› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Mnie polecono fototapety, które powiększają wnętrze i kupiłam taką i co ciekawe... ~ Mała miBieda aż miejsc parkingowych brak i kosze pełne! Mało,jest jeszcze oburzenie,że Ruski im... ~ gośćJest drożyzna. W końcu ktoś napisał prawdę. Propaganda, że niby jest lepiej. Jest lepiej, bo... ~ ZbyszekNa Youtube jest fajny filmik oni muszą być na prawdę głodni:https://youtu.be/H8pgR4OlH0U ~ Akcjat4 Trochę mnie to dziwi, bo komunikację oblegają same emeryty z wózkiem. Co wy dzień w dzień... ~ gośćTylko milicyjna guma nauczy hołotę kultury! ~ gośćNiech Elbląskie Stowarzyszenie Sympatyków Sportów Zimowych zadeklaruje się że bez względu na... ~ Misia KasiaBędziesz siedział za ten wał. 3700 podpisów za, na 100 tysięcy mieszkańców. Dla 4 tys. ludzi... ~ kkk(...) Infrastrukturę narciarską należy przejąć od upadającego podmiotu za symboliczną... ~ Robert KolińskiŻebyśmy dobrze się zrozumieli - miasto Elbląg chce odkupić od prywatnej firmy (nieudolnie... ~ Robert KolińskiJakie zainteresowanie? hehehehe ~ lulRacja, co robi urząd miasta w takim wypadku ? ~ maxx44Urząd miasta - wstyd! ~ ObywatelRównież jestem zdania, że fototapety są nadal modne. Mi przypadły do gustu fototapety z... ~ gładkaPrzeciez to nie jest dewastacja z jednego weekendu. Najprawdopodobniej tam nigdy nie bylo sprzatane... ~ ElblazankaŻeby zniszczyć plac zabaw. Co to za motłoch to zrobił? Takich ludzi powinno się kastrować,... ~ AntyWszystko zniszczone przez te dzieciaki z tej bursy piją palą i i niewiadomo co jeszcze a dyrekcja... ~ Daleko mieszkam a wiempodwórko na rogu ulicy Freta i Stawidłowej miasto nic tu nie zrobiło od wojny mieszkańcy... ~ novak

Jak skutecznie pozbyć się zacieków z okien? Zobacz rady

› poradnik 18 dni temu    5.05.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Mycie okien to jedna z tych czynności, które na liście sprzątania często zostawiamy na koniec – w końcu walka z zaciekami na szybach nie należy do najbardziej przyjemnych czynności. Na szczęście jest kilka sposobów, które sprawią, że mycie okien stanie się łatwiejsze, a szyby lśniące i przejrzyste.

Przyjęło się, że okna w mieszkaniach oraz domach myjemy mniej więcej dwa razy w roku – przed Świętami Bożego Narodzenia oraz przed Wielkanocą lub wraz z nadejściem ciepłej, wiosennej pogody. Chcemy uporządkować tę przestrzeń, by móc powiesić świeże, lżejsze firanki i nowe zasłony, a na oknie dodać kwiaty. W pierwszym kroku powinniśmy zadbać o porządek. Jak umyć okna i nie martwić się o zacieki? Poznaj kilka trików, dzięki którym cały proces przebiegnie szybko i co najważniejsze: z dobrym efektem.

Po pierwsze: wybierz odpowiedni płyn

Jak myć okna bez obaw o smugi? Nieestetyczne zacieki powstają, gdy zawodzi technika mycia szyb lub używamy niewłaściwych materiałów do ich czyszczenia. Czym je myć? Możemy użyć dedykowanego detergentu do powierzchni szklanych lub płynu do mycia naczyń, dodanego w niewielkiej ilości do letniej wody. Jeśli chcemy uniknąć stosowania środków chemicznych, dobrym rozwiązaniem będzie użycie wody z cytryną lub octem. Ich właściwości myjące doskonale radzą sobie z pyłem i osadem.

Po drugie: nieodzowna jest ściereczka

Sam płyn to oczywiście dopiero początek. Równie ważne jest osuszenie i wypolerowanie okien. Możemy użyć do tego dobrej jakości papierowych ręczników kuchennych lub miękkich bawełnianych ściereczek. Ważne jest, aby materiał dobrze zbierał wilgoć i nie pozostawiał pyłków oraz smug. Ciekawym rozwiązaniem są ściereczki z mikrofibry lub zwykła, czarno-biała gazeta. Jednak nie sam materiał, a sposób polerowania ma znaczenie. Jak robić to właściwie? Zaczynamy od góry i powoli schodzimy w dół okna. Przyciskamy ściereczkę dosyć mocno i dokładnie polerujemy szybę ruchami okrężnymi.

A może myjka ciśnieniowa?

Czasami, pomimo używania właściwych środków czyszczących i odpowiedniego polerowania, wciąż trudno uniknąć smug. Warto wtedy sięgnąć po rozwiązania elektroniczne. Słyszeliście o myjce ciśnieniowej? To dobre wyjście także w domach z dużą ilością okien. W zależności od jej rodzaju, najpierw rozprowadzamy płyn (może być tradycyjny detergent lub woda z cytryną) i myjemy okna, a następnie zbieramy pozostałości drugim sprzętem. Istnieją urządzenia, dzięki którym możemy wykonać obie te czynności. Myjka ciśnieniowa dokładnie i szybko zbiera wilgoć, nie pozostawiając smug ani zacieków.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.