› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Zmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce.

Jak urządzić salon z kominkiem?

› bieżące 12 miesięcy temu    22.01.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak urządzić salon z kominkiem?

Kominek to ponadczasowy element aranżacji wnętrza, o którym wciąż często marzymy projektując swoje mieszkanie. Kominek spełnia w pomieszczeniu dwie podstawowe funkcje. Z jednej strony przyjemnie ogrzewa wnętrze, a z drugiej stanowi niezastąpioną dekorację. Salony z kominkiem postrzega się jako najbardziej stylowe, przytulne i działające odprężająco. Osoby, które się na nie decydują uchodzą za znawców pięknych pomieszczeń. Od właściciela zależy, czy kominek stanowić będzie podstawowy, czy też jedynie dodatkowy element ogrzewania wnętrza. A jak urządzić salon z kominkiem?

Kominki - determinują aranżację salonu lub się do niej dopasowują

Urządzanie wnętrz z kominkiem nie zawsze jest prostym zadaniem. Wszystko zależy od tego, na jaki typ paleniska się zdecydujemy. W przypadku dużych kominków z zabudową zasilanych drewnem lub gazem to one wpływają na ostateczną stylizację salonu. Przeważnie umiejscawia się je na ścianie w pobliżu komina. W przypadku już istniejących pomieszczeń musimy zdawać sobie sprawę z tego, że montaż takich kominków będzie wiązał się z czasochłonnym remontem i niekiedy całkowitą odmianą aranżacji salonu. Inaczej sprawa się ma jeśli chodzi o kominki elektryczne lub biokominki, które wyraźnie zyskują w ostatnich czasach na popularności. Kominki elektryczne cechują się często stylowym, wyszukanym wzornictwem. Świetnie wyglądają nie tylko w salonach nowoczesnych. Są łatwe w użytkowaniu i bezpieczne ponieważ nie mamy tutaj do czynienia z otwartym ogniem. Ich eksploatacja nie wiąże się z żadnymi zabrudzeniami. Przenośne biokominki wyeksponować można praktycznie w każdym miejscu w salonie. Dostępne są modele sterowane pilotem oraz zaopatrzone w zbiornik na olejki eteryczne. Zarówno kominki elektryczne, jak i biokominki można zaaranżować we wnętrzu na dowolnym etapie bez obawy o konieczność zmiany głównej stylizacji. 

Kominki wolnostojące - hitowa koncepcja nie tylko w przestronnych salonach

Kominek już dawno przestał być kojarzony z typowo ściennym elementem wnętrza. Dziś salony dekorowane są przenośnymi, nowoczesnymi biokominkami o stalowych lub szklanych oprawach. W tym drugim przypadku ogień widoczny jest z każdej strony. W centralnej części salonu umieścić jednak możemy również duże kominki na drewno. Warunkiem takiej koncepcji jest oczywiście przestronność wnętrza. Obok usytuować można na przykład stalową ściankę wypełnioną drewnianym opałem. Duże kominki zamontowane na środku pokoju najlepiej prezentują się wówczas, gdy stanowią wyraźny akcent. Przykładowo, oryginalny i bardzo spektakularny efekt uzyskamy montując kominek z grafitową obudową w centrum bardzo jasnego wnętrza. Szczególnie widowiskowo wyglądać w ten sposób będzie spory kominek ze szkła. Kominki wolnostojące na drewno mogą być również niewielkich rozmiarów. Są to tak zwane kozy, które zdobić mogą również niewielkie salony tworząc w nich unikalny nastrój. 

Tradycja ma swój urok - klasyczny kominek przy jednej ze ścian

Podłogę przy kominku zawsze warto zabezpieczyć niepalnym materiałem w postaci chociażby płytek ceramicznych. Przy palenisku nie należy umiejscawiać mebli zbyt blisko. Wygodne sofy chesterfield, z których podziwiać będziemy kojący płomień powinna być usytuowana w bezpiecznej odległości. Wybierając siedzisko, które zaaranżowane zostanie na środku salonu zwracajmy szczególną uwagę na jego całościowe wykończenie i fason. Mebel będzie bowiem w całości odsłonięty i powinien prezentować się nienagannie z każdej strony. Wysokogatunkowe meble o estetycznej stylistyce odnaleźć można na przykład w ofercie sklepu https://ramaro.sklep.pl/nowoczesne-zestawy-mebli-do-salonu.  

Kominek możemy zabudować w sposób tradycyjny lub nowoczesny za pomocą materiału, który będzie współgrał z otoczeniem. Najczęściej stosuje się ozdobne płytki ceramiczne, kamień dekoracyjny, klinkier, cegłę lub drewno. Jasny marmur to idealna opcja do salonów glamour. Stalowa obudowa podkreśli surowy klimat industrialnego wnętrza. Klasyczne pomieszczenia stworzą z kolei doskonałą fuzję z kominkami dekorowanymi sztukaterią. Modernistyczne salony będą natomiast zawsze wymagały minimalistycznego podejścia. W przypadku kominków na drewno wykonując obudowę warto zastanowić się nad stworzeniem miejsca na przechowywanie drewna. Zapewni to nie tylko ład wokół paleniska, ale stanowić również będzie istotny element dekoracyjny w przestronnym salonie. Obudowa kominka pełnić może rolę półki, na której z powodzeniem wyeksponujemy rozmaite dekoracje. Idealnie w tym miejscu prezentują się wazony, sztuczna roślinność, pamiątki z podróży, czy też zdjęcia rodzinne. Na ścianie nad obudową kominka umieścić można duży obraz, lustro lub ozdobny zegar. Tradycyjny kominek jest również jednym z głównych miejsc aranżowania dekoracji bożonarodzeniowych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.