› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Oczywiście, że proste. Sama naklejałam i wyszło pięknie. Fakt, że to był sklep z polecenia... ~ KaśkaJestem zdecydowanie na tak! ~ ELStraszne rzeczy, odnowiono niemiecka will? Przy tym był pan Wilk, przedstawiciel PiSu? Pytanie,... ~ EuPiCzłowieku o marnej wiedzy nawet nie wiesz ile leży tam na dnie żelastwa!!!!!!!!!!!!!!!! O... ~ WOLNY ELBLAGNa zachodzie w Holandii to normalne, że takie kąpieliska są w takich miejscach, no ale cóż ,... ~ wyborcaGłupi i Głupota ... Tam basen ul.Spacercka ... Polityk jest wariat rzeki na basenie. Głupi... ~ Huberta Super... Po 5 piwek w Specjal-Pubie i na plażę!!! ~ ksamolA co robiłeś do tej pory???? Zbierałeś piasek????? ~ WOLNY ELBLAGCzyżby Panu Stefanowi zostało trochę odpadów po zamkniętej odlewni z Pasłęka ? A może... ~ Mariusz LewandowskiByłoby super! Zbyt piękne, aby było możliwe. ~ NetaPomysł ok, ALE: 1. Co z ewentualnymi powodziami? 2. Co z "elementem" z tamtej dzielnicy miasta,... ~ AntyJeden z lepszych pomysłów ostatnich lat. Mam nadzieję, że takie miejsce powstanie. ~ AgnieszkaPo co nam ozywiac jakąs starówke??? My mieszkamy na osiedlach takich jak ul próchnika... ~ KosmitaAhahahaha! Gadki dla półgłówków.Czy pan raczył już coś kiedyś wybudować?:))))) ~ suweręW tym miejscu gdzie jest uzbrojony teren to bzdura. Tylko i wyłącznie dać działki za DARMO !... ~ ErykPowiedzcie mi kandydujący TOWARZYSZE skąd u WAS takie natchnienie? POMOŻECIE? POMOŻEMY! (Ale... ~ Anty lewak Wszystko fajnie, tyle że cały branding i key visual psu na budę, bo to nie ten obiekt. Prawdziwa... ~ Pogotowie historycznejak były takie fajne rauty na otwarcie to może przyznać tytuł szlachecki tejże zacnej Osobie... ~ koniuszy

Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku?

› poradnik 5 miesięcy temu    26.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku?

Dzisiaj prawo budowlane stanowi, że wymiary drzwi powinny wynosić: 90 x 200 cm; dodatkowo trzeba liczyć, że szerokość ościeżnicy powinna być mniejsza o 1-3 cm od szerokości ościeża.

Na niższych piętrach bloków - ze względów bezpieczeństwa i możliwy większy ruch na klatce schodowej - stosuje się zasadę otwierania drzwi do wewnątrz mieszkań. Im wyżej, tym bardziej dopuszczalne jest otwieranie drzwi na zewnątrz. Daje to szansę na lepsze zagospodarowanie powierzchni mieszkania sąsiadującej z wyjściem.

Jakie funkcje mogą spełniać drzwi wejściowe do mieszkania?
 

 1. Oczywiście funkcja ochronna - drzwi mają być przeszkodą dla niepożądanych osób, które mogłyby chcieć dostać się do mieszkania.
 2. Funkcja antywłamaniowa - to jakby stopień wyżej względem funkcji nr 1. Drzwi antywłamaniowe mają być odporne na działania osób, które niejako "profesjonalnie" zajmują się kradzieżami z włamaniem i uniemożliwić im zrealizowania zamiaru wtargnięcia celem dokonania grabieży.
 3. Drzwi dźwiękoszczelne. Wiele osób mieszkających w bloku od lat i to szczególnie na najniższych piętrach wie, jak uciążliwy bywa zwykły ruch na schodach - ktoś idzie i tupie lub szura nogami, głośno rozmawia przez komórkę albo stoi z sąsiadem w sieni i ucina z nim sobie pogawędkę zamiast robić to w mieszkaniu. To bywa uciążliwe.

Oczekując od drzwi funkcji ochronnej, warto zwrócić uwagę na ich antywłamaniowy i dźwiękoszczelny charakter.

Materiały, z jakich wykonuje się drzwi wewnątrzklatkowe
 

 • Drewno i materiały drewnopodobne; drewno jest materiałem wciąż bardzo popularnym i ponadczasowym. Drzwi drewniane zapewniają izolację akustyczną oraz cieplną. Wymagają jednak szczególnej dbałości i impregnacji. Drzwi drewniane są droższe od tych zrobionych z materiałów drewnopodobnych;
 • Stal - skrzydła drzwi są wypełnione pianką poliuretanową i są bardzo trwałe; zapewniają też szczelność akustyczną. Są jednak cięższe od drzwi z innych materiałów

Wygląd drzwi
 

Niezależnie od materiału, z którego są wykonane, drzwi mogą być gładkie lub w jakiś sposób wytłaczane. Występują też w różnej kolorystyce. Wybierając drzwi wejściowe do mieszkania, trzeba brać pod uwagę swoją wygodę, zasobność portfela, ale i estetykę, w jakiej jest utrzymana klatka schodowa. Na rynku istnieje jednak tylko wzorów drzwi, że coraz łatwiej pogodzić swoje oczekiwania oraz walory estetyczne architektury budynku, w którym się mieszka.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.