› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
REMONT ROBIĆ ŚMIECH NA SALI NIECH PODATKI ZACZNĄ PŁACIĆ A NIE NARKOTYKI SPRZEDAJĄ ~ JADO ROBOTY ŚMIECI A NIE CHLEJECIE I ĆPACIE A NA DODATEK SAMI PROCHY SPRZEDAJĄ ~ EDZIANa zdjęciach prezentuję się pięknie :) ~ hanulkaAle mi sensacja , przecież to normalna procedura. Przedsprzedaż jest stosowana wszędzie i na... ~ JaaagAutor artykułu nie ma pojęcia o rynku deweloperskim a szkoda. ~ BeckBudowlancy co to jest cytat z artykułu "pozwolenia na budowę na razie nie brak" budowlaniec z... ~ inspektor budowlanyByłby to najpiękniejszy pomnik w Elblągu i z ciekawą historią. Popieram całym sercem... ~ Jacoby"...ogrodzenie jest, ale pozwolenia na budowę na razie nie brak." Jak to rozumieć? ~ elka77Piękna! Elbląg miałby drugi po piekarczyku symbol, tym razem kobiecy. Jestem za. ~ Dominika[Po sprzedaży huczne bankructwo. ~ $$$$Regal park flat and byznes for janushe byznesu from elbląg ~ great nameJestem pewien że to ten wspaniały Człowiek i Pilot latał nad Elblagiem i nad Zalewem Wiślanym... ~ ObserwatorWiadomości ogórkowe ! ~ RomeoFajna inicjatywa brawo dla tego pana ~ autoszlifpopieram budowe, niezaleznosc to podstawa! Wszyscy jestesmy za Normalnoscia itd i Wszyscy mam... ~ trzezwylumpeksy są super, a kolejki do kas mówią same za siebie... ~ alutka011ładnie można wyciagnac odszkodowanie przez te niewidoczne linki:D ~ lulWspółczuję dziecku które wjechało by tam rozpędzonym rowerem i zahaczyło szyją o tą... ~ hrhdhdrh

Jak skutecznie pozbyć się zacieków z okien? Zobacz rady

› poradnik 3 miesiące temu    5.05.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak skutecznie pozbyć się zacieków z okien? Zobacz rady

Mycie okien to jedna z tych czynności, które na liście sprzątania często zostawiamy na koniec – w końcu walka z zaciekami na szybach nie należy do najbardziej przyjemnych czynności. Na szczęście jest kilka sposobów, które sprawią, że mycie okien stanie się łatwiejsze, a szyby lśniące i przejrzyste.

Przyjęło się, że okna w mieszkaniach oraz domach myjemy mniej więcej dwa razy w roku – przed Świętami Bożego Narodzenia oraz przed Wielkanocą lub wraz z nadejściem ciepłej, wiosennej pogody. Chcemy uporządkować tę przestrzeń, by móc powiesić świeże, lżejsze firanki i nowe zasłony, a na oknie dodać kwiaty. W pierwszym kroku powinniśmy zadbać o porządek. Jak umyć okna i nie martwić się o zacieki? Poznaj kilka trików, dzięki którym cały proces przebiegnie szybko i co najważniejsze: z dobrym efektem.

Po pierwsze: wybierz odpowiedni płyn

Jak myć okna bez obaw o smugi? Nieestetyczne zacieki powstają, gdy zawodzi technika mycia szyb lub używamy niewłaściwych materiałów do ich czyszczenia. Czym je myć? Możemy użyć dedykowanego detergentu do powierzchni szklanych lub płynu do mycia naczyń, dodanego w niewielkiej ilości do letniej wody. Jeśli chcemy uniknąć stosowania środków chemicznych, dobrym rozwiązaniem będzie użycie wody z cytryną lub octem. Ich właściwości myjące doskonale radzą sobie z pyłem i osadem.

Po drugie: nieodzowna jest ściereczka

Sam płyn to oczywiście dopiero początek. Równie ważne jest osuszenie i wypolerowanie okien. Możemy użyć do tego dobrej jakości papierowych ręczników kuchennych lub miękkich bawełnianych ściereczek. Ważne jest, aby materiał dobrze zbierał wilgoć i nie pozostawiał pyłków oraz smug. Ciekawym rozwiązaniem są ściereczki z mikrofibry lub zwykła, czarno-biała gazeta. Jednak nie sam materiał, a sposób polerowania ma znaczenie. Jak robić to właściwie? Zaczynamy od góry i powoli schodzimy w dół okna. Przyciskamy ściereczkę dosyć mocno i dokładnie polerujemy szybę ruchami okrężnymi.

A może myjka ciśnieniowa?

Czasami, pomimo używania właściwych środków czyszczących i odpowiedniego polerowania, wciąż trudno uniknąć smug. Warto wtedy sięgnąć po rozwiązania elektroniczne. Słyszeliście o myjce ciśnieniowej? To dobre wyjście także w domach z dużą ilością okien. W zależności od jej rodzaju, najpierw rozprowadzamy płyn (może być tradycyjny detergent lub woda z cytryną) i myjemy okna, a następnie zbieramy pozostałości drugim sprzętem. Istnieją urządzenia, dzięki którym możemy wykonać obie te czynności. Myjka ciśnieniowa dokładnie i szybko zbiera wilgoć, nie pozostawiając smug ani zacieków.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.