› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Czy te ceny- http://www.baltica-heaven.pl są porównywalne do Waszych? Czy wyglądają... ~ KarinaWCzyli perspektywa Elbląga taka że Elbląg się zwija -Miasto do rozwoju potrzebuje młodych... ~ ErykW Elblagu są ceny atrakcyjne porownując do Gdanska ,nie wspomnę o Sopocie. ~ agataW Gdyni znajoma sprzedała mieszkanie 70m2 do kapitalnego remontu za 600 tys złotych i gdzie tu... ~ sw mikolajW Gdansku na Morenie za mieszkanie 36m2 w stanie denweloperskim trzeba zapłacić 10 000 za m2 ~ ElblążaninA czemu nie pisz A że te mieszkanie w Gdansku za 5800za m2 to są Kowale przy obwodnicy samej... ~ patolaCeny w Gdańsku rzeczywiście atrakcyjne w porównaniu do Elbląga. Znajoma kupiła niedawno... ~ onaBeczelność elbląskich tzw. developerów nie zna granic. Dobrze wiedzą, że Elblążanie... ~ Prawdazarobki elblaskie, ceny gdanskie ~ qwerty1234Ten artykuł jest bez sensu. Wynika z niego, że ceny używanych mieszkań w Elblągu są dwa razy... ~ pytajacy na pustyniStąd trzeba uciekać. Ale o to chyba włodarzą chodzi. Starzy wymrą a młodzi nie będą drzeć... ~ gośćGrubo przesadzone te ceny. Kolega z Elblaga kupił właśnie w Gdańsku 85m2 w starym budownictwie... ~ EdJa bym wszystko zrobiła aby uzyskać takie mieszkanie a nie którzy ludzie dostają i zadłużają ~ Aniado kumaty. Przecież to prywatna działka. Notabene właściciel ten sam na którego działce... ~ qqqZdaje się, że to była działka prywatna więc miasto będzie kiedyś z tego miało podatki od... ~ POinformowanybardzo ladne miejsce na budownictwo i widoki na jezioro Drużno i z tylu jest ładne jeziorko do... ~ Elblążaninkto jak glosował!!!??? ~ ciekawyile miasto dostał za ten teren!!!????? ~ podatnik

Jak działają piecyki gazowe? Sprawdź, co musisz o nich wiedzieć!

› poradnik 25 dni temu    22.01.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak działają piecyki gazowe? Sprawdź, co musisz o nich wiedzieć!

Spotkanie ze znajomymi na działce, zimowe prace w warsztacie lub budynku gospodarczym – podczas wszystkich tych aktywności, możesz napotkać jeden i ten sam problem, czyli zimno. Niska temperatura jest w stanie skutecznie pokrzyżować plany. Jak zatem zapewnić ciepło w pomieszczeniu bez centralnego ogrzewania? Bardzo ekonomicznym i wygodnym rozwiązaniem jest zakup piecyka gazowego. Dowiedz się, jak działa to urządzenie i co warto o nim wiedzieć.

Piecyki gazowe – jak działają?

Piecyk gazowy to niewielkie przenośne urządzenie do ogrzewania pomieszczeń. Jego sercem jest butla z gazem propan-butan. Takie urządzenie nie wymaga więc podłączenia do instalacji gazowej. Po zapaleniu płomienia piecyk w krótkim czasie zaczyna emitować ciepło.

Gaz propan-butan to ten sam, który wszyscy znamy z kuchenek gazowych stosowanych w mieszkaniach. Podczas jego spalania nie wydziela się dym ani przykry zapach. Piecyk gazowy jest więc urządzeniem bardzo komfortowym w stosowaniu.

Wysokość piecyka nie przekracza metra. Przeważnie tego typu urządzenia mają kółka. Łatwo zatem przewieźć je na przykład na działkę albo przesunąć w dowolnie wybrane miejsce.

Piecyk powinien mieć regulację mocy grzania, dzięki czemu możesz wybrać, jak intensywnie chcesz ogrzać pomieszczenie.

Czy piecyki gazowe są bezpieczne?

Kupiony w dobrym sklepie piecyk gazowy będzie bezpieczny. Takie urządzenie ma szereg funkcji, które sprawiają, że na pewno nie spowoduje on zagrożenia pożarowego.

Przede wszystkim warto kupić piecyk z katalizatorem. Katalizator sprawia, że gaz zostaje spalony w całości, bez wytwarzania szkodliwych produktów ubocznych. Jedynymi produktami spalania są dwutlenek węgla oraz para wodna.

Dobry piecyk będzie miał też system, który po ewentualnym zgaśnięciu płomienia odetnie dopływ gazu.

Innym zabezpieczeniem jest analizator spalin, który wyłącza urządzenie w momencie, gdy ich stężenie jest za duże. Podobnie, piecyk powinien wyłączać się, gdy system wykryje, że urządzenie przewróciło się lub przechyliło.

Czy piecyk gazowy jest kosztowny?

Piecyk gazowy to ekonomiczne urządzenie. Jego zakup nie jest wielką inwestycją. Dobry piecyk możesz zakupić w cenie do 500 PLN. Dodatkowo w niektórych sklepach piecyk można nabyć na raty.

Cena butli z gazem o masie 11 kg rzadko przekracza koszt 60 PLN. Taka butla wystarczy na długo, ponieważ maksymalne zużycie gazu jest niewielkie. Wynosi około 0,2 do 0,3 kg na godzinę. Przy czym zużycie faktyczne zależy w dużej mierze od modelu piecyka oraz od wybranych przez ciebie ustawień.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.