› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Jak korzystnie sprzedać dom lub mieszkanie?

› poradnik miesiąc temu    3.07.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak korzystnie sprzedać dom lub mieszkanie?

Sprzedaż mieszkania czy domu za atrakcyjną cenę jest marzeniem każdego sprzedającego. Znalezienie kupca uzależnione jest od lokalizacji, stanu nieruchomości i ceny. Często o pomoc prosimy pośrednika nieruchomości, który będzie szukał dla nas klienta. Kiedy dojdzie do transakcji, pobierze on należną prowizję, która wynosi często kilka procent od sumy sprzedaży. Czy jest to rzeczywiście najlepszy sposób na skuteczną sprzedaż?

Jak skutecznie sprzedać mieszkanie bez pośrednika?

Jeśli nie chcemy płacić prowizji pośrednikowi, a mimo to nieruchomość sprzedać i uzyskać za nią korzystną cenę możemy to zrobić, dając odpowiednie ogłoszenie. Zanim to jednak zrobimy, trzeba mieszkanie na sprzedaż przygotować w taki sposób, aby było atrakcyjne dla potencjalnego kupującego. Nie oznacza to od razy wielkiego remontu, ale jeśli mieszkanie wymaga odświeżenia, warto to zrobić. Należy też usunąć z niego wszystkie rzeczy osobiste, które je personalizują. To, co ma dla nas wartość sentymentalną, dla przyszłego klienta nie będzie nic znaczyło, a może nawet odebrać to negatywnie. Trzeba pamiętać też o tym, że jasne kolory ścian optycznie powiększają przestrzeń, co jest korzystne przy sprzedaży. Warto też usunąć część mebli, żeby wnętrze nie sprawiało wrażenia zagraconego, a przy mniejszej ich ilości mieszkanie będzie wydawało się większe. Warto kupić świeże kwiaty, które zawsze dodają klimatu. Potem już tylko trzeba zrobić dobre jakościowo zdjęcia. Jeśli nie potrafimy tego zrobić sami, można zwrócić się do kogoś, kto umie fotografować tak, by wydobywać piękno z otaczającej rzeczywistości. Można też poprosić o konsultację specjalistę od home stagingu, który zajmuje się przygotowywaniem nieruchomości na sprzedaż. Doradzi, zmieni to, co trzeba i zrobi profesjonalne zdjęcia. Potem już tylko pozostaje napisanie odpowiedniego ogłoszenia i wraz ze zdjęciami można zamieścić je w internecie np. w serwisie Pokato.pl, który pozwala na publikację ogłoszenia nieruchomości za darmo

Co powinno znaleźć się w ogłoszeniu, żeby szybko znaleźć kupca?

Atrakcyjne zdjęcia nieruchomości będą dużym atutem takiego ogłoszenia. Niezależnie od nich trzeba zamieścić jak najwięcej jasnych informacji na temat samej nieruchomości. Należy podać dokładną lokalizację, metraż, kondygnację, jeśli wystawiamy na sprzedaż mieszkanie, a nie dom, liczbę pokoi i innych pomieszczeń do niego należących. Oczywiście musi być podana cena i zaznaczenie czy podlega negocjacji. Oprócz suchych, wymienionych wyżej danych, ważny jest sam opis. Powinien on być napisany krótko i zwięźle, ale musi zawierać istotne informacje na temat samej nieruchomości, np. jakie media są podłączone, jaki jest typ ogrzewania, czy mieszkanie posiada jakieś usterki. Można też wspomnieć o ważnych dla potencjalnych nabywców obiektach użyteczności publicznej znajdujących się w okolicy, takich jak szkoły, sklepy, przychodnie oraz o połączeniach komunikacyjnych. Jeśli zamieścimy wszystkie ważne informacje, a zdjęcia będą na tyle atrakcyjne, że przyciągną uwagę, jest szansa na szybką i korzystną sprzedaż. 

Korzystając z powyższych wskazówek można szybko i po atrakcyjnej cenie sprzedać mieszkanie, czy inną nieruchomość. Nie musimy od razu zwracać się do pośredników, którzy policzą sobie niemałą prowizję. Najważniejsze to odpowiednie przygotowanie lokalu na sprzedaż, zrobienie profesjonalnych zdjęć i zamieszczenie jasno sprecyzowanego ogłoszenia. Potem już tylko można spokojnie czekać, aż zgłoszą się ludzie, którzy będą zakupem zainteresowani. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.