› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Jak wybrać dobrą przecinarkę?

› poradnik 7 miesięcy temu    10.01.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak wybrać dobrą przecinarkę?

Przecinarki to powszechnie stosowane urządzenia w branży budowlanej i remontowej, drogowej, przemysłowej, a także usługowej. Na rynku istnieje wiele rodzajów przecinarek, które różnią się przeznaczeniem, parametrami technicznymi oraz konstrukcją. Sprawdź, jak wybrać dobrą przecinarkę precyzyjnie dostosowaną do rodzaju wykonywanej pracy.

Przecinarki dostępne na rynku

Konstrukcja przecinarek uzależniona jest od ich przeznaczenia, a zwłaszcza od rodzaju ciętego materiału. Wśród najpowszechniej wykorzystywanych przez polskich fachowców wyróżnia się przecinarki ręczne i stolikowe. Przecinarki ręczne wykorzystywane są do sprawnego i wydajnego cięcia glazury. Z kolei przecinarki stolikowe wykorzystuje się do precyzyjnego cięcia materiałów budowlanych oraz ceramiki.

Producenci oferują również przecinarki łańcuchowe do twardych materiałów, takich jak beton i kamień. Urządzenia te umożliwiają dodatkowo wykonywanie otworów w ścianach bez powstawania efektu nacięcia. Do tego typu prac stosowane są również piły ścienne służące do nacinania płaskich powierzchni.

Napęd przecinarki – spalinowe i elektryczne

Do większości mniej wymagających prac wykorzystywane są przecinarki elektryczne akumulatorowe lub zasilane z sieci. Urządzenia te sprawdzają się do cięcia miękkich materiałów oraz do niewymagających prac wszędzie tam, gdzie jest dostęp do sieci elektrycznej i choć ich zastosowanie i funkcjonalności są niemal takie same, to przecinarki elektryczne mogą być wydajne od spalinowych.

Przecinarki spalinowe to z reguły większe, cięższe i mocniejsze urządzenia dedykowane najbardziej wymagającym pracom.  Zapewniają one niższą kulturę pracy, niemniej doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma stałego dostępu do sieci elektrycznej – np. podczas robót drogowych czy w sektorze przemysłowym.

Na co zwrócić uwagę, wybierając przecinarkę?

Gdy wiemy już, jakiej przecinarki poszukujemy, należy dokładnie zapoznać się z jej parametrami technicznymi oraz specyfikacją. Niezależnie od rodzaju przecinarki, przed podjęciem zakupowej decyzji należy zapoznać się przede wszystkim z dwoma najważniejszymi parametrami, którymi są moc przecinarki oraz maksymalna głębokość cięcia. Poza tym istotna jest także kultura pracy urządzenia, jego ciężar oraz możliwość cięcia na mokro.

Moc przecinarki

Naturalnie im wyższa moc, tym przecinarka będzie skuteczniej wykonywać cięcia, a także w przypadku intensywnej eksploatacji rzadziej będzie się przegrzewać. Przykładowo profesjonalne elektryczne przecinarki pierścieniowe dysponują mocą nawet 5,5 kW, czego przykładem jest model Husqvarna K6500 Ring. Z kolei standardową mocą przecinarek jezdnych jest ok. 6-7 kW, a przecinarek stolikowych ok. 1-1,5 kW.

Maksymalna głębokość cięcia

Od tego parametru uzależniona jest funkcjonalność przecinarki. Im większa maksymalna głębokość cięcia, tym przecinarka sprawniej poradzi sobie z cięciem otworów w posadzkach, ścianach czy stropach. Niemniej, parametr ten jest równie ważny w przypadku przecinarek stolikowych. Większa głębokość cięcia pozwoli za jednym razem przeciąć grubsze materiały budowlane, bez konieczności odwracania ich na drugą stronę, gwarantując tym samym o wiele większą wydajność i komfort pracy. Przykładowo przecinarka stolikowa Husqvarna TS 300 E zapewnia maksymalną głębokość cięcia na poziomie aż 150 mm.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.