› poradnik |
ponad rok temu
27.04.2021 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Drzwi to kluczowy element domu. Niektórzy z nas lubią otwarte przestrzenie pozbawione drzwi, inni wolą skorzystać z prywatności. Można jednak połączyć te dwa dążenia, na co pozwolą nam systemy drzwi przesuwnych.
Częścią akcesoriów meblowych, są stosowane w różnych miejscach drzwi przesuwne. Jest to kolejny rodzaj drzwi, oprócz drzwi ukrytych czy drzwi składanych. System drzwi przesuwnych polega, jak sama nazwa wskazuje, na montażu lekkich drzwi, które będziemy mogli przesuwać z jednej strony na drugą. Drzwi takie są wszechstronne i mogą być wykorzystywane praktycznie do każdego pomieszczenia - niezależnie czy chodzi o łazienkę, sypialnię, kuchnię czy salon. Mogą być używane w różnych miejscach tj. hotel, restauracja, salon urody czy dom. Drzwi przesuwne można wykonać z materiałów tj. szkło, drewno, płyty wiórowe czy PCV.
Pod kątem dostępnych rodzajów, systemy drzwi przesuwnych możemy podzielić na dwa rodzaje - drzwi naścienne oraz drzwi chowane w ścianie. Pierwszy z nich polega na zamontowaniu drzwi za pomocą prowadnic, usytuowanych w ścianie lub suficie. Same drzwi umieszczane są na specjalnych wózkach, a cały mechanizm ukryty jest poprzez maskownice, wykonaną najczęściej z okleiny w kolorze drzwi. Dostępna jest też możliwość używania maskownic o charakterze dekoracyjnym np. w postaci rolek w kształcie podków czy kółek. Korzystając z takiej opcji możemy jeszcze bardziej podkreślić charakter samych drzwi, jak również styl pomieszczenia, w jakim ich używamy.
Możemy też zdecydować się na dyskretniejsze drzwi chowane w ścianie. Wymagają one jednak sporządzenia odwiertu w rozmiarze przesuwanego skrzydła.
Używając systemu drzwi przesuwnych możemy zdecydować się także na montaż drzwi pojedynczych, podwójnych lub naprzemiennych. W tym ostatnim przypadku wyróżnia się system typu bypass, które posiada dwie prowadnice, dzięki którym po złożeniu, jedno skrzydło drzwi chowa się za drugie. Wyróżnia się też system typu single, posiadający jedną prowadnicę z wieszakami, pozwalającymi na zachodzenie drzwi na siebie.
Systemy drzwi przesuwnych charakteryzują się sporą funkcjonalnością. Podstawową zaletą posiadania drzwi przesuwnych jest oszczędność miejsca, co sprawdzi się zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Z uwagi na ich wszechstronność, mogą też służyć do podziału wnętrza, oddzielając np część wypoczynkową od jadalnej lub część biurową od sypialnianej. Charakteryzują się również łatwością montażu i możemy zdecydować się na nie w każdej chwili, nie tylko na etapie projektowania domu. Drzwi przesuwne, z uwagi na nieobecność progów są także dużym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych. Na koniec, są oryginalne i spełniają wiele walorów estetycznych.
Drzwi przesuwne, jak każdy produkt, posiadają również pewne wady, które należy wziąć pod uwagę. Głównym zarzutem jest brak pełnej szczelności czy izolacji. Posiadając takie drzwi, z uwagi na to, że w większości odstają nieco od ściany, nie zapewnimy sobie całkowitego wygłuszenia. Jeśli jednak zdecydujemy się na drzwi chowane w ścianie, możemy ten efekt nieco poprawić. Przy montażu należy pamiętać, że drzwi przesuwane są w bok, zatem na ścianie, na której zamontowaliśmy prowadnice nie umieścimy dodatkowych ozdób w postaci obrazów. Należy też pamiętać, że ewentualne meble powinny być odsunięte od ściany w taki sposób, aby umożliwić skrzydłom drzwi na przesunięcie się. Czasami możemy mieć również problem z aranżacją przestrzeni i dopasowaniem drzwi przesuwnych do stylu pozostałych drzwi w mieszkaniu, jedna z uwagi na występowanie systemów drzwiowych w różnych opcjach, problem ten wydaje się być skrajny.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |