› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Przykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polis

Jak uniknąć spirali długów w czasach pandemii?

› bieżące 10 dni temu    8.01.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak uniknąć spirali długów w czasach pandemii?

Pandemia koronawirusa dała się odczuć wielu ludziom, którzy musieli szukać wsparcia finansowego w bankach. Spłacając jednocześnie kilka zobowiązań i zaciągając kolejne, można łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Da się jednak tego uniknąć – sprawdź kilka cennych wskazówek.

O spirali zadłużenia mówi się wówczas, gdy kredytobiorca potrzebuje zaciągnąć kolejny kredyt na spłatę aktualnie spłacanych zobowiązań. Z takiej pętli bardzo trudno wyjść, dlatego nie należy dopuszczać do jej powstania.

1. Dokładnie rozważ decyzję o kolejnym zobowiązaniu finansowym

Kredyt gotówkowy zaciągnąć jest łatwo, ale trudniej go spłacić – szczególnie w obliczu spadku dochodów czy nagłej utraty pracy.

Dlatego zanim zdecydujesz się zawnioskować o kolejne finansowanie sprawdź, czy aktualnie masz zdolność kredytową. Oszacuj, czy będziesz w stanie spłacić kredyt – nawet w przypadku przejściowych problemów.

2. Rozsądnie dobieraj parametry kredytu

Bank może zaoferować nawet kilkadziesiąt tysięcy kredytu gotówkowego, ale nie oznacza to, że musisz zaciągnąć dokładnie taką kwotę. Oszacuj swoje potrzeby finansowe, aby nie wnioskować o zbyt wysoki kredyt – to może oznaczać dużo wyższe odsetki.

Znaczenie ma również okres finansowania – im dłuższy, tym niższą ratę miesięczną będziesz płacić.

3. Pomyśl o kredycie konsolidacyjnym

Jeśli suma miesięcznych rat niebezpiecznie zbliża się do górnego limitu, zawczasu pomyśl o połączeniu wszystkich zobowiązań w jedno. Właśnie tak działa kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu spłacisz dotychczasowe raty i będziesz płacić tylko jedną kwotę miesięcznie. W ten sposób można połączyć np. kredyty gotówkowe, zakupy na raty, zadłużenie na karcie kredytowej, limit w rachunku bankowym.

Taka forma finansowania pozwoli nie tylko na zamianę wielu rat w jedną, ale również umożliwia:

  • obniżenie wysokości miesięcznej kwoty,
  • wydłużenie okresu finansowania,
  • zaciągnięcie dodatkowej kwoty na dowolny cel,
  • ujednolicenie terminu płatności.

Pamiętaj jednak, że konsolidacja nie wyciągnie cię z przeterminowanych długów. Taki kredyt można zaciągnąć wyłącznie na zobowiązania, które do tej pory udało ci się spłacać w wyznaczonym terminie.

Jak wybrać korzystny kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to jeden z najrozsądniejszych sposobów na uniknięcie spirali zadłużenia. Aby jednak finansowanie było korzystne, nie możesz decydować się na przypadkową ofertę. Zwróć uwagę m.in. na:

  • maksymalną kwotę kredytu,
  • proponowany okres finansowania,
  • wymagane zabezpieczenia,
  • RRSO (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania),
  • możliwość ubiegania się o dodatkową kwotę z przeznaczeniem na dowolny cel,
  • wymogi formalne.

Jeżeli spłacasz kilka zobowiązań kredytowych i nie chcesz wpaść w spiralę długów, rozważ konsolidację. Pamiętaj jednak, że jest to opcja przeznaczona wyłącznie dla osób, które regularnie spłacają kilka zobowiązań i chcą połączyć je w jedno – z niższą ratą.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.