› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Zmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce.

Jak szukać oszczędności w domowym budżecie?

› bieżące 10 miesięcy temu    16.03.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak szukać oszczędności w domowym budżecie?

Jeśli oszczędzać, to z głową. Najważniejsze, by Twoje metody oszczędzania nie wiązały się z ogromnymi wyrzeczeniami i zmianą poziomu naszej egzystencji, do której jesteśmy przecież przyzwyczajeni. Nie chodzi przecież o to, by żyć jak pustelnik i odkładać grosz do grosza, tylko oto, jak w mądry sposób ograniczyć domowe wydatki.

Sporządź domowy budżet

Zacznijmy od postaw. Budżet to baza, dzięki której skontrolujesz wydatki i zobaczysz, ile tak naprawdę wynoszą. Nierzadko zbyteczne wydatki są efektem naszej niewiedzy na temat ich egzystencji, a skoro nasz budżet trzyma się jako tako, to nie mamy żadnego parcia, by je w jakikolwiek sposób kontrolować. Jak zaplanować wydatki? Do tego służą specjalne aplikacje, udostępniane klientom przez banki, lub zupełnie niezależne, jednak tak naprawdę wystarczy nam arkusz kalkulacyjny, który prawdę nam powie.

Zbieraj paragony

Tak, zbieraj je przy każdej nadarzającej się okazji. Wyznacz sobie jeden konkretny dzień w tygodniu, żeby zsumować wszystkie wydatki i wpisać je wszystkie sumiennie do tabelki. Pomyśl też o sprytnych metodach robienia zakupów, takich jak cashback. W ofercie wielu sklepów pojawiła się właśnie taka możliwość, dzięki której zawsze możesz mieć przy sobie dodatkową gotówkę. Po wpisaniu wydatków i dopasowaniu ich do właściwych kategorii zabierz się za analizę wydatków. Zobacz, czy wszystkie zakupy są uzasadnione, czy na coś nie wydajesz po prostu za dużo i czy z czegoś nie możesz bez żalu zrezygnować.

Rób posiłek w domu

Jeśli przyzwyczaiłeś się do drugiego śniadania jedzonego w pracy oraz zamawiania jedzenia, to może być to nie lada wyzwanie. Zrobienie śniadania własnoręcznie, jak również obiadu może nam przynieść nie tylko satysfakcję (bo w końcu własne najlepiej smakuje), ale również korzyść finansową. Rezygnacja z kupnego jedzenia może zaowocować oszczędnościami rzędu kilkudziesięciu złotych tygodniowo, co miesięcznie przekłada się na imponującą ilość pieniędzy, która zostaje w naszym portfelu. Złym pomysłem jest całkowita rezygnacja z posiłku. Brak pożywienia powoduje, że dramatycznie spada nasza efektywność i koncentracja, a w radykalnych przypadkach nieregularność posiłków odbija się negatywnie na stanie naszego zdrowia.

Kupuj tylko potrzebne produkty

Jak to zrobić? Miej ze sobą zawsze listę zakupów. To jest niezwykle pomocne przy określeniu tego, co tak naprawdę chcemy kupić. Warto powstrzymywać się przed nagłymi decyzjami zakupowymi (bo akurat jest promocja, bo coś mi się spodobało na wystawie). Bardzo często pod wpływem impulsu podejmuje się pochopne decyzje, których potem przychodzi nam żałować. Racjonalna postawa to w tym przypadku klucz do sukcesu. Najlepiej „przespać się” z decyzją o zakupie, przemyśleć temat i następnego dnia podjąć decyzję ze świeżymi przemyśleniami. Bardzo często bowiem zdarza się, że po takiej nocy nasz spontaniczny pomysł nie wydaje się już taki atrakcyjny i w efekcie odpuszczamy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.