› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Dalej glosujcie na PO i ich zwolenników. Okradali i zniszczyli te miasto. ~ Basen Wróćco Wróblewski i swłocz z Po na to!!!! ~ ciekawyMasakra. ~ asdPosesja? Hahahaha rozwieszone na sznurkach gacie ciagle imprezy ztylu posesji haha ~ Tytyty" Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości?... ~ aleja, ulica, placWściekłość mnie ogarnia jak widzę, że inne miasta potrafią znaleźć środki i inwestora na... ~ pływakPrzykre to jak władze miasta olewaja mieszkańców a razie kąpiemy się we własnym pocie za... ~ tatus505w tym artykule znajdziecie info o grabarzach naszego basenu. Prezydentem był wtedy Nowaczyk.... ~ Czak Noristo może beczki z wodą każdy bedzie wchodził do niej za opłatą i się chłodził ustawić... ~ tatus505to najgłupszy pomysł plaża nad rzeką jaki może być rzeka ma 2 przy brzegu i pływają łodzie... ~ tatus505nie wydawajcie pieniędzy na pierdoły zróbcie basen na Spacerowej ~ wkurzonyJak to jest, że wbrew temu, jak nam wmawiają od 1999 r., że w tym zapyziałym województwie nam... ~ Do_pomorskiegoTo Symbol - POMNIK rządów PO tak robili z całą Polską ! ~ ErykPrzetrwał wojnę a został zlikwidowany za tzw. wolnej Polski. Wolnej? Chyba od rozsądku. ~ emigrantWładza wszystko zniszczy. Tu mamy jeden z nielicznych przykładów. ~ Bartoszz I co zrobić? Kierownik wpłacił dwa klocki na kampanię i co mu zrobią? ~ smutne miasto Proszę sobie obejrzeć harmonogram zajęć na krytej pływalni przy ul. Robotniczej ~ PatWszystko zależy od godziny, ale jak są szkoły to jest po pływaniu. ~ motyl

Jak urządzić przydomowy warsztat do majsterkowania?

› bieżące 4 miesiące temu    25.02.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak urządzić przydomowy warsztat do majsterkowania?

Majsterkowanie to hobby wielu mężczyzn. Każdy jednak, kto lubi majsterkować potrzebuje odpowiedniego miejsca, by moc w pełni oddawać się swojej pasji. Przydomowy warsztat nie musi być pomieszczeniem dużym, idealnie nadaje się do tego piwnica, garaż, komórka.

Organizację przydomowego warsztatu należy zacząć od zakupu półek, regałów, ścianek warsztatowych, półek. By garaż był dobrze zorganizowany, niezbędne są odpowiednie meble. Brak właściwie dobranych półek, regałów, wieszaków, szuflad, w których przechowuje się narzędzia bardzo szybko może zmienić garaż w graciarnię.

Warsztat w piwnicy

Urządzając garaż w piwnicy w bloku należy zastanowić się, czy nie będziemy przeszkadzać sąsiadom swoją obecnością. Hałas powstający podczas cięcia wiercenia, przybijania, szlifowania, obrabiania powinien być wytłumiony przez grube ściany.

Organizując warsztat w piwnicy nie musimy się obawiać, że nasze dziecko zrobi sobie krzywdę, dotknie niebezpiecznego narzędzia czy połknie jakiś drobny element, że hałas będzie przeszkadzał pozostałym domownikom.  

Nie wolno zapomnieć o odpowiednim oświetleniu. W większości piwnic światło jest dość słabe, co sprawia, że praca staje się mecząca. Trzeba postarać się o odpowiednią ilość gniazdek elektrycznych. Należy też zadbać o własne bezpieczeństwo, zaopatrzyć się w okulary ochronne i w rękawice robocze.

Sporym problemem w piwnicy może być wilgoć i kiepska wentylacja. Należy zadbać o to, by piwnica była ogrzewana, by nie gromadziła się w niej nadmierna wilgoć. Wybierając regał do piwnicy czy inne meble, warto postawić na meble wykonane z metalu. Drewno może nie poradzić sobie z nadmierną wilgotnością powietrza w pomieszczeniu piwnicznym.

Aby wykonywanie prac w warsztacie zorganizowanym w piwnicy było wygodne i przyjemne, konieczny jest też odpowiedni, metalowy stół roboczy. Wielkość stołu powinna być dostosowana do powierzchni pomieszczenia. Do zbyt małego pomieszczenia najlepiej wybrać przenośny stół składany.

Piwnice w blokach często są obiektem włamań. Warsztat w piwnicy należy więc dobrze zabezpieczyć. Najlepiej wymienić drzwi w piwnicy na bardziej solidne i zabezpieczyć je mocną kłódką lub zamkiem. Dobrej jakości drzwi to także ochrona przed przedostawaniem się na zewnątrz warsztatu nieprzyjemnych zapachów kleju, farb, smarów oraz kurzu i pyłu. Pamiętajmy, by po zakończeniu każdej robótki posprzątać warsztat, usunąć z niego niepotrzebne śmieci.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.