› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
ERCE A dlaczego nie Jarosława przepraszam Lecha Kaczyńskiego.? ~ er ceOby Pisiory nie wyskoczyły z nazwą im. wielkiego, małego prezydenta! ~ Jaaneka może Lecha Kaczyńskiego???? jakiego stulecia przecież szkopy zajebały elbląg po I rozbiorze... ~ elblążaninBardzo dobra nazwa. Szacun dla prezydenta! ~ człowiek od pizzyNie głosowałem na Wróblewskiego, ale ten jego pomysł z nazwą wiaduktu popieram. ~ Tomek888 lat temu było 3 razy mniej zadłużonych, czy to wiele nie mówi?,a co na to PiS z dobrej... ~ EuPiCzy jakiś urzędnik może wytłumaczyć w jaki sposób można doprowadzić do stutysięcznego... ~ ???Interesuje mnie kilka mieszkań ze splace zadłużenie i je przejmie jak to zrobić ktoś cos... ~ Spłace dług Ty człowieku zasuwas po 12 h 6 dni w tygodniu żeby opłacić stacje a miasto ma tyle lokali ze by... ~ 21 wiek a nie komuna ;-) Niektórzy muszą pracować z nadgodzinami i w weekendy żeby nie mieć zadłużenia a patologia... ~ Dośćprzy tej ulicy jest chyba 5 takich samych bloków, a tylko ten tak wygląda, to chyba świadczy o... ~ m&mNie rozumiem, jak wspolnota ma pretensje sama do siebie? Prosze wziac kredyt i robic remont, a nie... ~ Elblazaninto jest luksus, Bema 33 klatka szok ~ mama"Nie ma domofonu więc co rusz nocuje na klatce bezdomny. Boimy się czy nie zaprószy ognia" W... ~ DonDenie gadajcie glupot mieszkania w srodku sa extra chyba ze ktos nie dba to ze troche tynku odpada to... ~ masakraco za glupoty po prostu chca zeby im blok wyrementowac mieszkalem tam wiele lat nie dawno sie... ~ aaaaaaaaasZebrać się w kupę,zrobić zebranie,ustalić reguły remontu u gitara. Prezes pomoże,tylko... ~ Skutki kupna mieszkania na własność Pni MK niedługo będą wybory samorządowe i trzeba sie pokazać że coś się robi? ~ dodo

Jak prawidłowo podłączyć WC w łazience?

› poradnik 4 miesiące temu    24.10.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Jak wiadomo, jednym z najważniejszych elementów toalety lub łazienki (wszystko zależy od zagospodarowania pomieszczeń w lokalu) jest wc. Naturalnie, aby mogło ono funkcjonować zgodnie ze swoim przeznaczeniem, powinno zostać w odpowiedni sposób podłączone.

Niestety, sama ta usługa często kosztuje dokładnie tyle, co sama miska od wc. Właśnie z tego powodu warto spróbować zainstalować ją samodzielnie, oczywiście stosując się do określonych zasad.

Najpierw potrzebna przymiarka

Nigdy niczego nie powinno się robić „na oślep” ani liczyć na to, że spontanicznie podjęta decyzja okaże się w pełni trafna. Na początku należy sprawdzić, czy konkretne ustawienie miski kompaktowej okaże się w pełni funkcjonalne.

Trzeba więc zobaczyć, czy da się do niej bez problemu dojść i usiąść. Koniecznie powinno się też zwrócić uwagę na to, czy w przestrzeni między rurą odpływową i otworem samej miski będzie możliwość zmieszczenia elastycznego przyłącza wc.

Pamiętaj, że w razie potrzeby możesz dokonywać dowolnych manipulacji – zmieniać jego ustawienie, skracać czy też wydłużać rurę oraz dokręcać do niej właściwie dopasowane kolanko.

Zamontuj miskę i zbiornik

Mocowanie miski do podłoża można przeprowadzić wtedy, kiedy zostanie już ustawiona we właściwym miejscu. Najpierw trzeba wywiercić otwory, jednocześnie uważając, by nie uszkodzić kafelków (w tym celu najlepiej wykorzystywać wyłącznie najniższe obroty wiertarki).

Potem w otwory należy włożyć kołki rozporowe, a w misce umieścić kołnierzyki, mające ją uchronić przed uszkodzeniem ceramiki. W efekcie powinno się otrzymać stabilnie stojącą muszlę sedesową.

W następnej kolejności miskę trzeba połączyć jeszcze ze zbiornikiem, wykorzystując w tym celu uszczelki, podkładki i motylka.

Jak podłączyć wodę?

Aby nie doprowadzić przypadkiem do zalania łazienki, warto przed podłączeniem wc odciąć główny dopływ wody. Zbiornik trzeba połączyć z zaworem kątowym przy użyciu wężyka. Po tej czynności trzeba najpierw sprawdzić szczelność takiej konstrukcji i w razie ujawnienia się jakiegoś przecieku, zadbać o poprawki.

Zakładanie deski sedesowej

Na sam koniec pozostaje założenie deski sedesowej. Zwykle poszczególne modele desek sedesowych są do siebie zbliżone wizualnie, jednak mogą wystąpić niewielkie różnice w montowaniu poszczególnych egzemplarzy.

Najlepiej będzie zasugerować się instrukcją, którą producent prawdopodobnie zamieści na opakowaniu. Na pewno jednak potrzebny okaże się zestaw montażowy: nakrętki, śruby i podkładki. Pamiętaj, by za każdym razem zachować pełną ostrożność.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.