› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Przykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polis

Jak urządzić warsztat majsterkowicza?

› bieżące 6 miesięcy temu    12.05.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jak urządzić warsztat majsterkowicza?

Domowy warsztat majsterkowicza to marzenie wielu mężczyzn. Stworzenie własnego warsztatu wbrew pozorom wcale nie jest trudne, pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego pomieszczenia. Idealnym miejscem jest garaż, najlepiej wolnostojący, nie każdy jednak dysponuje takim pomieszczeniem.

Warsztat można urządzić także w piwnicy, jeżeli jednak jest to piwnica w bloku, trzeba się upewnić, czy nie będziemy przeszkadzać sąsiadom. Brak dostępu do takich pomieszczeń jak garaż czy piwnica nie musi oznaczać rezygnacji z posiadania warsztatu. Niewielki warsztat można urządzić nawet we własnym mieszkaniu. Trzeba tylko przestrzegać pewnych zasad.

Blat do pracy

Najważniejszym elementem wyposażenia warsztatu jest solidny blat do pracy. Zanim zostanie zamontowany, należy precyzyjnie określić jego wysokość. Od wysokości blatu zależy komfort i wygoda podczas pracy oraz zdrowie naszego kręgosłupa. Przy ustalaniu wysokości blatu trzeba uwzględnić pozycję, w której zazwyczaj majsterkujemy – czy jest to pozycja stojąca czy siedząca. Jeżeli wolimy pracować w pozycji siedzącej, obok blatu powinno się znaleźć wygodne krzesło.

Dobre oświetlenie i dostęp do gniazdek elektrycznych

Niezbędne jest dobre oświetlenie miejsca pracy, najlepiej, by blat znajdował się jak najbliżej źródła światła dziennego, jednak większość robótek wykonywana jest popołudniami i wieczorami, dlatego warto postarać się o dodatkowe lampy. Każdy miłośnik majsterkowania powinien mieć bezpieczny i łatwy dostęp do gniazdek elektrycznych.

Narzędzia i elektronarzędzia

W warsztacie nie może zabraknąć podstawowych narzędzi do pracy. Na pewno niezbędny będzie młotek, śrubokręt, obcęgi, imadło, klucze nasadowe, kombinerki, dłuta, kątownik stolarski, miarka, poziomica. W warsztacie często potrzebne są też elektronarzędzia takie, jak wiertarka, wkrętarka, szlifierka, pilarka, lutownica, itp.

Regały warsztatowe

Wszystkie przedmioty przechowywane w warsztacie, narzędzia, elektronarzędzia muszą być odpowiednio przechowywane i uporządkowane. Najlepiej więc postarać się o dobrej jakości wykonany z metalu regał warsztatowy, w warsztacie o dużej powierzchni może stanąć kilka takich regałów. Metalowe regały są odporne na zniszczenia, będą więc służyły przez wiele lat. Trzeba też zadbać, by w zasięgu ręki znalazły się organizery do przechowywania narzędzi i drobnych przedmiotów takich, jak gwoździe, śrubki.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.