› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Ostatnio oglądałem ciekawe i tanie meble i mam zamiar zrobić zakup   Czy ktoś z was... ~ MAĆKOLACTak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag

Jak urządzić przydomowy warsztat do majsterkowania?

› bieżące ponad rok temu    25.02.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jak urządzić przydomowy warsztat do majsterkowania?

Majsterkowanie to hobby wielu mężczyzn. Każdy jednak, kto lubi majsterkować potrzebuje odpowiedniego miejsca, by moc w pełni oddawać się swojej pasji. Przydomowy warsztat nie musi być pomieszczeniem dużym, idealnie nadaje się do tego piwnica, garaż, komórka.

Organizację przydomowego warsztatu należy zacząć od zakupu półek, regałów, ścianek warsztatowych, półek. By garaż był dobrze zorganizowany, niezbędne są odpowiednie meble. Brak właściwie dobranych półek, regałów, wieszaków, szuflad, w których przechowuje się narzędzia bardzo szybko może zmienić garaż w graciarnię.

Warsztat w piwnicy

Urządzając garaż w piwnicy w bloku należy zastanowić się, czy nie będziemy przeszkadzać sąsiadom swoją obecnością. Hałas powstający podczas cięcia wiercenia, przybijania, szlifowania, obrabiania powinien być wytłumiony przez grube ściany.

Organizując warsztat w piwnicy nie musimy się obawiać, że nasze dziecko zrobi sobie krzywdę, dotknie niebezpiecznego narzędzia czy połknie jakiś drobny element, że hałas będzie przeszkadzał pozostałym domownikom.  

Nie wolno zapomnieć o odpowiednim oświetleniu. W większości piwnic światło jest dość słabe, co sprawia, że praca staje się mecząca. Trzeba postarać się o odpowiednią ilość gniazdek elektrycznych. Należy też zadbać o własne bezpieczeństwo, zaopatrzyć się w okulary ochronne i w rękawice robocze.

Sporym problemem w piwnicy może być wilgoć i kiepska wentylacja. Należy zadbać o to, by piwnica była ogrzewana, by nie gromadziła się w niej nadmierna wilgoć. Wybierając regał do piwnicy czy inne meble, warto postawić na meble wykonane z metalu. Drewno może nie poradzić sobie z nadmierną wilgotnością powietrza w pomieszczeniu piwnicznym.

Aby wykonywanie prac w warsztacie zorganizowanym w piwnicy było wygodne i przyjemne, konieczny jest też odpowiedni, metalowy stół roboczy. Wielkość stołu powinna być dostosowana do powierzchni pomieszczenia. Do zbyt małego pomieszczenia najlepiej wybrać przenośny stół składany.

Piwnice w blokach często są obiektem włamań. Warsztat w piwnicy należy więc dobrze zabezpieczyć. Najlepiej wymienić drzwi w piwnicy na bardziej solidne i zabezpieczyć je mocną kłódką lub zamkiem. Dobrej jakości drzwi to także ochrona przed przedostawaniem się na zewnątrz warsztatu nieprzyjemnych zapachów kleju, farb, smarów oraz kurzu i pyłu. Pamiętajmy, by po zakończeniu każdej robótki posprzątać warsztat, usunąć z niego niepotrzebne śmieci.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.