› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Dalej glosujcie na PO i ich zwolenników. Okradali i zniszczyli te miasto. ~ Basen Wróćco Wróblewski i swłocz z Po na to!!!! ~ ciekawyMasakra. ~ asdPosesja? Hahahaha rozwieszone na sznurkach gacie ciagle imprezy ztylu posesji haha ~ Tytyty" Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości?... ~ aleja, ulica, placWściekłość mnie ogarnia jak widzę, że inne miasta potrafią znaleźć środki i inwestora na... ~ pływakPrzykre to jak władze miasta olewaja mieszkańców a razie kąpiemy się we własnym pocie za... ~ tatus505w tym artykule znajdziecie info o grabarzach naszego basenu. Prezydentem był wtedy Nowaczyk.... ~ Czak Noristo może beczki z wodą każdy bedzie wchodził do niej za opłatą i się chłodził ustawić... ~ tatus505to najgłupszy pomysł plaża nad rzeką jaki może być rzeka ma 2 przy brzegu i pływają łodzie... ~ tatus505nie wydawajcie pieniędzy na pierdoły zróbcie basen na Spacerowej ~ wkurzonyJak to jest, że wbrew temu, jak nam wmawiają od 1999 r., że w tym zapyziałym województwie nam... ~ Do_pomorskiegoTo Symbol - POMNIK rządów PO tak robili z całą Polską ! ~ ErykPrzetrwał wojnę a został zlikwidowany za tzw. wolnej Polski. Wolnej? Chyba od rozsądku. ~ emigrantWładza wszystko zniszczy. Tu mamy jeden z nielicznych przykładów. ~ Bartoszz I co zrobić? Kierownik wpłacił dwa klocki na kampanię i co mu zrobią? ~ smutne miasto Proszę sobie obejrzeć harmonogram zajęć na krytej pływalni przy ul. Robotniczej ~ PatWszystko zależy od godziny, ale jak są szkoły to jest po pływaniu. ~ motyl

Jak uzyskać prąd z dala od sieci energetycznej?

› bieżące 19 dni temu    3.07.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak uzyskać prąd z dala od sieci energetycznej?

Okres letni to czas, gdy chętnie wyjeżdżamy poza miasto zaczerpnąć świeżego powietrza. Wielu z nas posiada działki, na które jednak nie jest doprowadzona elektryczność z sieci energetycznej. Czasami prąd potrzebny jest nam na biwaku gdzieś daleko od cywilizacji. Co wtedy możemy zrobić?

Wybieramy agregat

Najlepszym wyjściem z sytuacji wydaje się kupienie agregatu prądotwórczego. Za chwilę sprawdzimy jak dobrać go do naszych potrzeb, uruchomić oraz bezpiecznie eksploatować. Przede wszystkim musimy ustalić jak duża moc będzie nam potrzebna. Jeśli jest to działka z domkiem letniskowym, to zapewne będziemy chcieli zasilić jakieś oświetlenie, być może niewielką kuchnię elektryczną, o mocy góra kilkuset watów. Wtedy powinniśmy rozejrzeć się za urządzeniami, które produkują najniższe dostępne moce, w zakresie od 1 kW do 2 kW. Agregaty te są bardzo lekkie, małe, można je bez problemu przewieźć w bagażniku samochodu, a także zanieść w dowolne miejsce, chwytając jedną ręką. Dzięki niewielkiemu spalaniu i wysokiej sprawności zarówno silnika jak i prądnicy, wystarczy kilka litrów benzyny bądź ropy (zależnie od posiadanej wersji), byśmy mogli cieszyć się dostępem do prądu przez całą dobę. Będzie to również dobry pomysł do użycia na biwaku, ponieważ urządzenia te są ciche i bez problemu można ich używać nawet w lesie. Przykładowe wersje niewielkich agregatów możemy zobaczyć na tej stronie: https://eneria.pl/oferta/agregaty/

Bezpieczne użytkowanie

By uruchomić agregat najpierw powinniśmy sprawdzić, czy wszystko jest przygotowane. Przede wszystkim, jeśli urządzenie jest mokre lub wilgotne, zwłaszcza w miejscu gniazdka prądowego, koniecznie je wysuszmy i wytrzyjmy. Dzięki temu nie będzie ryzyka porażenia prądem. Następnie napełnijmy zbiornik paliwem, uważając by nie wlać za dużo, wtedy mogłoby się ono wylewać przy przenoszeniu. W przypadku małych agregatów to wszystko, co musimy sprawdzić przed uruchomieniem. Rozruch najczęściej jest ręczny i polega na pociągnięciu za linkę - identycznie jak w pile bądź kosiarce spalinowej. Po odpaleniu silnika włączamy bezpiecznik i już możemy korzystać z prądu, który będzie płynął z gniazdka umieszczonego na obudowie agregatu. Do gniazda można podłączyć dowolną wtyczkę od urządzeń domowych, przedłużacz, ładowarkę do telefonu i tak dalej.

Dzięki wykorzystaniu agregatu prądotwórczego możemy uzyskać prąd o napięciu i częstotliwości identycznych jak w sieci (230 V, 50 Hz). Umożliwia to użytkowanie dowolnych urządzeń, które oczywiście nie przekraczają mocy znamionowej generatora. Bez problemu uruchomimy oświetlenie, naładujemy telefon, tablet czy laptop, a nawet skorzystamy z przenośnej kuchenki elektrycznej o małej mocy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.