› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Pni MK niedługo będą wybory samorządowe i trzeba sie pokazać że coś się robi? ~ dodoW końcu ktoś się tym zajął. ~ wagaI aleja Piłsudskiego ~ polNo i teraz jasnosc sie stala. Wielkie dzieki za wyjasnienia, tego nam trzeba bylo. A propos... ~ Jacoby18.25.3. Wyrazy wchodzące w skład określenia dotyczącego nazw ulic, placów i parków oraz... ~ ulica, aleja, plac, pałac Pod Globusem, willa Atma, most Grunwaldzki, most Poniatowskiego, brama Isztar, pomnik... ~ ulica, aleja, plac18.25.1. Jeśli stojący na początku nazwy wyraz: ulica, aleja, brama, bulwar, osiedle, plac,... ~ ulica, aleja, placJeżeli Rada Miejska w Elblągu podejmie uchwałę, że np kwiat róża piszemy ruża to też tak... ~ ulica, aleja, placA jak poprawnie napisać aleja Odrodzenia? ~ ŚwiadekNajpierw pseudo dziennikarzy wysłać na nauke języka ojczystego, a póxniej niech pisza! ~ EuPiNo coz, to bardzo przykre ze tak jest w Elblagu. To moje miasto rodzinne, tam sie urodzilem i... ~ AlexanderTaaa...nie ustępuje...tylko dlaczego co 2 tygodnie mam zapchane kamieniem filtry? ~ frwgtjupowiem tyle że te panie są okropne. A zwłaszcza MK ~ brak słówMoże i jest ekstra w stacji uzdatniania wody, potem płynie parę km rurami wodociągowymi, które... ~ SraczkaPrzede wszystkim to na dzień dobry należy zwiększyć próg dochodowy. Bo najwięcej jest osób,... ~ ambrozyco niektórym chyba sodowa uderzyła do głowy nie tak dawno walczono z jakaś paskudnym ślimakiem... ~ ccby tylko zaistnieć...... ~ j23Miasto duchów iemerytow. ~ Emeryt

Jak odnowić kominek?

› poradnik 9 miesięcy temu    3.04.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Czasami po prostu trzeba zrobić remont i dotyczy to także kominków, które mogą wymagać odświeżenia. Kiedy szyba wkładu jest tak porysowana i zabrudzona, że nawet najsilniejsze środki nie są w stanie jej doczyścić, a obudowa czasy świetności ma już dawno za sobą – czas działać! Na szczęście nie zawsze jest konieczna wymiana całej instalacji, czasami wystarczą drobniejsze naprawy.

Zakres prac związanych z odświeżeniem będzie zależny od rodzaju posiadanej instalacji. Zawsze warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże dobrać rozwiązania wymagające najmniej pracy i najniższych kosztów. Oto kilka podstawowych rozwiązań, które sprawdzają się w odświeżeniu kominka.

Zniszczona szyba? Wymień ją!

Wyeksploatowaną, zniszczoną lub pękniętą szybę we wkładzie kominkowym można, a nawet trzeba wymienić - uszkodzona może być zagrożeniem. Najłatwiej dopasować nową szybę, zamawiając ją u tego samego dostawcy, u którego kupiliśmy wkład kominkowy. Niektórzy sprzedawcy mają w ofercie szkło kominkowe i na podstawie modelu lub po wskazaniu wymiarów mogą przygotować szkło w odpowiednim rozmiarze. Alternatywą jest zamówienie szkła kominkowego w specjalizujących się w tym firmach, które docinają każdą szybkę na potrzebny wymiar. Montaż jest stosunkowo prosty – w większości wkładów szyby montowane są w ramie, gdzie trzyma je punktowo podkładka lub specjalne listwy.

Zmień palenisko otwarte na zamknięte

Częstą przyczyną remontów kominków jest rezygnacja z otwartego paleniska i wymiana na palenisko z zamkniętym wkładem kominkowym. Zakup wkładu kominkowego i jego montaż to duża inwestycja, ale niezbędna dla osób, którym z różnych powodów zależy bardziej na bezpieczeństwie i ekonomii spalania. Pośrednim rozwiązaniem może być montaż drzwiczek kominkowych. Z ich pomocą można zamknąć palenisko i spowolnić spalanie drewna. Drzwiczki kominkowe są o wiele tańsze i łatwiejsze w montażu niż wkład kominkowy. Można je idealnie dopasować do już istniejącego kominka – wielu producentów produkuje je na konkretny wymiar.

Obudowa do odnowy

Na etapie powstawania zabudowy kominka łatwo o błędy. Może się okazać, że np. stosunkowo tani piaskowiec przy kominku, w którym często się pali, szybko się brudzi i nie można go doczyścić. Wiele osób też po jakimś czasie decyduje się na system rozprowadzania gorącego powietrza lub system kominkowy z płaszczem wodnym. Demontaż obudowy jest wówczas konieczny. Alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań może być wykorzystanie gotowych obudów i elementów. Obudowy kominkowe w swojej ofercie mają najwięksi dystrybutorzy kominków. Mogą to być elementy kamienne, dębowe i stalowe, pełne obudowy lub same ramy i belki.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.