› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
No rzeczywiście kultura.. Pismo zaczynające się od zwrotu Brudasie. Jestem ciekawa kto te... ~ Oburzona Łaża nie wiadomo gdzie w centrum, idzcie pod most na Modrzewinę tam to syf jest straszny i wielu... ~ elblążaninBłagam zajrzyjcie od strony ogrodu na wysokości przed posesją Łódzka 30 ~ potrzebna interwencjaZapraszam na parking przy ul. Kwiatkowskiego jedno wysypisko śmieci. Ciekawe komu wystawią mandat... ~ qazCo istatniejsze obecnie dzieki nim można dokonac bardzo ciekawych aranżacji wnętrz. Samo... ~ kulamarek11Straż miejska raczej Straż Wiejska nie wierzę w te brednie, raczej jedno wielkie kłamstwo. ~ SorChętnie popatrzę jak straż miejska i inne służby będą kontrolować tereny, bo jakoś nigdy... ~ Wiosnana robotniczej kolo rynku syf za blokami za sklepem abc kto to posprzata ~ mieszkaniec rencistabędzie tak jak w tamtym roku nawet z samochodu nie wysiądą a przez podwórka należące do... ~ novak Wszystko cacy zobaczcie jaki jest meksyk z tyłu Górnośląskiej od strony Dolinki po lewei... ~ tatus505Czy te ceny- http://www.baltica-heaven.pl są porównywalne do Waszych? Czy wyglądają... ~ KarinaWCzyli perspektywa Elbląga taka że Elbląg się zwija -Miasto do rozwoju potrzebuje młodych... ~ ErykW Elblagu są ceny atrakcyjne porownując do Gdanska ,nie wspomnę o Sopocie. ~ agataW Gdyni znajoma sprzedała mieszkanie 70m2 do kapitalnego remontu za 600 tys złotych i gdzie tu... ~ sw mikolajW Gdansku na Morenie za mieszkanie 36m2 w stanie denweloperskim trzeba zapłacić 10 000 za m2 ~ ElblążaninA czemu nie pisz A że te mieszkanie w Gdansku za 5800za m2 to są Kowale przy obwodnicy samej... ~ patolaCeny w Gdańsku rzeczywiście atrakcyjne w porównaniu do Elbląga. Znajoma kupiła niedawno... ~ onaBeczelność elbląskich tzw. developerów nie zna granic. Dobrze wiedzą, że Elblążanie... ~ Prawda

Jak ocieplić dom od wewnątrz?

› bieżące ponad rok temu    30.09.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 3 ocen 3 / 100%
A A A
Jak ocieplić dom od wewnątrz?

 

Jak ocieplić dom od wewnątrz?

Ocieplanie od wewnątrz to metoda rzadko stosowana, ponieważ jest bardziej skomplikowana i nie daje gwarancji idealnego ogrzania domu

Ocieplenie od wewnątrz staje się koniecznością, gdy dom ma elewację, której nie możemy zniszczyć, czyli klinkierową, kamienną, czy też zabytkową i co się z tym wiąże, gdy dom znajduje się pod nadzorem konserwatora. Ocieplenie od wewnątrz jest również konieczne, gdy mamy projekt domu w zabudowie szeregowej, czy też bliźniaczej i właściciele innych domów nie chcą się zgodzić na wspólne ocieplenie od zewnątrz. Ocieplać od wewnątrz można ściany wzniesione z betonu komórkowego, silikatów, ceramiki, czy też z drewna.

Największym problemem w kwestii ocieplenia domu od wewnątrz jest fakt, że ściany zewnętrzne i stropy pozostają w obszarze nieogrzanym. Jeśli temperatura spada poniżej 0˚ C, obejmuje ona większą cześć muru, ponieważ ciepło przez niego nie ucieka. Wówczas ściana staje się o wiele zimniejsza i podatna na działanie niskiej temperatury. Jeśli dodatkowo jest zawilgocona to szkody, poczynione przez mróz mogą sięgać w głąb konstrukcji i ją uszkodzić. Zatem ściany ocieplone od wewnątrz należy chronić przede wszystkim przed wilgocią. Istotny jest dobór właściwej paraizolacji o odpowiednim czynniku oporu dyfuzyjnego. W tradycyjnym sposobie ocieplania, od środka znajduje się materiał o najwyższym oporze. Zaburzamy taki układ warstw jeśli ocieplamy ściany od wewnątrz. Dlatego też musimy ograniczyć dostawanie się pary wodnej do środka. Najczęściej do ocieplania od środka stosuje się wełnę mineralną, którą przykrywa się folią paraizolacyjną o wysokim oporze dyfuzyjnym. Paraizolacja taka musi być szczelnie łączona taśmą dwustronnie klejącą lub też specjalnym klejem. Również dookoła okien.

