› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba WangaOczywiście, że proste. Sama naklejałam i wyszło pięknie. Fakt, że to był sklep z polecenia... ~ KaśkaJestem zdecydowanie na tak! ~ ELStraszne rzeczy, odnowiono niemiecka will? Przy tym był pan Wilk, przedstawiciel PiSu? Pytanie,... ~ EuPiCzłowieku o marnej wiedzy nawet nie wiesz ile leży tam na dnie żelastwa!!!!!!!!!!!!!!!! O... ~ WOLNY ELBLAGNa zachodzie w Holandii to normalne, że takie kąpieliska są w takich miejscach, no ale cóż ,... ~ wyborcaGłupi i Głupota ... Tam basen ul.Spacercka ... Polityk jest wariat rzeki na basenie. Głupi... ~ Huberta Super... Po 5 piwek w Specjal-Pubie i na plażę!!! ~ ksamolA co robiłeś do tej pory???? Zbierałeś piasek????? ~ WOLNY ELBLAGCzyżby Panu Stefanowi zostało trochę odpadów po zamkniętej odlewni z Pasłęka ? A może... ~ Mariusz LewandowskiByłoby super! Zbyt piękne, aby było możliwe. ~ NetaPomysł ok, ALE: 1. Co z ewentualnymi powodziami? 2. Co z "elementem" z tamtej dzielnicy miasta,... ~ Anty

Jak prawidłowo podłączyć WC w łazience?

› poradnik 12 miesięcy temu    24.10.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak prawidłowo podłączyć WC w łazience?

Jak wiadomo, jednym z najważniejszych elementów toalety lub łazienki (wszystko zależy od zagospodarowania pomieszczeń w lokalu) jest wc. Naturalnie, aby mogło ono funkcjonować zgodnie ze swoim przeznaczeniem, powinno zostać w odpowiedni sposób podłączone.

Niestety, sama ta usługa często kosztuje dokładnie tyle, co sama miska od wc. Właśnie z tego powodu warto spróbować zainstalować ją samodzielnie, oczywiście stosując się do określonych zasad.

Najpierw potrzebna przymiarka

Nigdy niczego nie powinno się robić „na oślep” ani liczyć na to, że spontanicznie podjęta decyzja okaże się w pełni trafna. Na początku należy sprawdzić, czy konkretne ustawienie miski kompaktowej okaże się w pełni funkcjonalne.

Trzeba więc zobaczyć, czy da się do niej bez problemu dojść i usiąść. Koniecznie powinno się też zwrócić uwagę na to, czy w przestrzeni między rurą odpływową i otworem samej miski będzie możliwość zmieszczenia elastycznego przyłącza wc.

Pamiętaj, że w razie potrzeby możesz dokonywać dowolnych manipulacji – zmieniać jego ustawienie, skracać czy też wydłużać rurę oraz dokręcać do niej właściwie dopasowane kolanko.

Zamontuj miskę i zbiornik

Mocowanie miski do podłoża można przeprowadzić wtedy, kiedy zostanie już ustawiona we właściwym miejscu. Najpierw trzeba wywiercić otwory, jednocześnie uważając, by nie uszkodzić kafelków (w tym celu najlepiej wykorzystywać wyłącznie najniższe obroty wiertarki).

Potem w otwory należy włożyć kołki rozporowe, a w misce umieścić kołnierzyki, mające ją uchronić przed uszkodzeniem ceramiki. W efekcie powinno się otrzymać stabilnie stojącą muszlę sedesową.

W następnej kolejności miskę trzeba połączyć jeszcze ze zbiornikiem, wykorzystując w tym celu uszczelki, podkładki i motylka.

Jak podłączyć wodę?

Aby nie doprowadzić przypadkiem do zalania łazienki, warto przed podłączeniem wc odciąć główny dopływ wody. Zbiornik trzeba połączyć z zaworem kątowym przy użyciu wężyka. Po tej czynności trzeba najpierw sprawdzić szczelność takiej konstrukcji i w razie ujawnienia się jakiegoś przecieku, zadbać o poprawki.

Zakładanie deski sedesowej

Na sam koniec pozostaje założenie deski sedesowej. Zwykle poszczególne modele desek sedesowych są do siebie zbliżone wizualnie, jednak mogą wystąpić niewielkie różnice w montowaniu poszczególnych egzemplarzy.

Najlepiej będzie zasugerować się instrukcją, którą producent prawdopodobnie zamieści na opakowaniu. Na pewno jednak potrzebny okaże się zestaw montażowy: nakrętki, śruby i podkładki. Pamiętaj, by za każdym razem zachować pełną ostrożność.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.