› poradnik |
ponad rok temu
26.04.2019 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Mały zakład produkcyjny, sklep internetowy, butik – każdy właściciel tego typu firmy musi zadbać o przestrzeń magazynową. Na początku trzeba wybrać odpowiednie lokum, potem przystąpić do jego urządzenia.
Przed zaprojektowaniem magazynu należy zastanowić się, jakie produkty będą w nim składowane. Wybierając lokum na magazyn należy zwrócić uwagę na stan budynku. Nie może być w nim wilgoci ani grzybów. Budynek musi posiadać też odpowiednią izolację, wentylację i oświetlenie.
Pomieszczenie na magazyn powinno mieć odpowiednią powierzchnię dostosowaną do ilości i wielkości przechowywanych towarów. Wielu przedsiębiorców korzysta z budynków wysokich, które dają możliwość najbardziej ekonomicznego wykorzystania przestrzeni magazynowej.
Wybierając lokal na magazyn należy też wziąć pod uwagę jego odległość od siedziby firmy. Najlepiej, gdy jest to budynek połączony lub sąsiadujący z firmą. Pozwoli to zaoszczędzić czas i pieniądze.
Podstawowym wyposażeniem magazynu są wykonane z metalu regały magazynowe. Przy ich wyborze należy wziąć pod uwagę ich wymiary, maksymalne obciążenie, ilość półek, możliwość ich regulacji. Trzeba też się upewnić, czy mebel może stać samodzielnie czy musi być przymocowany do ściany.
Regały metalowe bardzo dobrze znoszą duże obciążenia, są odporne na wszelkie warunki zewnętrzne, na wilgoć, różnice temperatur. Metal to surowiec odporny na uszkodzenia, zniszczenia, zabrudzenia. Regały metalowe można zestawiać w dowolne ciągi. Wybierając takie meble do magazynu będziemy mieć pewność, że wszystkie produkty w magazynie będą przechowywane bezpiecznie.
Najpopularniejszym rodzajem regałów magazynowych są regały paletowe. Przed zakupem takich regałów należy zmierzyć wysokość magazynu, aby można było maksymalnie wykorzystać jego powierzchnię. Regały powinny być ustawione tak, aby pracownicy magazynu mieli łatwy dostęp do wszystkich towarów.
Często niezbędne może okazać się też umieszczenie w magazynie metalowej szafy, służącej do archiwizowania dokumentów i do przechowywania cenniejszych narzędzi. Szafa zamykana na klucz ograniczy dostęp do niej osób trzecich, zmniejszy ryzyko ewentualnej kradzieży. Ciężar i masywność szafy uniemożliwi także wyniesienie jej z magazynu.
Magazynowanie towaru nie trwa wiecznie i wtedy należy przenieść towar w inne miejsce. Niezależnie od ciężaru i wielkości paczki niezbędne będą wózki widłowe.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |