› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Szczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ Marek

Jak odpowiednio oświetlić lustro łazienkowe?

› bieżące 10 miesięcy temu    12.05.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jak odpowiednio oświetlić lustro łazienkowe?

Lustro stanowi element wyposażenia łazienki, bez którego trudno się obejść. Jest potrzebne do zadbania o swój wizerunek. Bez niego trudno właściwie się ogolić lub wykonać makijaż. Równie ważne jest oświetlenie, które sprzyja czynnościom higienicznym, jeżeli jest właściwie dobrane. Zastanawiasz się, jakie oświetlenie do łazienki nad lustro wybrać? Podpowiadamy, co zrobić, aby oświetlenie zapewniało komfort podczas wykonywania codziennej toalety.

Jakie światło nad lustro do łazienki? Od czego zależy wybór?

Wielkość łazienki i sposób jej zaprojektowania wpływają w bezpośredni sposób na wybór oświetlenia. Plafon na suficie lub inne oświetlenie sufitowe nie jest wystarczające, aby wszystkie czynności przed lustrem wykonywać komfortowo. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, jakie oświetlenie przy lustrze łazienkowym zapewnia najlepsze efekty. Lampa sufitowa nie daje wystarczającej ilości światła. Powoduje powstawanie cieni na twarzy, a w efekcie nie widać niedoskonałości cery i nie wiemy, co poprawić w makijażu.

Znaczenie ma także kolorystyka łazienki. Jasne pomieszczenie z błyszczącymi powierzchniami wymaga słabszego oświetlenia. W przypadku ciemnych i matowych przestrzeni lustra łazienkowe powinny być mocniej oświetlane. Niezależnie od projektu łazienki najlepszym rozwiązaniem jest oświetlenie w kilku punktach. Aby jak najlepiej wykorzystać praktyczne zastosowanie lustra, należy dążyć do uzyskania światła zbliżonego do słonecznego. Wtedy makijaż na pewno będzie wyglądał perfekcyjnie.

Lustro łazienkowe – gdzie umieścić źródła światła?

Niewłaściwie światło spowoduje powstawanie cieni na twarzy. Dlatego ważne jest równomierne oświetlenie. Jeden punkt oświetleniowy nie stanowi dogodnego rozwiązania. Szczególnie jeżeli zostanie umieszczony tylko z jednej strony, a nie pośrodku nad lustrem. Najlepszą opcję stanowi lustro łazienkowe z oświetleniem, ale gdy nie jest w nie wyposażone, wówczas trzeba zadbać o właściwe oświetlenie z obu stron lustra.

Światło nie może być zbyt ostre, dlatego lepsze są trzy lub cztery żarówki o mniejszym nasileniu niż dwie silne. Warto zwrócić uwagę, że lustra łazienkowe z oświetleniem przyjemnie rozpraszają światło. Aby uzyskać taki sam efekt przy pomocy odrębnego oświetlenia, należy wybierać oprawy z mlecznego szkła. Ważne, aby umieścić je na wysokości wzroku z obu stron lustra.

Lampy łazienkowe nad lustro czy lustro z oświetleniem?

Wybór zależy od indywidualnych potrzeb. Nawet jeżeli lustro ma własne oświetlenie ledowe, przyda się również lampa łazienkowa nad lustrem. Korzystnym rozwiązaniem jest lustro z bocznym i górnym oświetleniem. Dobrze sprawdza się także oświetlenie górne i dolne. Na stronie Sklepmo.pl możesz sprawdzić, jak prezentują się lustra z różnymi wariantami oświetlenia.

Jeżeli masz wrażenie, że umieszczone w lustrze taśmy ledowe nie zapewniają wystarczająco dobrego światła, dodatkowa lampa łazienkowa nad lustro rozwiąże problem. Wybieraj lampy o odpowiedniej szczelności, minimum IP44. Należy pamiętać, że łazienka jest pomieszczeniem o zwiększonej wilgotności i trzeba zadbać o bezpieczeństwo swoje i domowników.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.