› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jak stylowo i ciekawie oświetlić dom? Trendy nadchodzącego sezonu

› poradnik 5 miesięcy temu    6.09.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak stylowo i ciekawie oświetlić dom? Trendy nadchodzącego sezonu

Wybór odpowiednich lamp do domu to nie tylko kwestia funkcjonalności. Równie istotny jest także walor estetyczny, który coraz częściej biorą pod uwagę nie tylko specjaliści – projektanci i architekci wnętrz, ale także ludzie, pragnący po prostu ciekawie wyposażyć dom. Mnogość rozwiązań sprawia, że niekiedy trudno się odnaleźć w gąszczu projektów i trendów. Dlatego też dziś prezentujemy kilka najważniejszych nurtów, które zdobędą nasze serca i domy w najbliższych miesiącach.

Co w designie piszczy, czyli jakie cechy powinna mieć modna lampa?

Z wolna lampy stają się jednym z najważniejszych przedmiotów we wnętrzach, łącząc funkcjonalność z ciekawym wzornictwem. Wszechobecny eklektyzm i zróżnicowanie udzieliły się też tej dziedzinie designu. Mimo to, wciąż można znaleźć przynajmniej kilka cech przewodnich, które łączą współczesne lampy. Co to takiego?

W nowoczesnych produktach oświetleniowych prym wiodą modele minimalistyczne, w których funkcjonalność przeważa nad ozdobnością. Dekoracyjność wynika przede wszystkim z ciekawej formy, zastosowania wysokiej klasy materiałów oraz wyważonych ornamentów. Można to zauważyć nawet w wieloelementowych żyrandolach. Dzięki temu, lampy stają się uniwersalne, wpisując się zarówno we wnętrza nowoczesne, jak i retro.

W zależności od naszych prywatnych upodobań, możemy zdecydować się na nieco inne rozwiązania. W nadchodzącym czasie będzie nam towarzyszyć kilka wiodących nurtów. Które z nich będą najpopularniejsze? O tym opowiemy poniżej.

Zaproś naturę do domu

Powrót do natury przejawia się w wielu aspektach życia. Szukamy biożywności, stosujemy kosmetyki o organicznym składzie, a także aranżujemy naturalne wnętrza.

Architekci z wielkim upodobaniem wprowadzają rośliny do domów i mieszkań – zarówno posadzone w tradycyjnych doniczkach, jak i tworzące całe ściany z niezmiernie popularnych mchów. W przypadku wyposażenia, wykorzystuje się głównie surowce naturalne, jak nieprzetworzone drewno lub kamień. Z obu materiałów wytwarza się na przykład podstawy do lamp stojących (marmur lub granit) lub klosze (drewniane, ażurowe osłony lamp).

Co ważne, poszczególne produkty oświetleniowe są nie tylko wykonane z naturalnych surowców. Mają również dbać o przyrodę. Z tego powodu, coraz chętniej stosuje się w nich technologię LED, pozwalającą na znaczące ograniczenia zużycia energii elektrycznej oraz zmniejszenie ilości odpadów, gdyż ten typ produktów w pełni poddaje się recyklingowi.

Zapatrzenie w przeszłość

Druga połowa 2019 roku to czas wielkich powrotów w stylistyce lamp. Olbrzymią popularnością cieszą się produkty nawiązujące do art déco lub ascetycznego, geometrycznego designu lat 70. ubiegłego wieku. Co je łączy? Miłość do geometrii i syntezy, wyrażona przez najprostsze bryły, bez nadmiernej dekoracji. Zazwyczaj główny akcent ozdobny stanowi materiał konstrukcyjny.

Wiele ciekawych i oryginalnych, geometrycznych modeli oferuje sklep z lampami Azzardo, w którym znajdziemy produkty tworzone z pasją przez prawdziwych ekspertów oraz miłośników dobrego i użytecznego designu.

Metal w roli głównej

Skoro już mówimy o materiałach, nie sposób nie wspomnieć o metalach, które święcą największe triumfy w oświetleniowym wzornictwie tego sezonu. Choć zazwyczaj stanowią konstrukcję większości lamp, to obecny sezon sprawił, że znalazły się one na pierwszym planie. Naturalny kolor metalowych powierzchni, często również barwnych (miedź, brąz itp.) dodaje bowiem przedmiotom elegancji i nuty luksusu.

Mały krok w przyszłość

Współczesne oświetlenie to nie tylko zapatrzenie w czasy minione, ale też rozwiązania, czerpiące z najnowszych technologii, o skrajnie nowoczesnym wyglądzie. Mogą przybierać formę monolitycznych, świetlistych bloków lub żyrandoli z przenikających się brył. Coraz częściej lampy są rozbudowanymi konstrukcjami, które nie dość, że dobrze spełniają swoją rolę we wnętrzu, to stają się niemal przestrzennymi dziełami sztuki, obok których trudno przejść obojętnie.

Nowoczesne lampy skutecznie rozjaśniają przestrzenie, pozwalając na bezpieczne przemieszczanie się i wykonywanie wszystkich niezbędnych czynności. Oprócz tego, stanowią jednak również piękną dekorację, która przykuwa wzrok. Warto zatem znaleźć produkty dopasowane do naszego gustu oraz domowej aranżacji. Niech nasze wnętrza zalśnią światłem i modnym wystrojem.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.