› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Ostatnio oglądałem ciekawe i tanie meble i mam zamiar zrobić zakup   Czy ktoś z was... ~ MAĆKOLACTak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag

Jak uczyć się biologii samodzielnie?

ponad rok temu    22.05.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak uczyć się biologii samodzielnie?

Chcesz nauczyć się biologii na własną rękę? To nie jest łatwe zadanie, ale z pewnością wykonalne. Potrzebne jednak będą różnego rodzaju pomoce naukowe, które od podstaw wyjaśnią Ci świat tej nauki i wprowadzą Cię w nieco bardziej zaawansowane tematy. Pamiętaj, że bez podstaw nie pójdziesz dalej z nauką, więc nie zaniedbuj ich. Dobrze wyuczone podstawy zaowocują w przyszłości. W jaki sposób się ich nauczyć? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

Dobry podręcznik przede wszystkim

Ważne, by mieć w zasięgu ręki pomoce naukowe, w których znajdziesz aktualną, potwierdzoną wiedzę. W Internecie łatwo natknąć się na materiały, które mogą wprowadzać w błąd. Przez takie nieodpowiednie źródła możesz nauczyć się zagadnień w niewłaściwy sposób, przez co później nie zrozumiesz bardziej zaawansowanych tematów lub będziesz popełniać błędy na egzaminach.

Z jakich książek warto korzystać podczas samodzielnej nauki? Na pewno z takich, które pochodzą ze znanych i cenionych wydawnictw. Jednym z takich podręczników, który wprowadzi Cię w bardziej podstawowe zagadnienia, jest "Biologia na czasie 1". Znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz na początku drogi, a z czasem możesz zakupić także kolejne części.

Ćwiczenia do podręcznika

Trudno uczyć się samodzielnie bez ćwiczeń. Sama teoria nie wystarczy, by posiąść wiedzę na określony temat. Trzeba ją przetestować w praktyce. Warto więc poszukać ćwiczeń do konkretnego podręcznika lub innych, które będą powielać te same zagadnienia. Ćwiczenia nauczą Cię wykorzystywać wiedzę w praktyce, a do tego sprawią, że zaczniesz logicznie myśleć, łączyć różne fakty oraz wykorzystywać wiedzę z wielu różnych tematów, by odpowiedzieć na pytania. Praktyka czyni mistrza, więc warto nie poprzestawać na jednym zbiorze zadań i zainwestować w kilka różnych zeszytów ćwiczeń.

Podczas nauki rób notatki

Samo czytanie podręcznika nie wystarczy. Podczas nauki musisz robić notatki. Niektórzy uważają, że to strata czasu, ale zapisując różne zagadnienia, definicje i schematy, uczysz się ich jednocześnie. Dlatego też robienie notatek jest wręcz koniecznie, by przyswoić wiedzę. Jednak przepisywanie zdań z podręcznika nie jest zbyt skuteczne. O wiele lepiej sprawdzi się rysowanie schematów, pisanie definicji własnymi słowami lub tworzenie map myśli, które są uważane za jedną z najskuteczniejszych metod nauki.

Mamy nadzieję, że z naszymi poradami nauka będzie dla Ciebie łatwiejsza, przyjemniejsza i, co najważniejsze, bardziej owocna, dzięki czemu bez trudu zdasz wszystkie egzaminy!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.