› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Jak ogłaszać nieruchomości!

› poradnik ponad rok temu    19.02.2013
Artur Borkowski
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
Jak ogłaszać nieruchomości!

Jak ogłaszać się skutecznie i najlepiej zaprezentować nasze mieszkanie lub dom? Czy korzystać tylko z Internetu? Co zrobić żeby ogłoszenie wyróżniało się spośród innych ofert sprzedaży?

Przed erą Internetu…
Wielu z nas trudno wyobrazić sobie jak sprzedawano mieszkania jeszcze kilkanaście lat temu, w czasach, gdy dostęp do Internetu nie był jeszcze powszechny. Metodą najprostszą, chociaż o stricte lokalnym zasięgu, były karteczki ogłoszeniowe z numerem telefonu do oderwania. Wciąż można je czasem zobaczyć na słupach, w klatkach bloków, czy na drzewach. Jest to metoda, od której nie odeszły starsze pokolenia, które nie przekonały się do nowoczesnych mediów. Inną, wciąż bardzo skuteczną metodą, jest zamieszczanie ogłoszeń w lokalnych gazetach. Nie zaszkodzi to nawet jeśli ogłaszamy się już na kilku portalach Internetowych.

Portale internetowe
To dziś najpopularniejszy sposób by ogłosić się szybko, łatwo i dotrzeć do tysięcy potencjalnych klientów. Istnieje jednak ryzyko, że nasze ogłoszenie zginie wśród wielu podobnych. Dlatego czasem warto zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy pośredników.

Biura nieruchomości
Pomoc agentów nieruchomości może być nieoceniona zarówno dla sprzedających, jak i kupujących. Po pierwsze aktywnie poszukują za nas nabywców, pomagają lepiej sformułować ogłoszenie i w końcu biorą na siebie wszelkie formalności związane z przygotowaniem umowy. Niestety pośrednictwo niesie za sobą dodatkowe opłaty, ale jeśli zależy nam na czasie i chcemy mieć pewność, że cala transakcja przebiegnie prawidłowo to będą to dobrze zainwestowane pieniądze.

Co zawrzeć w ogłoszeniu?
W przypadku nieruchomości im więcej informacji, tym lepiej. Obok podstawowych danych dotyczących metrażu, mediów, stanu mieszkania i jego otoczenia warto dodać coś od siebie. W dzisiejszych czasach konieczne jest dodanie zdjęć nieruchomości. Wielu internautów nawet nie próbuje przeglądać ogłoszeń, do których nie dodano fotografii.

Na portalach poświęconych tylko rynkowi nieruchomości zazwyczaj znajdują się gotowe formularze, opracowane tak by ogłoszenie zawierało najważniejsze dla potencjalnych kupców dane.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ita55
ponad rok temu 3
Ja nieruchomości na sprzedaż ogłaszam na darmowym portalu dom-pro.pl, ogólnopolski portal, bardzo łatwy w obsłudze.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kokolo
ponad rok temu 2
należy dać ogłoszenie w serwisie prywatnaoferta.pl pojawi się ono na 100 różnych serwisach ogłoszeniowych i tym samym szybko trafi do zainteresowanego nabywcy
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zevi
ponad rok temu 1
ja ogłaszałem swoją oferte przez http://odwlasciciela.pl/... i szybko otrzymałem wiele ofert kupna
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.