› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludzie jesteście nauczeni cholernego dziadostwa !!!! Każdy chce isc do domu a skoro kasjerka... ~ XxxOtto, dokładnie. Gdyby nie ludzie, którzy przyjechali tu z Pasłęka, Braniewa i innych... ~ księgowyprawie kazdy elblążanin po studiach ,a w wieku produkcyjnym jest trochę zakompleksony , że tu... ~ ottoPrzyjechałem tu z Gdyni. To nie jest miasto z topu wyścigu szczurów, ale tu jest spokojniej,... ~ JaroSławekBo codziennie rano i wieczorem przytulam się do żony, a ona nigdzie wyjeżdzać nie chce :( ... ~ WKBo po 42 latach pracy już brak sił i chęci ~ Benek... ~ Andrzej z Elbląga Nie wyjeżdżamy, bo nie mamy pieniędzy na bilety :) A tak na poważnie to najpierw trzeba trochę... ~ kacperPrzestańcie te przeterminowane badania przeklejać. Od zeszłego roku mieszkańców przybywa,a... ~ hdNic nie trzyma, a wręcz wszystko wypycha np. kolesiostwo, układy, pogarda Januszy byznesu dla... ~ ddBo tu się można...porządnie wyspać. ~ Śpiący,zmeczonygdybym nie przeczytał tekstu od początku do końca to bym się nie wypowiadał. W tekście jest... ~ jesiotr do Olimp"ale znaczna grupa mylnie umieszcza go w województwie pomorskim (12,8%)" - i to jest właśnie... ~ Do_pomorskiegoProponuję po Starym Mieście rozlokować różne figury z Piekarczykiem -w różnych strojach i... ~ fadsjeśli dobrze kojarzę, to jednym ze zdecydowanie najczęstszych wskazań osób spoza Elbląga... ~ jesiotrDo papugarni jeżdżę bardzo często do gdańska, bardzo żałuję że nie ma takiego miejsca w... ~ UveŚwietny pomysł ja rownież mam nadzieję zę w Elblagu powstanie papugarnia, to na prawde urocze... ~ MSMało zdjęć budynku Kompanii Dowodzenia (za moich czasów tak sie to nazywało zwyczajowo), poza... ~ Jesion 02-03

Jak odnowić kominek?

› poradnik 6 miesięcy temu    3.04.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Czasami po prostu trzeba zrobić remont i dotyczy to także kominków, które mogą wymagać odświeżenia. Kiedy szyba wkładu jest tak porysowana i zabrudzona, że nawet najsilniejsze środki nie są w stanie jej doczyścić, a obudowa czasy świetności ma już dawno za sobą – czas działać! Na szczęście nie zawsze jest konieczna wymiana całej instalacji, czasami wystarczą drobniejsze naprawy.

Zakres prac związanych z odświeżeniem będzie zależny od rodzaju posiadanej instalacji. Zawsze warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże dobrać rozwiązania wymagające najmniej pracy i najniższych kosztów. Oto kilka podstawowych rozwiązań, które sprawdzają się w odświeżeniu kominka.

Zniszczona szyba? Wymień ją!

Wyeksploatowaną, zniszczoną lub pękniętą szybę we wkładzie kominkowym można, a nawet trzeba wymienić - uszkodzona może być zagrożeniem. Najłatwiej dopasować nową szybę, zamawiając ją u tego samego dostawcy, u którego kupiliśmy wkład kominkowy. Niektórzy sprzedawcy mają w ofercie szkło kominkowe i na podstawie modelu lub po wskazaniu wymiarów mogą przygotować szkło w odpowiednim rozmiarze. Alternatywą jest zamówienie szkła kominkowego w specjalizujących się w tym firmach, które docinają każdą szybkę na potrzebny wymiar. Montaż jest stosunkowo prosty – w większości wkładów szyby montowane są w ramie, gdzie trzyma je punktowo podkładka lub specjalne listwy.

Zmień palenisko otwarte na zamknięte

Częstą przyczyną remontów kominków jest rezygnacja z otwartego paleniska i wymiana na palenisko z zamkniętym wkładem kominkowym. Zakup wkładu kominkowego i jego montaż to duża inwestycja, ale niezbędna dla osób, którym z różnych powodów zależy bardziej na bezpieczeństwie i ekonomii spalania. Pośrednim rozwiązaniem może być montaż drzwiczek kominkowych. Z ich pomocą można zamknąć palenisko i spowolnić spalanie drewna. Drzwiczki kominkowe są o wiele tańsze i łatwiejsze w montażu niż wkład kominkowy. Można je idealnie dopasować do już istniejącego kominka – wielu producentów produkuje je na konkretny wymiar.

Obudowa do odnowy

Na etapie powstawania zabudowy kominka łatwo o błędy. Może się okazać, że np. stosunkowo tani piaskowiec przy kominku, w którym często się pali, szybko się brudzi i nie można go doczyścić. Wiele osób też po jakimś czasie decyduje się na system rozprowadzania gorącego powietrza lub system kominkowy z płaszczem wodnym. Demontaż obudowy jest wówczas konieczny. Alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań może być wykorzystanie gotowych obudów i elementów. Obudowy kominkowe w swojej ofercie mają najwięksi dystrybutorzy kominków. Mogą to być elementy kamienne, dębowe i stalowe, pełne obudowy lub same ramy i belki.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.