przetarte cokoły imitujące beton.
Ściana do jasnej podłogi
Do jasnych podłóg absolutnie nie należy dobierać jasnych ścian. Najlepiej prezentują się ciemne, kontrastowe kolory. Jeżeli nie chcemy malować wszystkich ścian na przykład na czerwono, warto umieścić taki kolor chociaż na jednej ścianie. Listwa przypodłogowa do ciemnej podłogi
Ciemna podłoga sprawia, że wnętrze staje się bardziej poważne. Sprawdzi się świetnie w gabinetach i salonach. Trzeba jednak pamiętać, że pomniejsza optycznie wnętrze więc nadaje się tylko do dużych pomieszczeń. Dużą uwagę należy przywiązywać do doboru listew przypodłogowych do ciemnej podłogi. Nie mogą być one zbyt ciemne, ponieważ będą przy takiej podłodze wyglądały fatalnie. Warto wybrać wąziutką listwę przypodłogową w kolorze drewna, z którego podłoga została wykonana. Warto zrezygnować także z zasady, że listwa przypodłogowa musi być tożsama z framugą drzwi. Może być zupełnie cieniutka o kwadratowym lub prostokątnym przekroju. Jeżeli nie udało nam się znaleźć listwy w pasującym kolorze, można spróbować pobejcować ją samodzielnie.
Ściany do ciemnej podłogi
Do ciemnej podłogi świetnie pasuje nieco jaśniejsza ściana. Jeżeli podłoga ma ciepły odcień, można zastosować zimny odcień koloru na ścianę. Bardzo dobrze wyglądają fiolety, turkusy i błękity w intensywnym wydaniu.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |