› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Jak sobie radzić ze śniegiem na dachu?

› bieżące ponad rok temu    27.02.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jak sobie radzić ze śniegiem na dachu?

Śnieg na dachu to niestety dość poważny problem. Związany jest z wieloma zagrożeniami, w tym przede wszystkim ze zniszczeniami spowodowanymi jego naciskiem na konstrukcje dachu oraz z jego niekontrolowanym spadaniem w bezpośredniej bliskości ścian budynku. Jak sobie z nim radzić?

Odpowiednia konstrukcja dachu

Na samym początku warto wspomnieć o kwestii, która w praktyce stanu zastanego ma niewielkie znaczenie, bo i tak już nic nie można z nią zrobić, ale może być szalenie istotna dla naszych późniejszych zmagań z żywiołem. Chodzi o konstrukcje dachu.

Zazwyczaj tym łatwiej jest sobie radzić ze śniegiem na dachu, im bardziej przystosowany jest do tego dach. Co ważne, nie chodzi tutaj o różnego rodzaju ekstrema, w których dach byłby na przykład niemal całkowicie stromy. Niektóre technologie nieznacznie nawet pochylonych dachów bardzo pomagają w kwestii łatwego i efektywnego usuwania śniegu. Dobrym przykładem jest tutaj blacha falista oraz blacho dachówki, w przypadku których śnieg się nie trzyma i bardzo łatwo osuwa, zanim ilość osuwanej pokrywy będzie mogła komukolwiek zagrozić. Z kolei wszelkiego rodzaju bitumiczne i chropowate pokrycia, w szczególności nap łaskich dachach, oznaczają wielkie wyzwanie dla zarządcy nieruchomości.

Ułatwmy sobie usuwanie śniegu

Zazwyczaj właściciele domów muszą się mierzyć z dachami z niewielkim spadem, na których śnieg trzyma się bardzo dobrze. Co w takiej sytuacji najlepiej jest robić?

W pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w łopatę do ściągania śniegu z dachu. Nie jest to zwykła łopata, ponieważ ta mogłaby być niebezpieczna dla pokrycia dachu. Łopata do ściągania śniegu z dachu to nie jest też szufla do śniegu, która z jednej strony, byłaby najprawdopodobniej zbyt delikatna, a z drugiej strony, jej forma także nie jest specjalnie dobrze dobrana do realnych wyzwań stawianych przed takim narzędziem

Prawdziwa łopata do ściągania śniegu z dachu to coś pomiędzy łopatą i szuflą, ale ustawione pod dużym kątem. Dlaczego? Ponieważ głównym zadaniem takiego narzędzia jest nie nabieranie i przerzucanie śniegu, ale delikatne sugerowanie mu, by sam zsunął się z dachu. Dach, nie licząc dachów płaskich, posiada naturalną konstrukcję stymulującą spadanie z niego śniegu poprzez działanie grawitacji. Wystarczy tylko popchnąć, by śnieg sam zaczął spadać. Łopata tego typu jest idealnie dopasowana do usuwania śniegu.

Kiedy nie chcemy, by śnieg sam spadał

Zrzucanie śniegu z dachu to jedno, ale jego spadanie na wszystko, co znajduje się zaraz obok domu, to inny problem. Jeśli nie chcemy, by śnieg po prostu bombardował wszystko pod domem, a mogliby to być na przykład przechodnie, musimy zainwestować w specjalne systemy na dach, dzięki którym będziemy mieli kontrolę nad spadającym śniegiem.

Najlepszym mechanizmem tego typu są specjalne płotki, przez które śnieg się nie przetoczy. Kiedy będziemy chcieli śnieg zrzucić, zrobimy to mechanicznie lub jeśli zainwestowaliśmy trochę więcej, pozwolimy płotkowi się schować i w ten sposób zniknie bariera dla spadającego śniegu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.