› bieżące |
ponad rok temu
3.02.2012 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 2 / 100% |
A A A |
Pralka jest jednym z najbardziej niezastąpionych urządzeń w domu. Trudno spotkać gospodarstwo domowe, w którym brak tego elementu wyposażenia. W wielu mieszkaniach pojawia się jednak problem - jak można sprytnie ukryć ją w małej łazience?
W Polsce niestety nie przyjął się model prowadzenia niezależnych pralni, jako punktów usługowych na osiedlach, w oficynach itp. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na osobne pomieszczenie przeznaczone na pralnie, suszarnie. W mieszkaniach w bloku raczej niemożliwe jest wygospodarowanie takiej przestrzeni, tym bardziej, że czasem nawet trudno znaleźć miejsce dla samej pralki.
Pralkę stawiamy najczęściej w łazience. Jednak coraz częściej w nowych mieszkaniach łazienki mają minimalne rozmiary – ledwo mieszczą podstawowy program użytkowy. Najczęściej „upychamy” więc pralkę w wolnym kącie, tak aby nikomu nie przeszkadzała. Jeżeli jednak chcemy, aby nasza łazienka nie była „technicznym” pomieszczeniem naszego domu, ale bardziej kojarzyła się z relaksem, powinniśmy zadbać o jej ukrycie.
Dobrym pomysłem jest zabudowanie jej jako szafki w konwencji kolorystycznej pasującej do całego pomieszczenia. Uzyskamy tym samym dodatkową przestrzeń nad pralką na ręczniki, proszki, kosmetyki itp. Całość zgrabnie wkomponuje się w nasze wnętrze i stworzy jednolity charakter umeblowania.
Możemy również spróbować ukryć pralkę pod blatem, ale wówczas musimy zastosować w naszej łazience umywalkę podblatową, ponieważ pralka ma najczęściej wysokość równą optymalnej wysokości umywalki. Pozostałą przestrzeń możemy ponownie zagospodarować na dodatkowe schowki.
Pamiętajmy jednak że pralka podczas pracy rusza się i wibruje, więc aby zapobiec obtarciom blatu czy części wykończenia szafy, należy z każdej strony zostawić parę centymetrów luzu.
Źródło: http://www.wnetrza.onet.pl
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |