› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Jak poradzić sobie z jesiennym bałaganem w ogrodzie?

› bieżące 2 miesiące temu    6.11.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak poradzić sobie z jesiennym bałaganem w ogrodzie?

Jesienna pogoda jest codziennie niezwykle zaskakująca. Jednego dnia podczas spaceru grzeją nas ostatnie promienie słońca, a następnego deszcz przegania nas z parków do domów. Często dopiero pod koniec września zdajemy sobie sprawę z tego, że upalne dni są już za nami. Warto więc korzystać z ostatnich dłuższych dni i spędzić czas w ogrodzie.

Jesień jest odpowiednim czasem do sadzenia roślin. Sadząc je jesienią możemy już od pierwszych dni wiosny podziwiać ich piękno. Drzewka oraz krzewy posadzone w październiku do mrozów zdołają się trochę ukorzenić, dzięki czemu są mniej narażone na wysychanie z powodu z powodu wiosennego nasłonecznienia. Jesienne porządki w ogrodzie zajmują sporo czasu, ale jest to konieczna czynność każdego właściciela ogrodu, który jest ozdobą każdego domu. Przed nastaniem mrozów musimy dobrze przygotować swój ogród na nadejście zimy. Poza ochroną roślin jesienią w ogrodzie jest też wiele innych prac do wykonania.

Do usuwania starych i połamanych gałęzi warto użyć profesjonalnego sprzętu. Narzędzia ręczne, takie jak sekatory czy nożyce są przydatne podczas przycinania cienkich gałęzi, ale do grubszych zdecydowanie lepszym wyborem będzie sprzęt mechaniczny taki jak pilarki. Trawnik jesienią kosimy znacznie rzadziej niż podczas sezonu. Dwa koszenia są jak najbardziej wystarczające, ponieważ trawa nie rośnie już tak intensywnie.

Z czym najbardziej kojarzy się nam jesień? Poza deszczem oraz ponurym nastrojem na pewno ze spadającymi liśćmi, które powodują bałagan wokół domu. Jest to spory problem, ale na szczęście istnieją urządzenia, które pomogą nam w uprzątnięciu ogrodu. Dmuchawy do liści zdecydowanie ułatwiają sprzątanie i pozwalają szybko oczyścić trawnik, chodniki oraz inne obszary dookoła posesji. Urządzenia te zasysają liście do rury, a następnie wirujące ostrza rozdrabniają je i kierują bezpośrednio do worka. Odkurzacze ogrodowe z funkcją dmuchawy do liści zastępują nam w ogrodzie klasyczne grabie.

Na rynku dostępne są dmuchawy do liści elektryczne oraz spalinowe. Plusem elektrycznych dmuchaw jest to, że nie emitują spalin, ale potrzebujemy wtedy długiego przewodu, abyśmy mogli swobodnie nimi pracować. Jeżeli posiadamy ogród, który ma dużą powierzchnię lub nie posiadamy wygodnego dostępu do sieci elektrycznej, to najlepszym wyborem będzie dmuchawa spalinowa. W przypadku spalinowej wersji przewód nie jest nam potrzebny i możemy swobodnie poruszać się z urządzeniem po całym ogrodzie. Jak już wcześniej wspomniałem dmuchawy do liści zastępują grabie. W przeciwieństwie do nich, dmuchawy nie naruszają naszego trawnika i oszczędzają naszą energię oraz czas, co jest dużym plusem tych urządzeń.

Podsumowując. Odkurzacze z funkcją dmuchawy do liści to niezbędny sprzęt, który powinien posiadać każdy właściciel ogrodu. Pomagają nam w utrzymaniu porządku oraz usuwaniu liści, skoszonej trawy i innych śmieci z naszego ogrodu. Jesienne prace w ogrodzie na pewno zaowocują na wiosnę. Pamiętajmy również o zabezpieczeniu na zimę narzędzi ogrodniczych oraz mebli ogrodowych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.