› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Mnie polecono fototapety, które powiększają wnętrze i kupiłam taką i co ciekawe... ~ Mała miBieda aż miejsc parkingowych brak i kosze pełne! Mało,jest jeszcze oburzenie,że Ruski im... ~ gośćJest drożyzna. W końcu ktoś napisał prawdę. Propaganda, że niby jest lepiej. Jest lepiej, bo... ~ ZbyszekNa Youtube jest fajny filmik oni muszą być na prawdę głodni:https://youtu.be/H8pgR4OlH0U ~ Akcjat4 Trochę mnie to dziwi, bo komunikację oblegają same emeryty z wózkiem. Co wy dzień w dzień... ~ gośćTylko milicyjna guma nauczy hołotę kultury! ~ gośćNiech Elbląskie Stowarzyszenie Sympatyków Sportów Zimowych zadeklaruje się że bez względu na... ~ Misia KasiaBędziesz siedział za ten wał. 3700 podpisów za, na 100 tysięcy mieszkańców. Dla 4 tys. ludzi... ~ kkk(...) Infrastrukturę narciarską należy przejąć od upadającego podmiotu za symboliczną... ~ Robert KolińskiŻebyśmy dobrze się zrozumieli - miasto Elbląg chce odkupić od prywatnej firmy (nieudolnie... ~ Robert KolińskiJakie zainteresowanie? hehehehe ~ lulRacja, co robi urząd miasta w takim wypadku ? ~ maxx44Urząd miasta - wstyd! ~ ObywatelRównież jestem zdania, że fototapety są nadal modne. Mi przypadły do gustu fototapety z... ~ gładkaPrzeciez to nie jest dewastacja z jednego weekendu. Najprawdopodobniej tam nigdy nie bylo sprzatane... ~ ElblazankaŻeby zniszczyć plac zabaw. Co to za motłoch to zrobił? Takich ludzi powinno się kastrować,... ~ AntyWszystko zniszczone przez te dzieciaki z tej bursy piją palą i i niewiadomo co jeszcze a dyrekcja... ~ Daleko mieszkam a wiempodwórko na rogu ulicy Freta i Stawidłowej miasto nic tu nie zrobiło od wojny mieszkańcy... ~ novak

Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku?

› poradnik 27 dni temu    26.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Dzisiaj prawo budowlane stanowi, że wymiary drzwi powinny wynosić: 90 x 200 cm; dodatkowo trzeba liczyć, że szerokość ościeżnicy powinna być mniejsza o 1-3 cm od szerokości ościeża.

Na niższych piętrach bloków - ze względów bezpieczeństwa i możliwy większy ruch na klatce schodowej - stosuje się zasadę otwierania drzwi do wewnątrz mieszkań. Im wyżej, tym bardziej dopuszczalne jest otwieranie drzwi na zewnątrz. Daje to szansę na lepsze zagospodarowanie powierzchni mieszkania sąsiadującej z wyjściem.

Jakie funkcje mogą spełniać drzwi wejściowe do mieszkania?
 

 1. Oczywiście funkcja ochronna - drzwi mają być przeszkodą dla niepożądanych osób, które mogłyby chcieć dostać się do mieszkania.
 2. Funkcja antywłamaniowa - to jakby stopień wyżej względem funkcji nr 1. Drzwi antywłamaniowe mają być odporne na działania osób, które niejako "profesjonalnie" zajmują się kradzieżami z włamaniem i uniemożliwić im zrealizowania zamiaru wtargnięcia celem dokonania grabieży.
 3. Drzwi dźwiękoszczelne. Wiele osób mieszkających w bloku od lat i to szczególnie na najniższych piętrach wie, jak uciążliwy bywa zwykły ruch na schodach - ktoś idzie i tupie lub szura nogami, głośno rozmawia przez komórkę albo stoi z sąsiadem w sieni i ucina z nim sobie pogawędkę zamiast robić to w mieszkaniu. To bywa uciążliwe.

Oczekując od drzwi funkcji ochronnej, warto zwrócić uwagę na ich antywłamaniowy i dźwiękoszczelny charakter.

Materiały, z jakich wykonuje się drzwi wewnątrzklatkowe
 

 • Drewno i materiały drewnopodobne; drewno jest materiałem wciąż bardzo popularnym i ponadczasowym. Drzwi drewniane zapewniają izolację akustyczną oraz cieplną. Wymagają jednak szczególnej dbałości i impregnacji. Drzwi drewniane są droższe od tych zrobionych z materiałów drewnopodobnych;
 • Stal - skrzydła drzwi są wypełnione pianką poliuretanową i są bardzo trwałe; zapewniają też szczelność akustyczną. Są jednak cięższe od drzwi z innych materiałów

Wygląd drzwi
 

Niezależnie od materiału, z którego są wykonane, drzwi mogą być gładkie lub w jakiś sposób wytłaczane. Występują też w różnej kolorystyce. Wybierając drzwi wejściowe do mieszkania, trzeba brać pod uwagę swoją wygodę, zasobność portfela, ale i estetykę, w jakiej jest utrzymana klatka schodowa. Na rynku istnieje jednak tylko wzorów drzwi, że coraz łatwiej pogodzić swoje oczekiwania oraz walory estetyczne architektury budynku, w którym się mieszka.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.