Prawidłowe ocieplenie od wewnątrz jest tak trudną sprawą do wykonania, że aby nie popełnić błędu, najlepiej przygotowanie projektu powierzyć osobie, która doskonale zna się na problemie. Ekspert w sprawie wykona obliczenia, dotyczące między innymi tego, czy wewnątrz ocieplanej przegrody nie występuje ryzyko kondensacji pary. Każdy przypadek ocieplenia od wewnątrz wymaga indywidualnego podejścia do tematu, stąd też potrzebny profesjonalny projekt. Najważniejsze o czym należy pamiętać, to nie dopuścić do kondensacji pary wodnej wewnątrz przegrody. Źle zaprojektowana izolacja będzie powodować wykraplanie wody na ścianach, co w konsekwencji doprowadzi do rozwoju pleśni i grzybów.

Prawidłowe ocieplenie od środka musi iść w parze z odpowiednią wentylacją pomieszczenia. Przede wszystkim wentylacja musi być wydajna, ponieważ w przeciwnym przypadku zwiększa się ilość wykraplanej wody. Ważny jest również rodzaj okien. Czym niższe U mają ściany, tym niższe U powinny mieć także okna.

Gdy ocieplamy dom, który znajduje się w zabudowie szeregowej, czy też bliźniaczej, nie mamy wpływu na to, jak będą zaizolowane przegrody w pomieszczeniach , które nie są naszą własnością. Równie mocno ograniczają nas względy techniczne, ponieważ często konieczne jest, np. zrywanie warstw podłogowych. Należy też pamiętać, że jeśli ocieplamy tylko pojedyncze pomieszczenia, będą one miały wpływ na sąsiednie ściany oraz stropy. Inaczej będą się bowiem rozkładać parametry cieplno- wilgotnościowe w ścianie sąsiadującej z zimniejszym pomieszczeniem. Jeśli źle rozłożymy ocieplenie, pleśń może objąć również sąsiednie pokoje oraz strop.

Wynika z powyższego, że nie jest dobrym pomysłem ocieplanie tylko części budynku. Obliczenia cieplne, konstrukcyjne, czy też energetyczne, sporządzone są dla całego domu, dlatego też gdy zmieniamy tylko część, może to mieć wpływ na całość. Przykładowo, gdy ocieplona jest tylko ściana zewnętrzna, a strop nad tym pomieszczeniem już nie, to ciepło ucieka przez nieocieplany fragment stropu oraz przez wieniec i ma o wiele krótszą drogę do pokonania. Brak wewnętrznego ocieplenia posadzki prowadzi do ucieczki większej ilości ciepła przez niezaizolowaną podłogę i wieniec. Gdy ocieplany jest chociaż fragment podłogi, wówczas droga uciekającego ciepła, znacznie się wydłuża.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gosc55
ponad rok temu 3
Jest lepszy sposób .Można ocieplić dom od wewnątrz przy pomocy masy aerogelowej o grubości jedynie 1 mm więcej o tym środku i jego cenie na stronie: www.izolacje-docieplenia.pl...
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gosc44
ponad rok temu 2
Istnieje rewelacyjny system docieplenia budynku od wewnątrz za pomocą termoizolacyjnej masy aerożelowej o grubości powłoki jedynie 1 mm więcej na stronie internetowej www.izolacje-docieplenia.pl...
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Levis
ponad rok temu 1
Na ocieplenia zewnętrzne szczególnie polecam, styropian i system ociepleń od termo organiki. Koszty się bardzo zwracają.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.