› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Byłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...

Jak dopasować firanki do okna?

› bieżące 22 dni temu    26.08.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak dopasować firanki do okna?

Firanki są jedną z najczęściej wybieranych ozdób okna, na jakie można się zdecydować. W ostatnich kilku sezonach moda na zupełnie odsłonięte okna została ponownie wyparta właśnie przez firanki oraz zasłony, które wracają do łask. Dzięki nim można stworzyć w pomieszczeniu niepowtarzalny klimat oraz sprawić, że będzie ono bardzo przytulne. Przed zakupem konkretnego rodzaju firan warto dowiedzieć się wcześniej, jak odpowiednio dopasować je do okna.

Najpopularniejsze rodzaje firan

Wybór firanek dostępnych na rynku jest naprawdę ogromny. Różnią się one od siebie przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane. Jedną z najpopularniejszych tkanin jest delikatny i zwiewny woal. Takie firanki są bardzo subtelne i delikatne. Są świetnym rozwiązaniem do pomieszczeń, w których chcemy nieco ograniczyć widoczność. Są bardzo podatne na układanie, dlatego można tworzyć z nich fantazyjne upięcia.

Innym rodzajem materiału, z którego także wykonuje się firanki, jest tiul. Jest on zdecydowanie bardziej prześwitujący ze względu na ażurową strukturę. Przez takie firanki wpada więc do środka sporo światła, dlatego można zawiesić je nawet w niewielkim pomieszczeniu. Tiul może występować w wersji bawełnianej lub zdecydowanie droższej - jedwabnej.

Organtyna jest tkaniną cienką o połyskującej strukturze. Może być ona zupełnie gładka, zdobiona lub haftowana. Jest bardzo lekka, dzięki czemu zapewnia odpowiednią ilość światła, a jednocześnie nie ogranicza widoku. 

Jak prawidłowo dopasować rozmiar firanki do okna?

Firanki nie mogą być zbyt długie, ani też zbyt krótkie, ponieważ będą wyglądać bardzo nieelegancko. Zanim zabierzemy się do mierzenia okna, trzeba zastanowić się, jaka długość jest najodpowiedniejsza. Firanki mogą bowiem sięgać do parapetu, do samej podłogi lub nieco na nią opadać.

Mierzenie należy rozpocząć od połowy żabek, na których będą one zawieszone. Do otrzymanego pomiaru trzeba dodać około 20 cm na dole, co pozwoli na ładne ich zakończenie, oraz około 5 cm na górze. Dzięki temu będzie się ona idealnie prezentowała na oknie. 

Jeśli chcemy firany udrapować lub fantazyjnie upiąć, warto dodać kolejne 20-30 cm, aby mieć pewność, że nie będą za krótkie. Ich szerokość powinna natomiast wynosić minimum dwukrotność szerokości całego karnisza. Jeśli planujemy je mocno pomarszczyć, to powinny być one jeszcze szersze. Wygodnym rozwiązaniem jest nabycie firan gotowych, które będą już dopasowane do rozmiarów otworów okiennych. Wystarczy je tylko zawiesić, aby cieszyć się ich pięknym wyglądem.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.