› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Jak skutecznie pozbyć się zacieków z okien? Zobacz rady

› poradnik 8 miesięcy temu    5.05.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak skutecznie pozbyć się zacieków z okien? Zobacz rady

Mycie okien to jedna z tych czynności, które na liście sprzątania często zostawiamy na koniec – w końcu walka z zaciekami na szybach nie należy do najbardziej przyjemnych czynności. Na szczęście jest kilka sposobów, które sprawią, że mycie okien stanie się łatwiejsze, a szyby lśniące i przejrzyste.

Przyjęło się, że okna w mieszkaniach oraz domach myjemy mniej więcej dwa razy w roku – przed Świętami Bożego Narodzenia oraz przed Wielkanocą lub wraz z nadejściem ciepłej, wiosennej pogody. Chcemy uporządkować tę przestrzeń, by móc powiesić świeże, lżejsze firanki i nowe zasłony, a na oknie dodać kwiaty. W pierwszym kroku powinniśmy zadbać o porządek. Jak umyć okna i nie martwić się o zacieki? Poznaj kilka trików, dzięki którym cały proces przebiegnie szybko i co najważniejsze: z dobrym efektem.

Po pierwsze: wybierz odpowiedni płyn

Jak myć okna bez obaw o smugi? Nieestetyczne zacieki powstają, gdy zawodzi technika mycia szyb lub używamy niewłaściwych materiałów do ich czyszczenia. Czym je myć? Możemy użyć dedykowanego detergentu do powierzchni szklanych lub płynu do mycia naczyń, dodanego w niewielkiej ilości do letniej wody. Jeśli chcemy uniknąć stosowania środków chemicznych, dobrym rozwiązaniem będzie użycie wody z cytryną lub octem. Ich właściwości myjące doskonale radzą sobie z pyłem i osadem.

Po drugie: nieodzowna jest ściereczka

Sam płyn to oczywiście dopiero początek. Równie ważne jest osuszenie i wypolerowanie okien. Możemy użyć do tego dobrej jakości papierowych ręczników kuchennych lub miękkich bawełnianych ściereczek. Ważne jest, aby materiał dobrze zbierał wilgoć i nie pozostawiał pyłków oraz smug. Ciekawym rozwiązaniem są ściereczki z mikrofibry lub zwykła, czarno-biała gazeta. Jednak nie sam materiał, a sposób polerowania ma znaczenie. Jak robić to właściwie? Zaczynamy od góry i powoli schodzimy w dół okna. Przyciskamy ściereczkę dosyć mocno i dokładnie polerujemy szybę ruchami okrężnymi.

A może myjka ciśnieniowa?

Czasami, pomimo używania właściwych środków czyszczących i odpowiedniego polerowania, wciąż trudno uniknąć smug. Warto wtedy sięgnąć po rozwiązania elektroniczne. Słyszeliście o myjce ciśnieniowej? To dobre wyjście także w domach z dużą ilością okien. W zależności od jej rodzaju, najpierw rozprowadzamy płyn (może być tradycyjny detergent lub woda z cytryną) i myjemy okna, a następnie zbieramy pozostałości drugim sprzętem. Istnieją urządzenia, dzięki którym możemy wykonać obie te czynności. Myjka ciśnieniowa dokładnie i szybko zbiera wilgoć, nie pozostawiając smug ani zacieków.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.