› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
no i komu to przeszkadzało?   Charles ~ CO1986Zróbmy to panowie, zróbmy to! ~ elblążaninIle można łożyć rok w rok na te szkoły. Co roku coś dostają. To już staje się nudne. Niech... ~ RealistaJeśli chodzi o temat urządzania wnętrz, to ostatnio zainspirował mnie pewien wpis na blogu.... ~ wróbelAsphodel jedź za granicę i sie tu nie marnuj więcej :) ~ HmmmBardzo dobry pomysł , a ja dorzucę jeszcze :1/ zajazd na Gorze Chrobrego , jak przed 1945 ,2/... ~ ottoSwoją drogą, to słusznie zauważyła w artykule redakcja, że tzw. szkolne projekty (które... ~ Robert KolińskiJawor, masz mój głos, topór i łuk - w zamian tylko o basenie pamiętaj;) ~ Robert Koliński@ Radej stąd:... ~ krzysiek jaworskiprzeciez to tylko odgrzewany kotlet z lat ubieglych, gdzei taka wieza otrzymala minimalna ilosc... ~ jako komisja panu zabraniamKoszt 400 tysiecy - prośba o rozpiske co i za ile i czemu tak drogo? Ok 700 zł kosztuje m3 drewna... ~ Radejtylko koniecznie z monitoringiem, znając możliwości i fantazję naszych mieszkańców drewniana... ~ kierownikKrzysiu super pomysł. ~ łowczyni widokówdo Fa nieszczęściem Elbląga są mierni posłowie z niepełnym podstawowym wykształceniem ~ sylwekJa lubię lumpeksy, nie widze w tym nic złego... Można znaleźć sporo perełek i ładnych,... ~ hanulkaTrąbki Wielkie przepraszają za Andrzeja Kobylarza ~ poppostawcie panele słońce nagrzeje za darmo ~ wuplDlaczego w zakładce nie można otworzyć artykułu pana Kobylarza??, wcześniej nekrolog , a... ~ elblażanka

Jak dobrać obrazy i zdjęcia do wystroju wnętrza naszego domu?

› poradnik 4 miesiące temu    5.02.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Obrazy ścienne i zdjęcia na ścianie są skutecznym i względnie tanim sposobem na uzupełnienie naszych wnętrz. Istnieje wiele wskazówek, jak układać malowidła w małe galerie i jak wybrać odpowiednie ramki do wystroju. Są to ważne decyzje, które również muszą być podejmowane w przemyślany sposób.

Zdjęcia - jak je dobrać?

Jeśli chcesz obramować i zawiesić jakieś zdjęcie własnego autorstwa, bądź wobec siebie maksymalnie krytyczny. Selekcjonując swoje prace, wybieraj tylko te, które podobają się tobie i następnie dokonaj wyboru ponownie, zostawiając jak najmniej fotografii do wyboru. Pokaż je następnie swoim znajomym (tym, którzy są szczerzy i nie będą ci słodzić), aby pomogli ci dobrać te najlepsze. Nasze zdjęcia i te znalezione w internecie powinny być w odpowiedniej jakości. Rozdzielczość nie powinna być niższa niż 150 pikseli (ppi), a najlepiej, żeby wynosiła 300 ppi. Samodzielne drukowanie może się sprawdzać przy czarno-białych zdjęciach, ale do kolorowych fotografii warto korzystać z dobrego papieru i tuszy, za pośrednictwem zakładu poligraficznego. Dobieraj kolory zdjęć do wystroju lub jako jego przełamanie. Najlepiej, żeby wszystkie były w mniej więcej takiej samej tonacji. Zdjęcia odbiegające od siebie można "zbliżyć" za pomocą programów graficznych. Czarno-białe zdjęcia powinny mieć dosyć wyraźny kontrast. Dobrze ustawione mogą być bardziej zauważalne na ścianie niż kolorowe fotografie czy obrazy 3D.

Obrazy do sypialni, salonu i biura

W przypadku obrazów, drukowanie z plików znalezionych w internecie zazwyczaj nie zdaje egzaminu. Papier i tusz zazwyczaj nie są w stanie dobrze odwzorować faktury i kolorów oryginalnych obrazów, a detale często zanikają. Nie jest łatwo znaleźć zakład poligraficzny, który miałby odpowiedni sprzęt na zadawalający efekt, a i tak dla każdego obrazu efekty mogą wyjść różnie. W zakładach dużo lepiej wychodzą plakaty ze względu na to, że - w przeciwieństwie do obrazów - nie są malowane warstwami. Decydując się na obraz, lepiej jest wybrać gotową reprodukcję. Techniki zastosowane w ich produkcji są tak opracowane, aby miały fakturę farby, dzięki czemu nie są tak "płaskie" jak wydruki. Odpowiednia farba daje też należyte nasycenie kolorów. Szeroki wybór gotowych płócien możemy znaleźć pod adresem https://www.fototap.pl/obrazy, gdzie znajdziemy również obrazy ręcznie malowane. Takie produkcje zawsze wyglądają najlepiej, dlatego sprawdzą się, tam gdzie zależy nam na odpowiednim wrażeniu, np. jako obrazy do biura.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.