› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Kto weźmie za twarz kolejnych prezydentów Sloninę, Nowaczyka , Wielka i Wróblewskiego za... ~ KolaJEŚLI CHODZI O STOCZNIĘ ELBLĄG TO pan poseł był prezesem ,a WLAŚCICIELEM słółka WECO... ~ j23Dokładnie POPiS tylko patrzy gdzie cos może ugrać, trzeba nam takich ludzi którzy potrafią... ~ urlopowiczA cała reszta posłów nie widzi problemu czy jest umoczona w lokalne układziki? ~ Alaautor lansuje tego lysego nieroba od poczatku swojej pracy w tym portalu. Niech sie zainteresuje... ~ jako komisja panu zabraniamNo i proszę , każdy kij ma dwa końce i w tej sprawie mnie to też zaniepokoiło.Panie pośle... ~ elblażankaW końcu ktoś nazwał sprawę po imieniu. Pan poseł słusznie definiuje problem - na... ~ FaBrawo! W końcu ktoś kto widzi realne problemy i szuka rozwiązań, które rzeczywiście pomogą a... ~ Mieszkaniec Wszystkie moje koleżanki kupują w ciucholandach. Ja też się przekonałam. Mam stamtąd świetne... ~ SisiA co jest w tym złego? Ja chodzę do lumpeksów reguarnie i znajduję tam czasem napeawdę... ~ korneliaK9000Dlaczego ludzie kupuja w lumpeksach?Jakby Nasi chlebodawcy biznesmeni od siedmiu bolesci płacili... ~ Jaś FasolaKażde nowe ubranie czy to z rzeczy używanych czy nówka ze sklepu musi być wyprane. Na jednych... ~ Miszkurka2000Bo jest taniej i można znaleźć odzież wysokiej jakości z bogatych państw Zachodu. Towar w... ~ zakupoholiczka biedaki i tyle ~ hihiNie wszędzie w lumpeksach jest tak bogato jak w Elblągu. Byłam w kilku w Trójmieście i albo... ~ BasiaSZUWAROWO-BAGIENNA BIEDA. ~ ikivMnie polecono fototapety, które powiększają wnętrze i kupiłam taką i co ciekawe... ~ Mała miBieda aż miejsc parkingowych brak i kosze pełne! Mało,jest jeszcze oburzenie,że Ruski im... ~ gość

Jak prawidłowo podłączyć WC w łazience?

› poradnik 7 miesięcy temu    24.10.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Jak wiadomo, jednym z najważniejszych elementów toalety lub łazienki (wszystko zależy od zagospodarowania pomieszczeń w lokalu) jest wc. Naturalnie, aby mogło ono funkcjonować zgodnie ze swoim przeznaczeniem, powinno zostać w odpowiedni sposób podłączone.

Niestety, sama ta usługa często kosztuje dokładnie tyle, co sama miska od wc. Właśnie z tego powodu warto spróbować zainstalować ją samodzielnie, oczywiście stosując się do określonych zasad.

Najpierw potrzebna przymiarka

Nigdy niczego nie powinno się robić „na oślep” ani liczyć na to, że spontanicznie podjęta decyzja okaże się w pełni trafna. Na początku należy sprawdzić, czy konkretne ustawienie miski kompaktowej okaże się w pełni funkcjonalne.

Trzeba więc zobaczyć, czy da się do niej bez problemu dojść i usiąść. Koniecznie powinno się też zwrócić uwagę na to, czy w przestrzeni między rurą odpływową i otworem samej miski będzie możliwość zmieszczenia elastycznego przyłącza wc.

Pamiętaj, że w razie potrzeby możesz dokonywać dowolnych manipulacji – zmieniać jego ustawienie, skracać czy też wydłużać rurę oraz dokręcać do niej właściwie dopasowane kolanko.

Zamontuj miskę i zbiornik

Mocowanie miski do podłoża można przeprowadzić wtedy, kiedy zostanie już ustawiona we właściwym miejscu. Najpierw trzeba wywiercić otwory, jednocześnie uważając, by nie uszkodzić kafelków (w tym celu najlepiej wykorzystywać wyłącznie najniższe obroty wiertarki).

Potem w otwory należy włożyć kołki rozporowe, a w misce umieścić kołnierzyki, mające ją uchronić przed uszkodzeniem ceramiki. W efekcie powinno się otrzymać stabilnie stojącą muszlę sedesową.

W następnej kolejności miskę trzeba połączyć jeszcze ze zbiornikiem, wykorzystując w tym celu uszczelki, podkładki i motylka.

Jak podłączyć wodę?

Aby nie doprowadzić przypadkiem do zalania łazienki, warto przed podłączeniem wc odciąć główny dopływ wody. Zbiornik trzeba połączyć z zaworem kątowym przy użyciu wężyka. Po tej czynności trzeba najpierw sprawdzić szczelność takiej konstrukcji i w razie ujawnienia się jakiegoś przecieku, zadbać o poprawki.

Zakładanie deski sedesowej

Na sam koniec pozostaje założenie deski sedesowej. Zwykle poszczególne modele desek sedesowych są do siebie zbliżone wizualnie, jednak mogą wystąpić niewielkie różnice w montowaniu poszczególnych egzemplarzy.

Najlepiej będzie zasugerować się instrukcją, którą producent prawdopodobnie zamieści na opakowaniu. Na pewno jednak potrzebny okaże się zestaw montażowy: nakrętki, śruby i podkładki. Pamiętaj, by za każdym razem zachować pełną ostrożność.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.