› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Zarybic i bedzie swieza rybka co piateczek, a na wigile karpik jak znalazl! ~ Pomyslowy DobromirCzy mozna zapisac sie majac male dziecko lecz mieszkam u mamy i tam mam meldunek lecz to mieszkanie... ~ ZbigniewTam chodzą biedaki ale umysłowe. ~ STOP UST 447Kantory internetowe są często wygodniejsze niż zwykłe. Kursy lepsze, a gotówka w dużej... ~ FrankZapomnieli dodać że w budynku 101 wiecznie fekalia w piwnicy stoją taki smród że wytrzymać... ~ Polkakiedy te bydlaki chamy doprowadzą do wykoszenia trawy przy ogrodach???????na skarpie!!!Gdzie są... ~ w---nya czy będą palety!!!lepiej niech trawę wykoszą na skarpie ~ elblążaninNowosci zawsze przyciagaja klientow, chodzby po to aby zobaczyc co sie zmienilo i czy teraz jest... ~ PickA kiedy zostaną wykończone wjazdy na parkingi naziemne i podziemne? Ściany wyglądają, jakby... ~ Klientelaczekam drugi rok w pażdzierniku nastepny termin do remontu . Pracuję, nie mam gdzie się... ~ mati46Dalej glosujcie na PO i ich zwolenników. Okradali i zniszczyli te miasto. ~ Basen Wróćco Wróblewski i swłocz z Po na to!!!! ~ ciekawyMasakra. ~ asdPosesja? Hahahaha rozwieszone na sznurkach gacie ciagle imprezy ztylu posesji haha ~ Tytyty" Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości?... ~ aleja, ulica, placWściekłość mnie ogarnia jak widzę, że inne miasta potrafią znaleźć środki i inwestora na... ~ pływakPrzykre to jak władze miasta olewaja mieszkańców a razie kąpiemy się we własnym pocie za... ~ tatus505w tym artykule znajdziecie info o grabarzach naszego basenu. Prezydentem był wtedy Nowaczyk.... ~ Czak Noris

Jak działają piecyki gazowe? Sprawdź, co musisz o nich wiedzieć!

› poradnik 6 miesięcy temu    22.01.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak działają piecyki gazowe? Sprawdź, co musisz o nich wiedzieć!

Spotkanie ze znajomymi na działce, zimowe prace w warsztacie lub budynku gospodarczym – podczas wszystkich tych aktywności, możesz napotkać jeden i ten sam problem, czyli zimno. Niska temperatura jest w stanie skutecznie pokrzyżować plany. Jak zatem zapewnić ciepło w pomieszczeniu bez centralnego ogrzewania? Bardzo ekonomicznym i wygodnym rozwiązaniem jest zakup piecyka gazowego. Dowiedz się, jak działa to urządzenie i co warto o nim wiedzieć.

Piecyki gazowe – jak działają?

Piecyk gazowy to niewielkie przenośne urządzenie do ogrzewania pomieszczeń. Jego sercem jest butla z gazem propan-butan. Takie urządzenie nie wymaga więc podłączenia do instalacji gazowej. Po zapaleniu płomienia piecyk w krótkim czasie zaczyna emitować ciepło.

Gaz propan-butan to ten sam, który wszyscy znamy z kuchenek gazowych stosowanych w mieszkaniach. Podczas jego spalania nie wydziela się dym ani przykry zapach. Piecyk gazowy jest więc urządzeniem bardzo komfortowym w stosowaniu.

Wysokość piecyka nie przekracza metra. Przeważnie tego typu urządzenia mają kółka. Łatwo zatem przewieźć je na przykład na działkę albo przesunąć w dowolnie wybrane miejsce.

Piecyk powinien mieć regulację mocy grzania, dzięki czemu możesz wybrać, jak intensywnie chcesz ogrzać pomieszczenie.

Czy piecyki gazowe są bezpieczne?

Kupiony w dobrym sklepie piecyk gazowy będzie bezpieczny. Takie urządzenie ma szereg funkcji, które sprawiają, że na pewno nie spowoduje on zagrożenia pożarowego.

Przede wszystkim warto kupić piecyk z katalizatorem. Katalizator sprawia, że gaz zostaje spalony w całości, bez wytwarzania szkodliwych produktów ubocznych. Jedynymi produktami spalania są dwutlenek węgla oraz para wodna.

Dobry piecyk będzie miał też system, który po ewentualnym zgaśnięciu płomienia odetnie dopływ gazu.

Innym zabezpieczeniem jest analizator spalin, który wyłącza urządzenie w momencie, gdy ich stężenie jest za duże. Podobnie, piecyk powinien wyłączać się, gdy system wykryje, że urządzenie przewróciło się lub przechyliło.

Czy piecyk gazowy jest kosztowny?

Piecyk gazowy to ekonomiczne urządzenie. Jego zakup nie jest wielką inwestycją. Dobry piecyk możesz zakupić w cenie do 500 PLN. Dodatkowo w niektórych sklepach piecyk można nabyć na raty.

Cena butli z gazem o masie 11 kg rzadko przekracza koszt 60 PLN. Taka butla wystarczy na długo, ponieważ maksymalne zużycie gazu jest niewielkie. Wynosi około 0,2 do 0,3 kg na godzinę. Przy czym zużycie faktyczne zależy w dużej mierze od modelu piecyka oraz od wybranych przez ciebie ustawień.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.