› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Co istatniejsze obecnie dzieki nim można dokonac bardzo ciekawych aranżacji wnętrz. Samo... ~ kulamarek11Straż miejska raczej Straż Wiejska nie wierzę w te brednie, raczej jedno wielkie kłamstwo. ~ SorChętnie popatrzę jak straż miejska i inne służby będą kontrolować tereny, bo jakoś nigdy... ~ Wiosnana robotniczej kolo rynku syf za blokami za sklepem abc kto to posprzata ~ mieszkaniec rencistabędzie tak jak w tamtym roku nawet z samochodu nie wysiądą a przez podwórka należące do... ~ novak Wszystko cacy zobaczcie jaki jest meksyk z tyłu Górnośląskiej od strony Dolinki po lewei... ~ tatus505Czy te ceny- http://www.baltica-heaven.pl są porównywalne do Waszych? Czy wyglądają... ~ KarinaWCzyli perspektywa Elbląga taka że Elbląg się zwija -Miasto do rozwoju potrzebuje młodych... ~ ErykW Elblagu są ceny atrakcyjne porownując do Gdanska ,nie wspomnę o Sopocie. ~ agataW Gdyni znajoma sprzedała mieszkanie 70m2 do kapitalnego remontu za 600 tys złotych i gdzie tu... ~ sw mikolajW Gdansku na Morenie za mieszkanie 36m2 w stanie denweloperskim trzeba zapłacić 10 000 za m2 ~ ElblążaninA czemu nie pisz A że te mieszkanie w Gdansku za 5800za m2 to są Kowale przy obwodnicy samej... ~ patolaCeny w Gdańsku rzeczywiście atrakcyjne w porównaniu do Elbląga. Znajoma kupiła niedawno... ~ onaBeczelność elbląskich tzw. developerów nie zna granic. Dobrze wiedzą, że Elblążanie... ~ Prawdazarobki elblaskie, ceny gdanskie ~ qwerty1234Ten artykuł jest bez sensu. Wynika z niego, że ceny używanych mieszkań w Elblągu są dwa razy... ~ pytajacy na pustyniStąd trzeba uciekać. Ale o to chyba włodarzą chodzi. Starzy wymrą a młodzi nie będą drzeć... ~ gośćGrubo przesadzone te ceny. Kolega z Elblaga kupił właśnie w Gdańsku 85m2 w starym budownictwie... ~ Ed

Jak sobie radzić ze śniegiem na dachu?

› bieżące 22 dni temu    27.02.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak sobie radzić ze śniegiem na dachu?

Śnieg na dachu to niestety dość poważny problem. Związany jest z wieloma zagrożeniami, w tym przede wszystkim ze zniszczeniami spowodowanymi jego naciskiem na konstrukcje dachu oraz z jego niekontrolowanym spadaniem w bezpośredniej bliskości ścian budynku. Jak sobie z nim radzić?

Odpowiednia konstrukcja dachu

Na samym początku warto wspomnieć o kwestii, która w praktyce stanu zastanego ma niewielkie znaczenie, bo i tak już nic nie można z nią zrobić, ale może być szalenie istotna dla naszych późniejszych zmagań z żywiołem. Chodzi o konstrukcje dachu.

Zazwyczaj tym łatwiej jest sobie radzić ze śniegiem na dachu, im bardziej przystosowany jest do tego dach. Co ważne, nie chodzi tutaj o różnego rodzaju ekstrema, w których dach byłby na przykład niemal całkowicie stromy. Niektóre technologie nieznacznie nawet pochylonych dachów bardzo pomagają w kwestii łatwego i efektywnego usuwania śniegu. Dobrym przykładem jest tutaj blacha falista oraz blacho dachówki, w przypadku których śnieg się nie trzyma i bardzo łatwo osuwa, zanim ilość osuwanej pokrywy będzie mogła komukolwiek zagrozić. Z kolei wszelkiego rodzaju bitumiczne i chropowate pokrycia, w szczególności nap łaskich dachach, oznaczają wielkie wyzwanie dla zarządcy nieruchomości.

Ułatwmy sobie usuwanie śniegu

Zazwyczaj właściciele domów muszą się mierzyć z dachami z niewielkim spadem, na których śnieg trzyma się bardzo dobrze. Co w takiej sytuacji najlepiej jest robić?

W pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w łopatę do ściągania śniegu z dachu. Nie jest to zwykła łopata, ponieważ ta mogłaby być niebezpieczna dla pokrycia dachu. Łopata do ściągania śniegu z dachu to nie jest też szufla do śniegu, która z jednej strony, byłaby najprawdopodobniej zbyt delikatna, a z drugiej strony, jej forma także nie jest specjalnie dobrze dobrana do realnych wyzwań stawianych przed takim narzędziem

Prawdziwa łopata do ściągania śniegu z dachu to coś pomiędzy łopatą i szuflą, ale ustawione pod dużym kątem. Dlaczego? Ponieważ głównym zadaniem takiego narzędzia jest nie nabieranie i przerzucanie śniegu, ale delikatne sugerowanie mu, by sam zsunął się z dachu. Dach, nie licząc dachów płaskich, posiada naturalną konstrukcję stymulującą spadanie z niego śniegu poprzez działanie grawitacji. Wystarczy tylko popchnąć, by śnieg sam zaczął spadać. Łopata tego typu jest idealnie dopasowana do usuwania śniegu.

Kiedy nie chcemy, by śnieg sam spadał

Zrzucanie śniegu z dachu to jedno, ale jego spadanie na wszystko, co znajduje się zaraz obok domu, to inny problem. Jeśli nie chcemy, by śnieg po prostu bombardował wszystko pod domem, a mogliby to być na przykład przechodnie, musimy zainwestować w specjalne systemy na dach, dzięki którym będziemy mieli kontrolę nad spadającym śniegiem.

Najlepszym mechanizmem tego typu są specjalne płotki, przez które śnieg się nie przetoczy. Kiedy będziemy chcieli śnieg zrzucić, zrobimy to mechanicznie lub jeśli zainwestowaliśmy trochę więcej, pozwolimy płotkowi się schować i w ten sposób zniknie bariera dla spadającego śniegu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.