› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
No rzeczywiście kultura.. Pismo zaczynające się od zwrotu Brudasie. Jestem ciekawa kto te... ~ Oburzona Łaża nie wiadomo gdzie w centrum, idzcie pod most na Modrzewinę tam to syf jest straszny i wielu... ~ elblążaninBłagam zajrzyjcie od strony ogrodu na wysokości przed posesją Łódzka 30 ~ potrzebna interwencjaZapraszam na parking przy ul. Kwiatkowskiego jedno wysypisko śmieci. Ciekawe komu wystawią mandat... ~ qazCo istatniejsze obecnie dzieki nim można dokonac bardzo ciekawych aranżacji wnętrz. Samo... ~ kulamarek11Straż miejska raczej Straż Wiejska nie wierzę w te brednie, raczej jedno wielkie kłamstwo. ~ SorChętnie popatrzę jak straż miejska i inne służby będą kontrolować tereny, bo jakoś nigdy... ~ Wiosnana robotniczej kolo rynku syf za blokami za sklepem abc kto to posprzata ~ mieszkaniec rencistabędzie tak jak w tamtym roku nawet z samochodu nie wysiądą a przez podwórka należące do... ~ novak Wszystko cacy zobaczcie jaki jest meksyk z tyłu Górnośląskiej od strony Dolinki po lewei... ~ tatus505Czy te ceny- http://www.baltica-heaven.pl są porównywalne do Waszych? Czy wyglądają... ~ KarinaWCzyli perspektywa Elbląga taka że Elbląg się zwija -Miasto do rozwoju potrzebuje młodych... ~ ErykW Elblagu są ceny atrakcyjne porownując do Gdanska ,nie wspomnę o Sopocie. ~ agataW Gdyni znajoma sprzedała mieszkanie 70m2 do kapitalnego remontu za 600 tys złotych i gdzie tu... ~ sw mikolajW Gdansku na Morenie za mieszkanie 36m2 w stanie denweloperskim trzeba zapłacić 10 000 za m2 ~ ElblążaninA czemu nie pisz A że te mieszkanie w Gdansku za 5800za m2 to są Kowale przy obwodnicy samej... ~ patolaCeny w Gdańsku rzeczywiście atrakcyjne w porównaniu do Elbląga. Znajoma kupiła niedawno... ~ onaBeczelność elbląskich tzw. developerów nie zna granic. Dobrze wiedzą, że Elblążanie... ~ Prawda

Jak urządzić przydomowy warsztat do majsterkowania?

› bieżące miesiąc temu    25.02.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak urządzić przydomowy warsztat do majsterkowania?

Majsterkowanie to hobby wielu mężczyzn. Każdy jednak, kto lubi majsterkować potrzebuje odpowiedniego miejsca, by moc w pełni oddawać się swojej pasji. Przydomowy warsztat nie musi być pomieszczeniem dużym, idealnie nadaje się do tego piwnica, garaż, komórka.

Organizację przydomowego warsztatu należy zacząć od zakupu półek, regałów, ścianek warsztatowych, półek. By garaż był dobrze zorganizowany, niezbędne są odpowiednie meble. Brak właściwie dobranych półek, regałów, wieszaków, szuflad, w których przechowuje się narzędzia bardzo szybko może zmienić garaż w graciarnię.

Warsztat w piwnicy

Urządzając garaż w piwnicy w bloku należy zastanowić się, czy nie będziemy przeszkadzać sąsiadom swoją obecnością. Hałas powstający podczas cięcia wiercenia, przybijania, szlifowania, obrabiania powinien być wytłumiony przez grube ściany.

Organizując warsztat w piwnicy nie musimy się obawiać, że nasze dziecko zrobi sobie krzywdę, dotknie niebezpiecznego narzędzia czy połknie jakiś drobny element, że hałas będzie przeszkadzał pozostałym domownikom.  

Nie wolno zapomnieć o odpowiednim oświetleniu. W większości piwnic światło jest dość słabe, co sprawia, że praca staje się mecząca. Trzeba postarać się o odpowiednią ilość gniazdek elektrycznych. Należy też zadbać o własne bezpieczeństwo, zaopatrzyć się w okulary ochronne i w rękawice robocze.

Sporym problemem w piwnicy może być wilgoć i kiepska wentylacja. Należy zadbać o to, by piwnica była ogrzewana, by nie gromadziła się w niej nadmierna wilgoć. Wybierając regał do piwnicy czy inne meble, warto postawić na meble wykonane z metalu. Drewno może nie poradzić sobie z nadmierną wilgotnością powietrza w pomieszczeniu piwnicznym.

Aby wykonywanie prac w warsztacie zorganizowanym w piwnicy było wygodne i przyjemne, konieczny jest też odpowiedni, metalowy stół roboczy. Wielkość stołu powinna być dostosowana do powierzchni pomieszczenia. Do zbyt małego pomieszczenia najlepiej wybrać przenośny stół składany.

Piwnice w blokach często są obiektem włamań. Warsztat w piwnicy należy więc dobrze zabezpieczyć. Najlepiej wymienić drzwi w piwnicy na bardziej solidne i zabezpieczyć je mocną kłódką lub zamkiem. Dobrej jakości drzwi to także ochrona przed przedostawaniem się na zewnątrz warsztatu nieprzyjemnych zapachów kleju, farb, smarów oraz kurzu i pyłu. Pamiętajmy, by po zakończeniu każdej robótki posprzątać warsztat, usunąć z niego niepotrzebne śmieci.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.