› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ janPrzecież dyrektorzy PKO zarabiają za mało milionów więc trzeba szukać oszczędności... ~ ermeble w pomieszczeniu to ważna rzecz, ale najważniejsze to ze sobą wszystko zgrać i zadbać... ~ Malina1122Na Mickiewicza tez zlikwidowali ~ elblążanka

Jak urządzić wnętrze w stylu nowoczesnym?

› poradnik 13 dni temu    25.03.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak urządzić wnętrze w stylu nowoczesnym?

Styl nowoczesny to polecany wybór dla osób, które nie są zainteresowane bogatymi, ozdobnymi i nierzadko przeładowanymi wnętrzami we własnych domach czy mieszkaniach. W jaki sposób urządzić więc wnętrze w stylu nowoczesnym? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy w poniższym artykule.

 1. Prostota i minimalizm
 2. Odpowiednie materiały

Prostota i minimalizm

Podstawą stylu nowoczesnego jest prostota połączona z minimalizmem. Przejawiają się one przede wszystkim w meblach oraz innych elementach wyposażenia. W stylu tym królują więc geometryczne, proste, nierzadko wręcz ascetyczne kształty, dopełniane często designerskimi, oryginalnymi projektami o zaskakującej, niebanalnej formie. Meble nowoczesne do salonu, sypialni, gabinetu czy łazienki powinny być więc pozbawione ornamentów i zdobień oraz cechować się jak najbardziej oszczędną formą.

Podobne cechy powinno posiadać samo pomieszczenie. Nowoczesny styl nie lubi nadmiaru sprzętów i gadżetów. Dlatego chcąc urządzić swoje lokum w aranżacji nowoczesnej, najlepiej jest zrezygnować z wielu bibelotów, ramek z kolorowymi zdjęciami, figurek, ciężkich, bogato zdobionych zasłon czy innego dekoracyjnego wyposażenia. W tym przypadku sprawdza się zasada „mniej znaczy więcej”. Nie znaczy to jednak, że należy całkowicie pozbyć się z domu dekoracyjnych akcesoriów. Oczywiście są one wskazane w niedużych ilościach. Dlatego też sprawdzą się np. jednokolorowe, wykonane z gładkiej tkaniny poduszki na kanapie czy też kilka czarno-białych fotografii w białych, czarnych albo srebrnych ramkach na ścianie lub półce.

Odpowiednie materiały

Wnętrze utrzymane w nowoczesnym stylu cechuje się również konkretnymi rodzajami materiałów. Są to przede wszystkim metal, szkło, tworzywa sztuczne, ale również naturalne drewno oraz skóra. Z powodzeniem można je łączyć zarówno w zakresie mebli, jak też akcesoriów czy innego wyposażenia wnętrza. Jeśli chodzi o podłogi, to dużą popularnością cieszy się naturalny kamień, np. gres albo marmur, a także żywica epoksydowa. Na ścianach chętnie wykorzystywane są betonowe płyty albo cegły. Co do kolorystyki, to dominującą barwą jest biel, ale równie chętnie wykorzystywane są szarości, beże, jasne brązy czy czerń.

Urządzając lokal w nowoczesnej stylistyce, można to zrobić samodzielnie lub też skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów, np. z firmy https://www.salonyhoff.pl/. Eksperci doradzą w funkcjonalnym, jak również estetycznym wyposażeniu przestrzeni, polecając sprawdzone rozwiązania aranżacyjne oraz wysokiej jakości, eleganckie materiały i produkty.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.