› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Jak kupić dobre wkręty tarasowe?

› bieżące miesiąc temu    21.08.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jak kupić dobre wkręty tarasowe?

Dobre wkręty tarasowe mają charakterystyczną budowę. Wkręty mogą różnić się między sobą kolorem, co wskazuje na różnice w sposobie zabezpieczania antykorozyjnego. Jednak podstawowe cechy fizyczne dobrych wkrętów tarasowych pozostają bez zmian. W naszej firmie oferujemy szereg profesjonalnych akcesoriów do konstrukcji drewnianych, w tym prawdopodobnie najlepsze wkręty do szybkiej i skutecznej realizacji prac polegających na montażu desek tarasowych.

Kupując wkręty tarasowe, warto upewnić się, czy wybrany model będzie w stanie zapewnić idealne połączenie desek z legarami i dociągnąć je z właściwą siłą, bez niszczenia włókien, co mogłoby powodować przyspieszony postęp degradacji desek w miejscu łączenia.

Jak wyglądają wkręty tarasowe?

Wkręty tarasowe przeznaczona do montażu desek na legarach mają charakterystyczną budowę. Na pierwszy rzut oka, widać podwójny gwint. Po dokładnym przyjrzeniu się wkrętom tarasowym można zauważyć specjalnie wyprofilowana główkę oraz frezowany szpic. Wkręty stosowane przez nasze ekipy montażowe i oferowane przez nas w sklepie internetowym są dodatkowo wyposażone w specjalnie profilowany falisty gwint, umiejscowiony w początkowej części, tuż za szpicem wkrętu. Tak zbudowany wkręt tarasowy idealnie nadaje się do skutecznego łączenia desek z podtrzymującymi je legarami. Dużą zaletą stosowania profesjonalnych elementów złącznych do połączeń tego typu jest możliwość szybkiej realizacji prac bez konieczności uprzedniego nawiercania desek.

Jakie funkcje pełnia poszczególne elementy profesjonalnych wkrętów tarasowych?

Budowa wkrętów tarasowych dla laika wydaje dość złożona i właściwie tak jest. Ten rodzaj połączenia wymaga realizacji wielu różnych zadań, dlatego wkręty tarasowe mają dość skomplikowaną specyfikację.

  • Szpic – to element, który umożliwia montaż desek bez nawiercania. Szpice wkrętów dostępnych w naszym sklepie są frezowane. Specjalny frez umożliwia gładkie wwiercanie się w powierzchnię deski, bez niszczenia włókien w miejscu wkręcania.
  • Pierwszy gwint – który w na początkowym odcinku jest dodatkowo falowany, umożliwia delikatne i szybkie wkręcanie się w powierzchnie nawet miękkiego drewna, bez dramatycznego niszczenia jego struktury. Pierwszy gwint służy do zagnieżdżenia się wkrętu w legarze.
  • Przerwa w gwincie – pozwala nie niszczyć niepotrzebnie deski zanim wkręt nie osiądzie skutecznie w legarze. Dzięki niej deska nie jest miażdżona podczas dokręcania.
  • Drugi gwint – dociąga deskę do legara i przytrzymuje ją na swoim miejscu. Dzięki temu połączenia jest bardzo trwałe i pracuje w minimalnym zakresie.
  • Główka – okrągła o stosunkowo niewielkiej średnicy. Idealna do tego, aby ukryć ją we frezowanej powierzchni deski – tak, aby w żaden sposób nie zagrażała użytkownikom.

Zastosowanie profesjonalnych wkrętów tarasowych ma spore znaczenia dla trwałości połączenia desek z legarami. Dobre wkręty nie niszczą desek, dzięki czemu ich trwałość nie jest zagrożona. Kupując wkręty tarasowe, trzeba też zwrócić uwagę na ich długość, co do zasady nie powinna być mniejsza niż dwukrotna wysokość deski.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.