› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Zmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce.

Jak wybrać idealne mieszkanie? Rady dla szukających

› bieżące 23 dni temu    29.09.2021
Don Pedro
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak wybrać idealne mieszkanie? Rady dla szukających

Zakup mieszkania to jedna z pierwszych poważnych i wiążących decyzji. Jak wybrać mieszkanie mądrze? Czym się kierować? Czy tylko ceną? Zobacz krótki poradnik dla początkujących.

Cena i lokalizacja to główne determinanty przy zakupie pierwszego mieszkania. Inwestorzy zwracają uwagę na metraż, funkcjonalność pomieszczeń, stan mieszkania i jego lokalizację. Zapominają o kilku ważnych aspektach, które mogą być kluczowe dla komfortowego życia. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, czemu warto się przyjrzeć.

Sprawdź lokalne grupy w mediach społecznościowych

Nawet jeśli mieszkanie wydaje Ci się idealne i spełnia wszystkie Twoje wymagania, warto zapoznać się z okolicą, mieszkańcami i ich opinią na temat osiedla. Wejście w społeczność przed wprowadzeniem się pomoże ocenić, czy na danym osiedlu, w danym bloku nie zderzymy się z problemami, których nie będziemy w stanie zaakceptować np. duża liczba czworonogów w przypadku, gdy nasze dzieci mają alergię lub hałaśliwy sąsiad za ścianą.

Pomocne mogą być lokalne grupy w mediach społecznościowych. To właśnie na nich możemy bezpośrednio zapytać o sąsiedztwo czy lokalne dogodności bądź utrudnienia. Zachęcające do mieszkania Bemowo czy Gocław mają w mediach społecznościowych kilka grup związanych z poszczególnymi osiedlami. Więcej informacji na temat mieszkań na Bemowie można znaleźć na stronie: https://www.profbud.info/mieszkania-bemowo.

Przyjrzyj się planom na przyszłość

Przed zakupem nieruchomości niezbędną czynnością będzie sprawdzenie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. W dokumencie tym znajdują się informacje dotyczące planowanych inwestycji na danym terenie. Dzięki niemu sprawdzisz, jakie jest przeznaczenie terenu, jakie są planowane przebiegi ulic i planowane budynki.

Dlaczego jest to ważne? Przede wszystkim ze względu na komfort mieszkania i wartość nieruchomości. Jeśli w Twojej okolicy jest planowana np. linia metra, nieruchomość zyska na wartości po jej wybudowaniu. MPZP jest dokumentem jawnym i ogólnodostępnym. Zapoznasz się z nim bezpośrednio w gminie lub przez internet (funkcjonują gminne i ogólnopolskie bazy MPZP).

Sprawdź okolicę

Nie ograniczaj swoich poszukiwań do wpisywania w wyszukiwarkę kilka słów. Wyjdź na zewnątrz. Poza spacerem po okolicy skorzystaj z połączeń komunikacyjnych, odwiedź przedszkola czy szkoły, jeśli masz dzieci. Z pozoru nieistotne elementy później wpływają na codzienność np. odległość przedszkola od domu. Warto ocenić bliskość punktów usługowych i sklepów pierwszej potrzeby. Jeśli jesteś aktywny, zobacz czy na osiedlu jest siłownia, basen. Właściciele czworonogów powinni też sprawdzić parki czy najbliższe tereny zielone. Mieszkania na Bemowie, w Ursusie czy na Mokotowie mogą być doskonałym wyborem, ale tylko pod warunkiem, że dokładnie sprawdzisz wszystkie za i przeciw!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.