› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Czekam na wyburzenie komenskiego 3 ! ~ MdTen kto budwoał naszą kamienicę chyba nie słyszał od czymś takim jak  wyciszenie... ~ marcelii94Chyba żeby dostać się i zająć te mieszkanie na parterze specjalnie siły używac nie trzeba a... ~ MKCały budynek to patologia ~ KJ.Od lat nic się nie zmienia e tej klatce mieszkkalam tam to wiem powinni dac ludziom mieszkania a... ~ KaśkaKtoś ze swoją miłością zrobi sobie kolację, wiecie, owoce morza, dobre wino... a wszystko... ~ De JaNiech dyrektor podniesie cztery litery i osobiście sprawdzi bo jego oszukują o zabezpieczeniach... ~ patolPatola prawie każdego dnia tam chleje i drze ryja, mam nadzieję że w końcu ktoś coś z tym... ~ OnJa wolałam zabezpieczyć się poprzez system alarmowy i  instalację kamer. Wydaje mi się... ~ MarcelaZmiękczacz wody to rewelacja, spore ułatwienie w domu. Łatwiej utrzymać dom w czystości i dać... ~ KrysiaAle dzieci ucza sie na małym basenie ~ Il..ngCześć,  Nie znalazłem odpowiedniego wątku, a temat dość podobny. Czy ktoś z was... ~ DominikWitkowskilokale uslugowe juz na Starowce niepotrzebne , trzeba garaży . ~ ottoA o ścieżce kościelnej to już zapomnieli? Kolejny minimalizm w wykonaniu władz miasta. ~ ArchitektJakos trudno mi znalezc podobienstwo.. ~ PickTa ciemna kamieniczka z żółtymi pionowymi paskami jest na prawdę brzydka.. ~ steSzkoda że nie będzie rekonstrukcji tego fragmentu ścieżki kościelnej. ~ er cemoże Ci się przyda https://www.zelbetex.pl/ile-cementu-na-m3-betonu/ ~ rokiwika

Jak uzyskać prąd z dala od sieci energetycznej?

› bieżące 3 miesiące temu    3.07.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak uzyskać prąd z dala od sieci energetycznej?

Okres letni to czas, gdy chętnie wyjeżdżamy poza miasto zaczerpnąć świeżego powietrza. Wielu z nas posiada działki, na które jednak nie jest doprowadzona elektryczność z sieci energetycznej. Czasami prąd potrzebny jest nam na biwaku gdzieś daleko od cywilizacji. Co wtedy możemy zrobić?

Wybieramy agregat

Najlepszym wyjściem z sytuacji wydaje się kupienie agregatu prądotwórczego. Za chwilę sprawdzimy jak dobrać go do naszych potrzeb, uruchomić oraz bezpiecznie eksploatować. Przede wszystkim musimy ustalić jak duża moc będzie nam potrzebna. Jeśli jest to działka z domkiem letniskowym, to zapewne będziemy chcieli zasilić jakieś oświetlenie, być może niewielką kuchnię elektryczną, o mocy góra kilkuset watów. Wtedy powinniśmy rozejrzeć się za urządzeniami, które produkują najniższe dostępne moce, w zakresie od 1 kW do 2 kW. Agregaty te są bardzo lekkie, małe, można je bez problemu przewieźć w bagażniku samochodu, a także zanieść w dowolne miejsce, chwytając jedną ręką. Dzięki niewielkiemu spalaniu i wysokiej sprawności zarówno silnika jak i prądnicy, wystarczy kilka litrów benzyny bądź ropy (zależnie od posiadanej wersji), byśmy mogli cieszyć się dostępem do prądu przez całą dobę. Będzie to również dobry pomysł do użycia na biwaku, ponieważ urządzenia te są ciche i bez problemu można ich używać nawet w lesie. Przykładowe wersje niewielkich agregatów możemy zobaczyć na tej stronie: https://eneria.pl/oferta/agregaty/

Bezpieczne użytkowanie

By uruchomić agregat najpierw powinniśmy sprawdzić, czy wszystko jest przygotowane. Przede wszystkim, jeśli urządzenie jest mokre lub wilgotne, zwłaszcza w miejscu gniazdka prądowego, koniecznie je wysuszmy i wytrzyjmy. Dzięki temu nie będzie ryzyka porażenia prądem. Następnie napełnijmy zbiornik paliwem, uważając by nie wlać za dużo, wtedy mogłoby się ono wylewać przy przenoszeniu. W przypadku małych agregatów to wszystko, co musimy sprawdzić przed uruchomieniem. Rozruch najczęściej jest ręczny i polega na pociągnięciu za linkę - identycznie jak w pile bądź kosiarce spalinowej. Po odpaleniu silnika włączamy bezpiecznik i już możemy korzystać z prądu, który będzie płynął z gniazdka umieszczonego na obudowie agregatu. Do gniazda można podłączyć dowolną wtyczkę od urządzeń domowych, przedłużacz, ładowarkę do telefonu i tak dalej.

Dzięki wykorzystaniu agregatu prądotwórczego możemy uzyskać prąd o napięciu i częstotliwości identycznych jak w sieci (230 V, 50 Hz). Umożliwia to użytkowanie dowolnych urządzeń, które oczywiście nie przekraczają mocy znamionowej generatora. Bez problemu uruchomimy oświetlenie, naładujemy telefon, tablet czy laptop, a nawet skorzystamy z przenośnej kuchenki elektrycznej o małej mocy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.