› poradnik |
ponad rok temu
24.10.2017 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Jak wiadomo, jednym z najważniejszych elementów toalety lub łazienki (wszystko zależy od zagospodarowania pomieszczeń w lokalu) jest wc. Naturalnie, aby mogło ono funkcjonować zgodnie ze swoim przeznaczeniem, powinno zostać w odpowiedni sposób podłączone.
Niestety, sama ta usługa często kosztuje dokładnie tyle, co sama miska od wc. Właśnie z tego powodu warto spróbować zainstalować ją samodzielnie, oczywiście stosując się do określonych zasad.
Nigdy niczego nie powinno się robić „na oślep” ani liczyć na to, że spontanicznie podjęta decyzja okaże się w pełni trafna. Na początku należy sprawdzić, czy konkretne ustawienie miski kompaktowej okaże się w pełni funkcjonalne.
Trzeba więc zobaczyć, czy da się do niej bez problemu dojść i usiąść. Koniecznie powinno się też zwrócić uwagę na to, czy w przestrzeni między rurą odpływową i otworem samej miski będzie możliwość zmieszczenia elastycznego przyłącza wc.
Pamiętaj, że w razie potrzeby możesz dokonywać dowolnych manipulacji – zmieniać jego ustawienie, skracać czy też wydłużać rurę oraz dokręcać do niej właściwie dopasowane kolanko.
Mocowanie miski do podłoża można przeprowadzić wtedy, kiedy zostanie już ustawiona we właściwym miejscu. Najpierw trzeba wywiercić otwory, jednocześnie uważając, by nie uszkodzić kafelków (w tym celu najlepiej wykorzystywać wyłącznie najniższe obroty wiertarki).
Potem w otwory należy włożyć kołki rozporowe, a w misce umieścić kołnierzyki, mające ją uchronić przed uszkodzeniem ceramiki. W efekcie powinno się otrzymać stabilnie stojącą muszlę sedesową.
W następnej kolejności miskę trzeba połączyć jeszcze ze zbiornikiem, wykorzystując w tym celu uszczelki, podkładki i motylka.
Aby nie doprowadzić przypadkiem do zalania łazienki, warto przed podłączeniem wc odciąć główny dopływ wody. Zbiornik trzeba połączyć z zaworem kątowym przy użyciu wężyka. Po tej czynności trzeba najpierw sprawdzić szczelność takiej konstrukcji i w razie ujawnienia się jakiegoś przecieku, zadbać o poprawki.
Na sam koniec pozostaje założenie deski sedesowej. Zwykle poszczególne modele desek sedesowych są do siebie zbliżone wizualnie, jednak mogą wystąpić niewielkie różnice w montowaniu poszczególnych egzemplarzy.
Najlepiej będzie zasugerować się instrukcją, którą producent prawdopodobnie zamieści na opakowaniu. Na pewno jednak potrzebny okaże się zestaw montażowy: nakrętki, śruby i podkładki. Pamiętaj, by za każdym razem zachować pełną ostrożność.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |