› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku?

› poradnik 8 miesięcy temu    26.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku?

Dzisiaj prawo budowlane stanowi, że wymiary drzwi powinny wynosić: 90 x 200 cm; dodatkowo trzeba liczyć, że szerokość ościeżnicy powinna być mniejsza o 1-3 cm od szerokości ościeża.

Na niższych piętrach bloków - ze względów bezpieczeństwa i możliwy większy ruch na klatce schodowej - stosuje się zasadę otwierania drzwi do wewnątrz mieszkań. Im wyżej, tym bardziej dopuszczalne jest otwieranie drzwi na zewnątrz. Daje to szansę na lepsze zagospodarowanie powierzchni mieszkania sąsiadującej z wyjściem.

Jakie funkcje mogą spełniać drzwi wejściowe do mieszkania?
 

 1. Oczywiście funkcja ochronna - drzwi mają być przeszkodą dla niepożądanych osób, które mogłyby chcieć dostać się do mieszkania.
 2. Funkcja antywłamaniowa - to jakby stopień wyżej względem funkcji nr 1. Drzwi antywłamaniowe mają być odporne na działania osób, które niejako "profesjonalnie" zajmują się kradzieżami z włamaniem i uniemożliwić im zrealizowania zamiaru wtargnięcia celem dokonania grabieży.
 3. Drzwi dźwiękoszczelne. Wiele osób mieszkających w bloku od lat i to szczególnie na najniższych piętrach wie, jak uciążliwy bywa zwykły ruch na schodach - ktoś idzie i tupie lub szura nogami, głośno rozmawia przez komórkę albo stoi z sąsiadem w sieni i ucina z nim sobie pogawędkę zamiast robić to w mieszkaniu. To bywa uciążliwe.

Oczekując od drzwi funkcji ochronnej, warto zwrócić uwagę na ich antywłamaniowy i dźwiękoszczelny charakter.

Materiały, z jakich wykonuje się drzwi wewnątrzklatkowe
 

 • Drewno i materiały drewnopodobne; drewno jest materiałem wciąż bardzo popularnym i ponadczasowym. Drzwi drewniane zapewniają izolację akustyczną oraz cieplną. Wymagają jednak szczególnej dbałości i impregnacji. Drzwi drewniane są droższe od tych zrobionych z materiałów drewnopodobnych;
 • Stal - skrzydła drzwi są wypełnione pianką poliuretanową i są bardzo trwałe; zapewniają też szczelność akustyczną. Są jednak cięższe od drzwi z innych materiałów

Wygląd drzwi
 

Niezależnie od materiału, z którego są wykonane, drzwi mogą być gładkie lub w jakiś sposób wytłaczane. Występują też w różnej kolorystyce. Wybierając drzwi wejściowe do mieszkania, trzeba brać pod uwagę swoją wygodę, zasobność portfela, ale i estetykę, w jakiej jest utrzymana klatka schodowa. Na rynku istnieje jednak tylko wzorów drzwi, że coraz łatwiej pogodzić swoje oczekiwania oraz walory estetyczne architektury budynku, w którym się mieszka.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.