› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
REMONT ROBIĆ ŚMIECH NA SALI NIECH PODATKI ZACZNĄ PŁACIĆ A NIE NARKOTYKI SPRZEDAJĄ ~ JADO ROBOTY ŚMIECI A NIE CHLEJECIE I ĆPACIE A NA DODATEK SAMI PROCHY SPRZEDAJĄ ~ EDZIANa zdjęciach prezentuję się pięknie :) ~ hanulkaAle mi sensacja , przecież to normalna procedura. Przedsprzedaż jest stosowana wszędzie i na... ~ JaaagAutor artykułu nie ma pojęcia o rynku deweloperskim a szkoda. ~ BeckBudowlancy co to jest cytat z artykułu "pozwolenia na budowę na razie nie brak" budowlaniec z... ~ inspektor budowlanyByłby to najpiękniejszy pomnik w Elblągu i z ciekawą historią. Popieram całym sercem... ~ Jacoby"...ogrodzenie jest, ale pozwolenia na budowę na razie nie brak." Jak to rozumieć? ~ elka77Piękna! Elbląg miałby drugi po piekarczyku symbol, tym razem kobiecy. Jestem za. ~ Dominika[Po sprzedaży huczne bankructwo. ~ $$$$Regal park flat and byznes for janushe byznesu from elbląg ~ great nameJestem pewien że to ten wspaniały Człowiek i Pilot latał nad Elblagiem i nad Zalewem Wiślanym... ~ ObserwatorWiadomości ogórkowe ! ~ RomeoFajna inicjatywa brawo dla tego pana ~ autoszlifpopieram budowe, niezaleznosc to podstawa! Wszyscy jestesmy za Normalnoscia itd i Wszyscy mam... ~ trzezwylumpeksy są super, a kolejki do kas mówią same za siebie... ~ alutka011ładnie można wyciagnac odszkodowanie przez te niewidoczne linki:D ~ lulWspółczuję dziecku które wjechało by tam rozpędzonym rowerem i zahaczyło szyją o tą... ~ hrhdhdrh

Jak prawidłowo podłączyć WC w łazience?

› poradnik 9 miesięcy temu    24.10.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak prawidłowo podłączyć WC w łazience?

Jak wiadomo, jednym z najważniejszych elementów toalety lub łazienki (wszystko zależy od zagospodarowania pomieszczeń w lokalu) jest wc. Naturalnie, aby mogło ono funkcjonować zgodnie ze swoim przeznaczeniem, powinno zostać w odpowiedni sposób podłączone.

Niestety, sama ta usługa często kosztuje dokładnie tyle, co sama miska od wc. Właśnie z tego powodu warto spróbować zainstalować ją samodzielnie, oczywiście stosując się do określonych zasad.

Najpierw potrzebna przymiarka

Nigdy niczego nie powinno się robić „na oślep” ani liczyć na to, że spontanicznie podjęta decyzja okaże się w pełni trafna. Na początku należy sprawdzić, czy konkretne ustawienie miski kompaktowej okaże się w pełni funkcjonalne.

Trzeba więc zobaczyć, czy da się do niej bez problemu dojść i usiąść. Koniecznie powinno się też zwrócić uwagę na to, czy w przestrzeni między rurą odpływową i otworem samej miski będzie możliwość zmieszczenia elastycznego przyłącza wc.

Pamiętaj, że w razie potrzeby możesz dokonywać dowolnych manipulacji – zmieniać jego ustawienie, skracać czy też wydłużać rurę oraz dokręcać do niej właściwie dopasowane kolanko.

Zamontuj miskę i zbiornik

Mocowanie miski do podłoża można przeprowadzić wtedy, kiedy zostanie już ustawiona we właściwym miejscu. Najpierw trzeba wywiercić otwory, jednocześnie uważając, by nie uszkodzić kafelków (w tym celu najlepiej wykorzystywać wyłącznie najniższe obroty wiertarki).

Potem w otwory należy włożyć kołki rozporowe, a w misce umieścić kołnierzyki, mające ją uchronić przed uszkodzeniem ceramiki. W efekcie powinno się otrzymać stabilnie stojącą muszlę sedesową.

W następnej kolejności miskę trzeba połączyć jeszcze ze zbiornikiem, wykorzystując w tym celu uszczelki, podkładki i motylka.

Jak podłączyć wodę?

Aby nie doprowadzić przypadkiem do zalania łazienki, warto przed podłączeniem wc odciąć główny dopływ wody. Zbiornik trzeba połączyć z zaworem kątowym przy użyciu wężyka. Po tej czynności trzeba najpierw sprawdzić szczelność takiej konstrukcji i w razie ujawnienia się jakiegoś przecieku, zadbać o poprawki.

Zakładanie deski sedesowej

Na sam koniec pozostaje założenie deski sedesowej. Zwykle poszczególne modele desek sedesowych są do siebie zbliżone wizualnie, jednak mogą wystąpić niewielkie różnice w montowaniu poszczególnych egzemplarzy.

Najlepiej będzie zasugerować się instrukcją, którą producent prawdopodobnie zamieści na opakowaniu. Na pewno jednak potrzebny okaże się zestaw montażowy: nakrętki, śruby i podkładki. Pamiętaj, by za każdym razem zachować pełną ostrożność.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.