› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Przykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polis

Jak funkcjonalnie i niedrogo urządzić mieszkanie?

› bieżące miesiąc temu    18.09.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak funkcjonalnie i niedrogo urządzić mieszkanie?

Każdy, kto urządza swoje mieszkanie, chciałby, aby jego wnętrza były piękne i funkcjonalne. Niestety dobre wykończenie całego mieszkania kosztuje niemało, dlatego zwykle zastanawiamy się jak zrobić to stosunkowo niewielkim kosztem.

Dobry plan niezbędny przy urządzaniu mieszkania

Jeśli chcemy niedrogo i praktycznie urządzić mieszkanie powinniśmy przede wszystkim zawczasu dokładnie sobie wszystko rozplanować. Zaczynamy oczywiście od zabezpieczenia środków pieniężnych na ten cel.

Aby ułatwić sobie zadanie, dobrze jest stworzyć wstępny kosztorys. Zanim jednak to uczynimy, musimy podjąć mnóstwo decyzji. Przede wszystkim zastanawiamy się na tym, czy będziemy samodzielnie projektować wnętrza oraz wykonywać prace, czy zlecimy je na zewnątrz. Każdy, kto chce nieco zaoszczędzić na wykańczaniu mieszkania, doskonale wie, że robocizna kosztuje niemało. Jeśli więc mamy wolny czas, kogoś do pomocy i posiadamy trochę doświadczenia, to wiele prac możemy wykonać we własnym zakresie.

Na etapie planowania zastanawiamy się, jak mają wyglądać poszczególne wnętrza. Decydujemy, jakie będą podłogi, czym pokryjemy ściany oraz jakie zastosujemy oświetlenie. Aby oszacować koszty, warto odwiedzić sklep meblowy i sprawdzić ile trzeba będzie zapłacić za meble kuchenne, meble do przedpokoju, łazienki oraz do sypialni.

Gdzie  szukać oszczędności?

Rynek wnętrzarski oferuje nam obecnie bardzo duży wybór mebli, dywanów, oświetlenia czy elementów łazienkowych i dekoracyjnych. Nie oznacza to oczywiście, że musimy je wszystkie stosować czy ślepo poddawać się modzie. Na materiałach przy wykańczaniu wnętrz można zaoszczędzić naprawdę dużo, dlatego warto sprawdzać ceny, chociażby w Internecie. Dobrze jest też korzystać z licznych promocji, nabywać tańsze materiały z ekspozycji czy na przykład płytki podłogowe w drugim gatunku, które nie mają widocznych wad.

Bardzo dobrym sposobem na duże oszczędności jest też samodzielne złożenie mebli, które zwykle nabywa się pod zamówienie. W tym celu warto odwiedzić duży sklep meblowy, a w nim kupimy wszelkie niezbędne elementy na przykład do dużej szafy, którą ustawimy w przedpokoju albo sypialni. Samodzielne zamontowanie takiego mebla wcale nie jest trudne i nie zabiera bardzo dużo czasu. Odwiedzamy więc dobry sklep meblowy i kupujemy tam gotowe szuflady, wieszaki, szyny. Na miejscu, bez dopłaty dotną nam także półki i ścianki działowe. W podobny sposób można stworzyć także stół do pracy czy siedzisko na przedpokój.

Samodzielne dekoracje wnętrz

Panie ze zmysłem estetycznym oraz kreatywnym podejściem z łatwością poradzą sobie z samodzielną dekoracją wnętrz, która nie pochłonie zbyt dużych środków. We własnym zakresie można wykonać piękne zasłony, poduszki, abażury, bieżniki czy ramki na zdjęcia. Miejscem, gdzie można uwolnić swoją pomysłowość, będzie także pokój dla dzieci. Z pomocą różnych internetowych instrukcji typu DIY można wykonać pufę, girlandę czy nawet namiot dla najmłodszych. Efekt przytulnych i ciepłych wnętrz uzyskamy także dzięki domowym, zadbanym roślinom czy wiklinowym meblom.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.